Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Милинка » 27 Юли 2018, 17:42

Аз си спомням, че редовно ме караха да чета по обед и мн ме дразнеше това. Казваха ми: "Сега е обед и хората си почиват. Като няма да спиш, трябва да четеш". Ми не съм от мн ученолюбивите, явно затова си го спомням. Музата ми за четене дойде след като завърших гимназия.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Dalia » 31 Юли 2018, 12:39

Буба Мара написа:Наречете ме лоша майка, но аз не карам детето да учи нито през ваканциите, нито събота и неделя. Ваканциите се за почивка, не за учене. Аз самата не съм почитател на училището вероятно и за това не настоявам да учи, освен ако тя не иска (дъщеря ми де). А и както се казва в един популярен статус във фейсбук "Измина поредният ден, в който тангенс и котангенс" не ми свършиха никаква работа :)


:+1:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Dalia » 31 Юли 2018, 12:44

И аз съм от тия "лошите майки" дето не карат децата си да учат през лятото. Достатъчно са натоварени през учебно време, нека сега си почиват.Аз като си спомня моите лета безгрижни и :heartbeating: не ми дава да си тормозя децата. Тия книги за училище дето бяха задължителни 1 не съм прочела, спомням си че ходих в библиотеката и си вземах детски книжки, но които на мен са ми интересни. Пък таблицата за уморение си ми беше най-омразното нещо по онуй време , но както често става в живота, от каквото бягаш точно туй ти се случва, после работех в училище цели 10 години :jumpeveryone:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Kremiliya » 09 Авг 2018, 09:19

Ако децата имат нужда от помощ е хубаво през лятото да учат, поне материала да затвърдят, защото дупката от 3 месеца може да се окаже осезаема, ако е имало проблеми детето и не е пълен отличник, на което му се отдава всичко, а то до 4 клас всички са отличници, въпросът е обаче, ние реално родителите да преценим.
Дъщеря ми имаше проблем с четенето - карах я разбира се да чете през лятото. Имаше проблем и английския, наблегнахме на него. Няма как иначе без да се полагат усилия и да се разчиита само на училището. Да не говорим колко са напрегнати тея деца в училище, и с тея занимални се прибират в 18ч. кога да учат отново, за да наваксат пропуските?!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот _Лилия_ » 29 Окт 2018, 17:04

Категорично съм против. Лятото е време за игри и отмора. Както и всяка ваканция.
Единственото, което прави голямото ми дете е да чете книжки. Вече като понаближи 15 септември може да седнем да решим някоя задача, да му направя някоя диктовка, но дотам.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Добре ли е децата да учат и през лятната ваканция?

Мнениеот Алиса_В » 02 Ное 2018, 12:50

Кой луд човек би причинил това на детето си?!
Та нали ваканцията затова се нарича ваканция. Свободно време, игри и развлечения. Пълен релакс и наесен с нови сили.
Много по-адекватно ще е дете, което си е починало добре през лятото. Ще е свежо, усмихнато и съответно по-лесно ще се справя с уроците. Адаптация винаги има, но пък хората сме адаптивни. Децата са още по-гъвкави и не мисля че им е чак толкова трудно да превключат на режим "учене". Е, може да отнеме седмица - две, но не виждам нищо фатално.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта