Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот svetlozara » 16 Яну 2018, 13:11

Полезно е, защото иначе изостават и може усилията от цялата учебна година да заминат, особено в началото четенето е супер важно, знаете колко трудно се учат да четат, особено някои деца.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Буба Мара » 22 Мар 2018, 14:50

Наречете ме лоша майка, но аз не карам детето да учи нито през ваканциите, нито събота и неделя. Ваканциите се за почивка, не за учене. Аз самата не съм почитател на училището вероятно и за това не настоявам да учи, освен ако тя не иска (дъщеря ми де). А и както се казва в един популярен статус във фейсбук "Измина поредният ден, в който тангенс и котангенс" не ми свършиха никаква работа :)
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Lollipop » 22 Мар 2018, 17:17

Буба Мара написа:Наречете ме лоша майка, но аз не карам детето да учи нито през ваканциите, нито събота и неделя. Ваканциите се за почивка, не за учене. Аз самата не съм почитател на училището вероятно и за това не настоявам да учи, освен ако тя не иска (дъщеря ми де). А и както се казва в един популярен статус във фейсбук "Измина поредният ден, в който тангенс и котангенс" не ми свършиха никаква работа :)

Аз ги карам до толкова, че да не изостава с материала, защото знам, че им е било трудно. Никога не съм ги запсвала на курсове и т.н. мисля, че желанията се сформират над 16-17 години и тогава може да се наблегне. Ученето е до толкова, че да не се изостава, дъщеря ми й беше трудно да чете, чете лятото повече, племенника ми пък му беше трудно по математика, решаваше повече задачи. Ама курсове, уроци истории - не.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Chalmers » 27 Мар 2018, 17:39

Зависи от детето (има много любознателни деца, които и без да ги караш си обичат да четат книжки) и зависи какво точно трябва да учат. Според мен би било добре, тъй като образователната ни система отказва да предостави такъв шанс, детето да учи предмет/и и теми/и, които иска, в които е добро и му е интересно :wink: но ще е хубаво да не се дават луди пари за частни уроци и цялото преживяване да е по-интерактивно. И аз мисля, че за 2 3 часа на ден нищо няма да му стане, дори напротив. :bouncymulticolor:
Аватар
Chalmers
 
Мнения: 29
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Dipsy » 03 Апр 2018, 16:19

Chalmers написа:Зависи от детето (има много любознателни деца, които и без да ги караш си обичат да четат книжки) и зависи какво точно трябва да учат. Според мен би било добре, тъй като образователната ни система отказва да предостави такъв шанс, детето да учи предмет/и и теми/и, които иска, в които е добро и му е интересно :wink: но ще е хубаво да не се дават луди пари за частни уроци и цялото преживяване да е по-интерактивно. И аз мисля, че за 2 3 часа на ден нищо няма да му стане, дори напротив. :bouncymulticolor:

Аз нямам дете. Не знам как ще е, когато имам. Но 2-3 часа на ден по време на ваканция ми звучи чак страшно :grin: Ама като дойде и до моята глава ще му мисля повечко
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Kremiliya » 04 Апр 2018, 16:25

Сега децата са във ваканция, дъщеря ми чете някоя книга от време на време, но по цял ден е по улиците.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Rali_hr » 27 Юли 2018, 14:14

То е добре, но за да стане, особено при по-малките деца, родителите или поне баби/дядовци трябва да са наблизо, за да контролират процеса и да помагат при нужда. Иначе оставени сами децата, те предпочитат да се забавляват и да играят, отколкото да си губят времето в четене и учене.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Юли 2018, 16:04

моето много трудно успявам да го накарам да учи, той предпочита да си играе и като няма възрастен с него, който да го кара да чете и да пише... отиде. Притеснявамсе, че имаше проблеми по английски и сега не знам как ще наваксваме, аз нямам и отпуски, когато да бъда с него, че да учим. трябва да зубрим уикендите и то скоро да почвамае, че ще изостане яко отново..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Frac » 27 Юли 2018, 16:27

По принцип доста ги натоварват през учебната година и е добре да имат време да релаксират, да играят. Но след като детето само проявява интерес, то няма лошо да го водите. Явно преподавателите в този център имат успешен подход към децата или вашето е мн любознателно :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот ivan.stoqnov » 27 Юли 2018, 17:35

ООО то е многодобре да учат през ваканцията, но само да можете да ги накарате. Моите и двамата хубостници, цяло лято се излежават и нищо не побарват, туй книги хич не им се четата, всеки ден майка им уж им постява някакви задачи, ама те се изхитряват и само разиграват баба си, че тя ги гледа. И миналата година пак така и малкия беше за 2 клас беше забравил даже да пише от мързел :lol:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта