Как да се предпазя от туристическата диария?

Как да се предпазя от туристическата диария?

Мнениеот niya_mazova » 29 Юни 2016, 12:55

diariq.jpg
diariq.jpg (8.97 KiB) Прегледано 1560 пъти

Ще пътуваме две седмици из нашето Черноморие и ще отскочим и в съседите да видим и тяхното море как е :grin: . Но много се притеснявам за така наречената туристическа диария или Диарията на пътешественика. Знам, че хигиената особено по време на пътуване, е занижена и именно това е предпоставката да те хванат тези Е-коли, които я причиняват. Важно е и каква храна консумираш и откъде. Как можем да се предпазим от подобна ситуация и да не развалим ваканцията си? Какви препоръки ще ми дадете?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как да се предпазя от туристическата диария?

Мнениеот Andrey » 29 Юни 2016, 13:21

Не яж кофти храна от кофти места, старай се да избираш и да се храниш от по-проверени места. :) Вземи си и Деган, действа много добре. Обаче всичко е от правилната храна и най-вече от водата, която се пие. Мисля, че има повече да се притесняваш от нашето черноморие, отколкото от съседките.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да се предпазя от туристическата диария?

Мнениеот balsam » 29 Юни 2016, 13:28

Като пътува човек и пипа какви ли не неща. На децата постоянно повтаряме да си мият ръцете и да не ядат с мръсни ръце, но някой път и ние имаме нужда от напомняне. Ако няма наблизо чешма с със сапун, едни мокри кърпички пак могат да свършат работа. За храната най-добре да е сготвена, да не взимаме сурова храна, макар че пак не е гаранция.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как да се предпазя от туристическата диария?

Мнениеот Kremiliya » 29 Юни 2016, 13:31

balsam написа:Като пътува човек и пипа какви ли не неща. На децата постоянно повтаряме да си мият ръцете и да не ядат с мръсни ръце, но някой път и ние имаме нужда от напомняне. Ако няма наблизо чешма с със сапун, едни мокри кърпички пак могат да свършат работа. За храната най-добре да е сготвена, да не взимаме сурова храна, макар че пак не е гаранция.

Тя и сготвената не се знае колко ще е качествена и ще става за ядене.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да се предпазя от туристическата диария?

Мнениеот annydance » 29 Юни 2016, 15:20

Като съм някъде на почивка, избягвам да ям морска храна. Това ми се е запечатило като почти вероятен причинител на подобни проблеми. Иначе досега не ми се е случвало да попадна в такава неприятна ситуация, не съм се разболявала.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как да се предпазя от туристическата диария?

Мнениеот Krum » 29 Юни 2016, 16:03

annydance написа:Като съм някъде на почивка, избягвам да ям морска храна. Това ми се е запечатило като почти вероятен причинител на подобни проблеми. Иначе досега не ми се е случвало да попадна в такава неприятна ситуация, не съм се разболявала.

Тц. :) няма да е от морската храна, точно по морето, точно то е най-правилното сякаш, щото всички ядат на морето морска храна. Избирайте просто по-качествени ресторанти, а не някакви, които приличат на кръчма.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да се предпазя от туристическата диария?

Мнениеот irka » 30 Юни 2016, 13:09

Ако ти сервират непресни миди, стой та гледай какво става :lol: . Но наистина по морето внимават каква храна предлагат, защото ако е обратното веднага ще ги удари по джоба било заради глоба, било с по-малко клиенти. Децата са по-застрашени и при тях може по-сериозно да протече тази зараза. Аз избягвам да купувам храни от плажа или от уличните сергии. Там е по-вероятно да е заразена храната.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как да се предпазя от туристическата диария?

Мнениеот roksana » 01 Юли 2016, 13:18

Такова нещо може да те хване и когато водата на морето е мръсна. А по нашето тя е повечето такава за съжаление. С тия канализации от хотелите, които се изливат там, как да не е!
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Как да се предпазя от туристическата диария?

Мнениеот Monika_Spasova » 01 Юли 2016, 13:19

Така като чета,най-сигурно е да не влизаш в морето и да си носиш храна от у вас. ;) Няма шанс да се предпазиш. :lol:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да се предпазя от туристическата диария?

Мнениеот fairy » 01 Юли 2016, 15:33

Малко така излиза :lol: . Едни познати сега в средата на юни бяха на море край Бургас и казаха, че водата е била много чиста, направо прозрачна. Сигурно зависи от времето, по което отиваш или от мястото.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта