Знаете ли как сами да почистите климатик?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Знаете ли как сами да почистите климатик?

Мнениеот Snejna » 24 Юни 2016, 12:03

Имаме нужда от почистване на климатика, тъй като в момента не можем да си позволим и да ни го преместят, допълнят с фреон, изчистят и т.н. всичко би ни струвало над 200 лева, решихме поне това, което можем ние да го направим - преместим и почистим. Намерих подходящ спрей за почистване: http://apteka.framar.bg/30030533/%D1%81 ... %BC%D0%BB- но не съм наясно дали наистина работи и как се почиства климатика. Някой от вас пробвал ли е и има ли знанията как се почиства климатика? :) Знам, че нищо не може да се свърши по-добре от професионална профилактика, но в момента не ми е по джоба, затова се надявам на полезни съвети за почистването на климатика сами. Благодаря ви предварително! :clappingorange:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Знаете ли как сами да почистите климатик?

Мнениеот Elica » 24 Юни 2016, 12:48

Истинска профилактика няма как да направиш. Имах гадже, което работеше това, т.е. занимаваше се с климатици. Имам бегли познания. Използвай спрей за почистването на вътрешното тяло, а след като ще местите, използвай момента да измиеш и външното тяло с вода със сапун. :) Преди чистеха вътрешното тяло и перките с разтвор от Обезмаслител и вода, но вече има подходящи спейове, на които само трябва да следваш инструкциите. ;) Измий и филтрите - сваляш ги и ги накисваш в топла сапунена вода поне за 15 минути. ;) не е много трудно, но е по-добре, ако имаш възможност скоро да повикаш специалист :)

Почиствайте филтрите на климатика поне веднъж на месец. Филтрите са тези, които задържат праха и другите частици от въздуха, който преминава през климатика. Ако филтрите са замърсени, те ще намалят ефективността на климатика и ще увеличат консумацията на електроенергия. Освен това, замърсените филтри могат да разпространяват алергени и бактерии в помещението.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Знаете ли как сами да почистите климатик?

Мнениеот Bambaa » 24 Юни 2016, 13:43

Ние вкъщи само сме сваляли и почиствали филтрите, нищо друго. Никой не се наема да прави по-основно почистване, трябва си специалист за това нещо.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Знаете ли как сами да почистите климатик?

Мнениеот Malina » 24 Юни 2016, 14:23

И ние вземаме спрей, не ми се дават по 50 лева за почистване, не ми се е случвало да чистят външните части.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Знаете ли как сами да почистите климатик?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Юни 2016, 16:50

И у нас мислим да си вземаме климатика, който оставихме на последното място, където живеехме. Но и той има нужда от почистване, само за местенето ни искат 190 лева, тоделно 60 за почистване и още 60 за фреон. :lol: Та, пожелахме им приятен ден. :) Темата ще ми е супер полезна! :) Ели, ще пробвам с такъв спрей и аз и ще кажа резултата, живот и здраве в неделя ще местим май!> :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Знаете ли как сами да почистите климатик?

Мнениеот viking » 24 Юни 2016, 16:53

Аз като гледам този спрей хич не е безобиден! Да не направите някоя беля? То направо с противогаз да го ползваш!
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Знаете ли как сами да почистите климатик?

Мнениеот roksana » 27 Юни 2016, 10:00

Наистина са доста скъпи тези услуги. Но понякога по-добре да си платиш, отколкото да плащаш още повече заради непоправима грешка. Все пак техника е.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Знаете ли как сами да почистите климатик?

Мнениеот Rali_hr » 27 Юни 2016, 13:55

viking написа:Аз като гледам този спрей хич не е безобиден! Да не направите някоя беля? То направо с противогаз да го ползваш!

E чак пък. Аз също не давам пари за такова почистване, след като дадох 50 лева, за да дойдат и да напръскат тогава още с обезмаслител, мерси! Вземам си спрей и за 20 минути оправям и двата климатика. Изобщо не е трудно, пръскаш и толкова, обезопасенията и описанията са като на всеки флакон, съвсем обичайни неща. Почиства много лесно и бързо. Използвам този метод от 3 години, 2 пъти годишно пръскам и сме нямали проблеми. н амного места климатиците миришат ужасно, у нас нямаме проблеми.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Знаете ли как сами да почистите климатик?

Мнениеот Lyomi » 27 Юни 2016, 14:10

И аз ще пробвам с този спрей. Хич не ми се дават толкова пари, а и едва ли нещо по-различно правят от фирмите. За какво да ги давам за едно отваряне на капака :mrgreen: ?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Знаете ли как сами да почистите климатик?

Мнениеот Rali_hr » 27 Юни 2016, 15:32

Lyomi написа:И аз ще пробвам с този спрей. Хич не ми се дават толкова пари, а и едва ли нещо по-различно правят от фирмите. За какво да ги давам за едно отваряне на капака :mrgreen: ?

Правилно. Има си нужда от профилактика, да, за да се почисти външното тяло, което вече е голяма играчка,но не е необходимо да се прави нито всяка година, нито чак па толкоз често. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта