Какви дрехи да избягвам, за да не изглеждам по-стара?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Re: Какви дрехи да избягвам, за да не изглеждам по-стара?

Мнениеот Yunona » 20 Сеп 2016, 16:09

Lili_pili написа:На мен ми харесват хората, които се обличат според възрасттас и и в същото време н епрекаляват. :) не ми харесва, жени на 50 години, които носят дънки, младежки блузи. Мисля, че могат да изглеждат по-добре в изчистени дънки и блузи, отколкото такива с весели надписи. :) Разбирам, че е индивидуалност, но може би малко съобразяване няма да е лошо. :)


:+1:
Винаги са ми били странни тези типажи :) Аз съм почти на 44, признавам си, че съм суетна и ми е безкрайно приятно, когато ме помислят за сестра на дъщерите ми. Въпреки това не се нося като тях дори през свободното време (какво остава на работа!). Спортувам, поддържам идеално тегло, но оставих късите поли, клиновете и определени модели дънки някъде в 20-те си години. Сега не ми отиват на по-мъдрото излъчване и... бръчиците :)

Голямата ми дъщеря е на 22 и се съобразява, че някои неща вече не и подхождат. Твърде къси панталони или поли, потници със странни надписи, къси разкроени роклички... Това не е стилът на една млада дама, а на момиче под 20.
По отношение на черния цвят - и аз го носех много някога. Всъщност той най-много отива именно на младите, другите ги състарява :) Пък и е сигурен избор за млада дама, която още не е сигурна в стила си. Почти всяка от нас минава през фазата "принцесата на мрака" :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви дрехи да избягвам, за да не изглеждам по-стара?

Мнениеот PasDeDeux » 20 Сеп 2016, 16:24

Както за всяко нещо, крайностите не са препоръчителни :smile: . Нито да се обличаш като тийнейджърка, а да си на доста повече, нито да се обличаш с дрехи, които те правят да изглеждаш сива и скучна. Според мен прекалено късите поли, рокли и панталонки са за децата. Над 20 години вече започват да изглеждат по друг начин, не особено приятен. Или трябва да си с перфектна фигура, за да ти се прости подобен "грях" :lol: .
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Какви дрехи да избягвам, за да не изглеждам по-стара?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Сеп 2016, 09:34

Не знам, имам приятелка на 30 години, ходи с весели тениски, с къси дънки, изглежда перфектно. Мисля, че най-вече трявба да се съобразиш и със собственото си излъчване, някои на 30 изглеждат като тийнейджъри, а и 30 не е толкова голяма възраст. Може би вече, когато наближиш 40-те нещата стават по-различни и трябва да се съобразяваш повече. Съгласна съм, че не ми харесват и на мен стари дами с дънки и кецове, като младежи. Има голямо разнообразие от кецове и маратонки, подходящи за по-напредналата им възраст, с които пак да им е удобно и да се чувстват добре и в същото време да не се абсурдни. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви дрехи да избягвам, за да не изглеждам по-стара?

Мнениеот fawla » 21 Сеп 2016, 11:14

На 25 години си още твърде млада, за да си мислиш за ограничаване на дрехите, носи цветни, удобни дрехи, толкова голям избор има в качествени дрехи, добре съчетани, можеш и клинове да носиш, сега са на мода, има различни модели и голям избор, особено в Bershka има страхотни! :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какви дрехи да избягвам, за да не изглеждам по-стара?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Сеп 2016, 11:38

Мисля, че до голяма степен всичко зависи от излъчване и какво ли още не. :) А и да не забравяме, че и професията си има своето значение. Ако си на място, където външния вид не е от особена важност, може да си позволиш да носиш по-удобни за теб неща, дори и дане са много удачни за възрастта.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви дрехи да избягвам, за да не изглеждам по-стара?

Мнениеот Lyomi » 21 Сеп 2016, 12:02

Защо жени над 40 г. да не им прилича да ходят с дънки? Вярно е, че масово се продават модели с ниска талия, впити и сцепени, които са за младежи, но макар и трудно, могат да се намерят изчистени подходящи модели и за тези дами. Има и елегантни дънки, които съчетани с хубава туника или блуза и сако спортно-елегантен тип изглежда супер.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Какви дрехи да избягвам, за да не изглеждам по-стара?

Мнениеот Fancy » 14 Ное 2016, 21:13

По-възрастните жени изглеждат още по-стари, когато се обличат в черни и тъмни дрехи. Не мисля, че тази възраст предполага само такива цветове да се носят.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Какви дрехи да избягвам, за да не изглеждам по-стара?

Мнениеот fawla » 04 Яну 2017, 10:51

На мен ми харесва, когато жени на по 30-35 години приличат на лелички, с палта, с черни панталони, блузи с поло, еднотипна прическа, без грим и без грам женственост в тях, състаряват се и са жени- наближаващи 50-те дори!
Може да изглеждат страхотно в хубава туника и клин, имам позната, която изглежда невероятно, а на 36 години, по нищо не й личат, изглежда страхотно. Друга, на същата възраст, облечена все в класически панталони, обувки на ток, и т.н. изглежда като 50 годишна лелка до нея.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какви дрехи да избягвам, за да не изглеждам по-стара?

Мнениеот Yunona » 04 Яну 2017, 11:37

fawla написа:Може да изглеждат страхотно в хубава туника и клин, имам позната, която изглежда невероятно, а на 36 години, по нищо не й личат, изглежда страхотно. Друга, на същата възраст, облечена все в класически панталони, обувки на ток, и т.н. изглежда като 50 годишна лелка до нея.


Всичко е въпрос на стил и на разбиране за стил :wink: Както и за уместност на облеклото.
Аз пък мога да дам примери за жена на 50 години с наистина перфектна фигура (наистина!), която много обича да демонстрира в туники и клинове, в къси дънкови панталонки, комбинирани с високи ботуши, закачливи тениски и пуловери. И не, не изглежда по-млада, напротив - изглежда като някоя, която отчаяно иска да остане млада.
И в същото време си мисля за две дами на около 28-30 години, винаги в консервативно бизнес облекло, но с нежен маникюр и грим - изглеждат толкова фини, нежни и млади... Приличат на стажантки, готови за първия си работен ден :) Просто работата им изисква такова облекло, а те умеят да го носят добре :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви дрехи да избягвам, за да не изглеждам по-стара?

Мнениеот Jully » 04 Яну 2017, 11:40

Всичко е разлино, все пак не сме постоянно на работа, има жени, които целият им вид е по-възрастен и всичко, изборът и комбинациите им са такива. Онзи ден видях страхотна млада дама, беше с палто, с панталон, приличаше на някоя французойка, стопли ми сърцето, като от романтичен филм, но не на всяка жена стоят такива дрехи така красиво, при някои наистина състаряват. Но по-възрастните дори и бунтарите, могат да бъдат с весела тениска у дома, или на село, но с приятно облекло навън - с дънки, с хубава блуза, дори и да е по-закачлива. Не е хубаво нито да се състаряваме, нито да се правим на маймуни.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта