Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Andrey » 07 Юли 2016, 11:37

Те сега преди да тръгнат на училище вече ги натискат да знаят всичко до 2-3 клас, само и само да са гении, ти за кво четене на учебници само говориш. Ваканциите са за почивка, все едно ви е като сте в отпуска и да работите, че да не забравяте кво е.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот mangusta » 07 Юли 2016, 14:17

Не е същото :grin: . Ти си в отпуска една седмица, максимум две и това време го използваш пълноценно за неща, които не правиш през другото време. А три месеца почивка си е доста, да ги пропиляваш за нищо е направо грехота :lol: .
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Malina » 07 Юли 2016, 14:52

Едно е децата да поддържат знанията, които имат, съвсем друго е да бъдат натоварвани излишно и да не им се остава време за игри и забавления, само и само да учат и да са много напреднали. Има дечица, които в градината още ходят на курс за езици, на някакъв спорт и им се очертават 2 свободни дни през седмицата. И после тези деца да се съсипват и по цял ден учене през ваканциите е направо убийствено. Не забравяйте, че децата ви също са хора и имат нужда да си починат и да им отморят мозъчетата! Вие самите се замислете, като деца учили ли сте през лятото?!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот milinka » 07 Юли 2016, 15:05

За мен лично децата трябва да имат свобода. През лятото е хубаво да играят навън и да трупат емоции. За учене има време и за игра трябва да има, мисля, че затова е определена лятната ваканция.
milinka
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юли 2016, 14:55

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот ramimni » 07 Юли 2016, 15:27

Аз също не съм съгласна пет дена в седмицата от сутрин до вечер детето да е заето с курсове или други занимания дори през учебно време. Но един ден през седмицата или няколко часа не са толкова фатални и не пречи да се занимават. От училище им дават книги за четене за през ваканцията, които ще им трябват през годината, така че им се налага.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Mon_ton » 07 Юли 2016, 15:40

ramimni написа:Аз също не съм съгласна пет дена в седмицата от сутрин до вечер детето да е заето с курсове или други занимания дори през учебно време. Но един ден през седмицата или няколко часа не са толкова фатални и не пречи да се занимават. От училище им дават книги за четене за през ваканцията, които ще им трябват през годината, така че им се налага.

Ако са дадени разумно е едно. :) Много често ги дават тези книги с идеята децата изобщо да четат нещо, но май повече родителите държат да бъдат прочетени класиките. Да речем на деца 2 за 3 клас им дават Малкия принц цялата книга, която не е изобщо подходяща за възрастта им. Част от нея, глава - да, но цялата е безумие. По 5-6 романа,родителите им ги напъват да ги прочетат, да ги знаят, макар че докато почнат да ги учат сто пъти ще са ги забравили. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Lyomi » 08 Юли 2016, 10:54

Това четене по задължение хич не го обичам! Много е досадно да ти трупнат един куп книги и да ти кажат това трябва да го прочетеш до края на ваканцията. Познайте колко ми е кеф да чета :mrgreen: . Предпочитам да чета каквото на мен ми е интересно. Иначе през лятото не съм ходила по курсове. Повече се моткам с приятелки.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Юли 2016, 14:04

Децата е добре да правят, това което им харесва, а не на сила да четат неща, които не са им интересни. В езиковите курвсове няма нищо лошо при по-големи деца, след 5-6 клас, но за малки деца, на които им се играе и са още в детството си е излишно
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот M.Tasheva » 14 Юли 2016, 14:49

Учат е силно казано, не знам защо се хващате за думата. Там че отделило един или два часа на ден за някакво по-различно занимание от игра на топка, каране на колело и компютъра, не означава, че учат и им се взима силицата като през учебно време.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Юли 2016, 15:03

M.Tasheva написа:Учат е силно казано, не знам защо се хващате за думата. Там че отделило един или два часа на ден за някакво по-различно занимание от игра на топка, каране на колело и компютъра, не означава, че учат и им се взима силицата като през учебно време.

Да, никой не говори за целодневно обучение, но родителите са такиав, че го пратят на английски, пратят го на математика, дадат му да реши някой тест вкъщи и той деня минал..
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта