Искам да си взема палатка, съвети?

Разходка в планината, екипировка за туристи, подготовка и дестинации

Искам да си взема палатка, съвети?

Мнениеот mix_twix » 01 Юли 2016, 10:18

Много съм се зарибил да си взема палатка, но по-качествена. Сега имам една малка, единична. От тук нататък искам палатка, която да е 6 места, голяма, широка и просторна. Един пич видях със семейството му, пакатката им беше направо като апартамент 2+ кухня. :lol: Широко и просторно, та и аз искам нещо такова. Без друго, когато се ходи на палатка рядко си сам, а така можем удобно да се позиционираме в една обща палатка. :mrgreen:
Има ли някой от вас палатка, да ми препоръча модел и от къде да купя също ще е от полза. А и ако кажете добри места за къмпинг.. :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Искам да си взема палатка, съвети?

Мнениеот Локумът » 01 Юли 2016, 11:42

Не знам какво точно търсиш и какви пари искаш да отделиш. Миналото лято взехме тва http://www.decathlon.bg/semena-palatka- ... 30639.html
Ами жестока работа, за 400 лева си е идеална, сглобява се лесно, има място за всички, а и се спи на двойките, т.е. не сте сгъчкани всички на едно място, както много палатки, а така си имаш 4 стаи + навес за "кухня". Идеалната работа е просто!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Искам да си взема палатка, съвети?

Мнениеот mimeto90 » 01 Юли 2016, 12:13

Локумът написа:Не знам какво точно търсиш и какви пари искаш да отделиш. Миналото лято взехме тва http://www.decathlon.bg/semena-palatka- ... 30639.html
Ами жестока работа, за 400 лева си е идеална, сглобява се лесно, има място за всички, а и се спи на двойките, т.е. не сте сгъчкани всички на едно място, както много палатки, а така си имаш 4 стаи + навес за "кухня". Идеалната работа е просто!


това си е цял апартамент направо :lol: . Сега ще излезе, че палатките не са това, което бяха! Аз като дете съм била на палатка и си спомням какви бяха тогава, нищо общо. Аз мога да помогна с идея за къмпинг само. Ако искате на море - Иракли. Ако искате на планина и не сте ходили по Искърското дефиле, препоръчвам. Страхотна природа!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Искам да си взема палатка, съвети?

Мнениеот Локумът » 01 Юли 2016, 13:12

Да, палатките не са това, което бяха. Еволюирали са и те. Сега могат да бъдат едно удобно място за нощувка, а не от онея, в които се чувстваш като в ковчег и те хваща клаустрофобия. :) така е удобство да си на палатка. :) Иначе и аз препоръчвам Иракли за старт! :) Велик избор! :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Искам да си взема палатка, съвети?

Мнениеот Monika_Spasova » 01 Юли 2016, 13:39

Веднъж съм спала на палатка и определено не беше някакво готино преживяване, ами наръбващо и неудобно, а и все се притеснявах някакви гадинки да не ме лазят. Иначе бяхме на палатка на някакво Езеро, та ако имате близко също е идея, поне за първия път :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Искам да си взема палатка, съвети?

Мнениеот annydance » 01 Юли 2016, 13:55

Изживяването с палатка не се нрави на всеки :smile: . Преживяването е малко екстремно за мен, но ако мога да дам един съвет за след като сте се снабдили с палатка :smile: . Моля ви, преди да отидете на мястото, където ще лагерувате, вкъщи си направете една суха тренировка по разпъването й. Да знаете предварително как се разпъва. Иначе ако на място за първи път се запознавате с указанията, е малък ад и за вас, и за останалите :mrgreen: . Съвет от свидетел :lol: .
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Искам да си взема палатка, съвети?

Мнениеот Monika_Spasova » 01 Юли 2016, 14:31

annydance написа:Изживяването с палатка не се нрави на всеки :smile: . Преживяването е малко екстремно за мен, но ако мога да дам един съвет за след като сте се снабдили с палатка :smile: . Моля ви, преди да отидете на мястото, където ще лагерувате, вкъщи си направете една суха тренировка по разпъването й. Да знаете предварително как се разпъва. Иначе ако на място за първи път се запознавате с указанията, е малък ад и за вас, и за останалите :mrgreen: . Съвет от свидетел :lol: .

хахахах О да ! :) Права си и при нас се получи така, че не знаеха как се разпува, но ако е голяма палатка като тази предопъчаната от Локумът, как се разпъва това вкъщи>
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Искам да си взема палатка, съвети?

Мнениеот Lisica » 01 Юли 2016, 15:01

Имам палатка Pinguin, много са качествени, само че цените са по-високи. Ако искаш палатка, която да използваш много, вложи повече пари. ако мислиш да нощуваш 4-5 пъти в годината, офертата на Локумът изглежда много добре, за това,което ти искаш.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Искам да си взема палатка, съвети?

Мнениеот Harmony » 01 Юли 2016, 16:25

Удобно ли е много хора в една палатка? Изглежда ми некомфортно.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Искам да си взема палатка, съвети?

Мнениеот Alex_mor » 19 Авг 2016, 10:23

Harmony написа:Удобно ли е много хора в една палатка? Изглежда ми некомфортно.

Ти какво си мислиш, че е палаткта? Има палатки с по 3-4 стаи, където влизат по 2ма души. Така че може да е супер комфорно. В случая точно такава палатка се търси, тристайна, даже има и с "кухня'"/ю :wink:
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Следваща

Назад към Планинари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта