Могат ли да ме уволнят, ако съм бременна?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Re: Могат ли да ме уволнят, ако съм бременна?

Мнениеот Yunona » 12 Дек 2016, 14:04

penny написа:Да, трябва да се грижат за бизнеса си, но това не трябва да пречи и да е несъвместимо с чисто човешкото отношение. А случаи на неразбиране и създаване на пречки за нещо, което по закон ти се полага - много.


Кой е казал, че е несъвместимо с "чисто човешкото отношение"? Пак казвам - проблемът е в държавата, която определя, че нещо "ти се полага", но не за сметка на самата нея, а на работодателя. Мислите ли, че е справедливо работодателят, а не държавата, да мисли и да се грижи за децата, които са утрешните данъкоплатци на същата тази държава? От къде на къде, за Бога, шефът да плаща болничните Ви, че си гледате детето?
Мисълта ми е, че това неразбиране от страна на работодателя е съвсем обяснимо и логично.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Могат ли да ме уволнят, ако съм бременна?

Мнениеот silver933 » 12 Дек 2016, 14:49

Съгласен съм, че работодателя е прецакан да плаща тея 3 дена, главно и като се сложи, че хората по-често отсъстват по 3 дена. Но това не означава, че след като закона е такъв, работодателите да трябва да се държат лошо с работниците си. Има много фирми, в които не разрешават да се излиза отпуска, не разрешават да се излиза в болничен, аз лично съм работил в такива. На предишната ми работа съм ходил полуумрял там, защото няма кой да ме пусне в болничен, отпуска ползвах не повече от 5 дена годишно.
Е, сори ама не мога да седна да ги защитавам, как едни успяват да се съобразят със закона, осигуряват тея 20 дена почивка и когато има нужда болничен.
А факта, че няма кой да те замени.. е аз ли съм виновен?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Предишна

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта