Дилемата- работа или семейство.

Re: Дилемата- работа или семейство.

Мнениеот Lollipop » 07 Яну 2015, 14:06

Винаги съм искала да съм домакиня, да си имам хубав дом с готина кухня, да готвя все неща, които са ми интересни, да ходя по почивки със семейството ми, да имам свободно време за приятелите си, да имам време да помагам на децата си с ученето, вместо да ги пращам на занималня, но това са мечти. Трябва да се работи и това е.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дилемата- работа или семейство.

Мнениеот Slavena » 20 Фев 2015, 15:16

Ако нямеря кой да ме гледа никога не бих почнала работа, това не е нещо, което трябва да вършат жените.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Дилемата- работа или семейство.

Мнениеот Malina » 20 Фев 2015, 16:22

Разбира се - бих избрала семейството си, ако трябва да избирам него и работата! Семейството е най-важното, но в наши дни всичко е пари.. :(
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Дилемата- работа или семейство.

Мнениеот Anka » 20 Фев 2015, 16:30

повечето жени в наши дни са твърде заети с работата си, за да имат време за семействата си, това е наистина минус. Ако мога да си го позволя - бих стояла вкъщи да гледам семейството си, да се радвам на децата си, да се радвам на мъжа си. Сега виждам как се рушат семейства, заради ангажираност и стрес...
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Дилемата- работа или семейство.

Мнениеот qwerryyy » 24 Фев 2015, 22:39

Мисля, че рядко се случва някой да бъде пред такава дилема, обикновено жените нямат избор, защото трябва да работят така или иначе, в България малко са домакините.:)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Дилемата- работа или семейство.

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Фев 2015, 23:01

qwerryyy написа:Мисля, че рядко се случва някой да бъде пред такава дилема, обикновено жените нямат избор, защото трябва да работят така или иначе, в България малко са домакините.:)

Имаш право, в наши дни жените трябва да можем да правиам абсолютно всичко, нямаме изобщо възможност за избор.Ако можех да избирам аз щях да си избера семейстово :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Дилемата- работа или семейство.

Мнениеот silver933 » 09 Мар 2015, 13:52

Бих се радвал, ако жена ми избере да гледа семейството, но това означава аз почти да не се прибирам у дома :(
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Дилемата- работа или семейство.

Мнениеот Snejna » 10 Мар 2015, 17:03

Хубаво звучи дилемата, ама уви е по-скоро положението. Би ми се искало да мога да избера семейстово, но е невъзможно, защото всеки има нужда от пари :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Дилемата- работа или семейство.

Мнениеот qwerryyy » 23 Юни 2015, 11:27

rabotnata pchela написа:
qwerryyy написа:Мисля, че рядко се случва някой да бъде пред такава дилема, обикновено жените нямат избор, защото трябва да работят така или иначе, в България малко са домакините.:)

Имаш право, в наши дни жените трябва да можем да правиам абсолютно всичко, нямаме изобщо възможност за избор.Ако можех да избирам аз щях да си избера семейстово :)

Предполагам, че ако мога и аз да избирам бих избрала семейството си, жените сме родени да сме майки и в това се справяме най-добре. няма лошо да имаме и работа, но децата ни трябва да са на първо място, обаче не се получава, пренебрегваме ги заради работата.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Дилемата- работа или семейство.

Мнениеот skyfly » 06 Дек 2017, 12:41

Пред жените стои този въпрос постоянно, за съжаление. Но винаги семейството трябва да стои на първо място, поне, докато децата са малки и имат нужда от майка си.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта