Защо да ползвам мляко за след слънце?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот M.Tasheva » 01 Юли 2016, 16:52

Всички знаем за нуждата от ползването на слънцезащитни лосиони и масла със съответния фактор на защита, но моят въпрос е свързан с козметичните продукти за след слънце. Не съм наясно защо се използват, каква е функцията им и препоръчителни ли са за децата. Не съм ползвала такива досега, нито пък за децата си. Има ли смисъл от тяхната употреба?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот kauda » 01 Юли 2016, 17:11

Разбира се, че трябва да се използват слънцезащитни кремове, успокояват кожата и намалят паренето и възстановяват кожата. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот PasDeDeux » 04 Юли 2016, 08:23

Знаете как след дългото стоене на плажа и излагане на слънце кожата става суха, опъната, зачервена. Работата на тези продукти за след слънце е именна тази - да успокоят кожата, да я омекотят.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот magda » 04 Юли 2016, 11:11

Ако има зачервявания от слънцето, млякото за след слънце ги тушира и нямаш усещането за болка и изгорено. Но трябва да попаднеш на хубав продукт, който наистина да ти действа.
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот Fancy » 04 Юли 2016, 11:57

Аз също не съм ползвала специално продукти за след слънце. Може би защото не съм имала такива неудобства като зачервявания или прекалено суха кожа. Морето ми действа много благотворно, не обичам да се излагам пряко на слънце на плажа и може би затова. Зависи как подхождаш към плажуването :!: :smile: .
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот Pipilota » 04 Юли 2016, 13:59

Аз също не се пека директно на слънце, винаги съм под чадъра, но все пак си има своето въздействие, а и като влезна във водата, обичам да стоя там доста време, нали за това съм на море. Кожата си изгаря, малко или много. Винаги се мажа и така се чувствам по-добре, а и по-хидратирана, не ми опъва след плаж.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот red_eyes » 04 Юли 2016, 14:58

Четох една статия, в която се казваше, че дори и четири часа, след като си се пекал на плажа, УВ лъчите продължават да действат на кожата и който е с много чувствителна, може да има проблеми. Затова е хубаво да се мажем и след като сме се пекли с продукти, които да я защитават. Аз ползвам био мляко за след слънце на Лавера, с алое вера е.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот qwerryyy » 04 Юли 2016, 15:21

red_eyes написа:Четох една статия, в която се казваше, че дори и четири часа, след като си се пекал на плажа, УВ лъчите продължават да действат на кожата и който е с много чувствителна, може да има проблеми. Затова е хубаво да се мажем и след като сме се пекли с продукти, които да я защитават. Аз ползвам био мляко за след слънце на Лавера, с алое вера е.

Алоето много успокоява кожата, но аз си взех едно точно чисто алое и не съм впечатлена, не мога д акажа, че ме успокояваше.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот m.vulev » 05 Юли 2016, 14:42

Нямах представа, че толкова време след като си приключил със слънчевите бани продължава да действа слънцето. Макар че има логика. После кожата я чувстваш една топла, напечена. Като пипнеш някой и той все едно има температура. Понякога е неприятно така да си усещаш кожата. Трябва нещо да я охлади.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот Anka » 07 Юли 2016, 14:02

Гледах една идея да се замрази сок от алое във форми от лед, после с "ледчето" да се маже кожата. :) Тази година мисля да пробвам за след слънце. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта