Тренировка за жена с наднормено тегло?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот Jully » 06 Юли 2016, 11:48

belleville написа:
Jully написа:И когато бях по-пълна когато родих синът ми правих подобни упражнения. Т.е. следвах този канал на ютуб и си избирах според възможностите ми.
https://www.youtube.com/channel/UCIJwWY ... PjxbONYXSg
Единственото досадно е, че въпросната жена звучи малко... Като Джанис от Приятели, но упражненията ѝ са добри. :mrgreen:


Някои упражнения, които са показани, не изглеждат трудни, имам предвид, че не е нужно да си йога, за да ги правиш :lol: . Харесаха ми и мога да ги пробвам. Може да се включи в упражненията и тази голямата топка, забравих как се нарича :???: :smile: .

Ххахаха :) не се обиждай, но надали ще се справиш с фитбола, като дори не ѝ знаеш името ;)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот Slavena » 06 Юли 2016, 14:03

Първо отслабни да можеш да си стигнеш коляното, после прави упражнения, почни с коремни преси и някакви такива по-леки неща, както са ти препоръчали.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот borkova » 06 Юли 2016, 14:22

Jully написа:
belleville написа:
Jully написа:И когато бях по-пълна когато родих синът ми правих подобни упражнения. Т.е. следвах този канал на ютуб и си избирах според възможностите ми.
https://www.youtube.com/channel/UCIJwWY ... PjxbONYXSg
Единственото досадно е, че въпросната жена звучи малко... Като Джанис от Приятели, но упражненията ѝ са добри. :mrgreen:


Някои упражнения, които са показани, не изглеждат трудни, имам предвид, че не е нужно да си йога, за да ги правиш :lol: . Харесаха ми и мога да ги пробвам. Може да се включи в упражненията и тази голямата топка, забравих как се нарича :???: :smile: .

Ххахаха :) не се обиждай, но надали ще се справиш с фитбола, като дори не ѝ знаеш името ;)


Какви упражнения могат да се правят с фитбола? Освен да седиш на него, не мога да си напъна въображението как да се използва с цел тренировка.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот Jully » 14 Окт 2016, 12:48

borkova написа:Какви упражнения могат да се правят с фитбола? Освен да седиш на него, не мога да си напъна въображението как да се използва с цел тренировка.

В пилатеса използват фитбола. Стоенето на такава топка и само подскачането изправя стойката и доста напряга мускулите на гърба, на краката, защото през цялото време се опитваш да се задържиш да не паднеш.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот mangusta » 14 Окт 2016, 13:45

Май и ластиците ще са подходящи за тази цел.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот queenie » 21 Мар 2018, 15:50

От няколко години се опитвам безуспешно да сваля 10 кг., като целта ми е и да се стегна. Но уви- то не бяха диети, то не бяха упражнения... Писна ми от експерименти и сега съм решила да си платя на професионалист: https://alexbodytransformation.com за диета и тренировки.
queenie
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:50

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот Dalia » 19 Окт 2018, 20:28

Кардио тренировки трябват и упражнения с тежести. Но щом са мното килограмите е малко по-сложно, за да не се натоварят много ставите и вместо да си помогнеш да си навредиш. Йогата и плуването са най-доброто решение в твози случай.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот Милинка » 22 Окт 2018, 12:24

Имам приятелка, която беше доста пълна. Тя започна с по-продължително ходене. Започна да свиква с движението и постепенно започна да прави и други упражнения. Съвместно с това си промени и режима на хранене. Това, което ми хареса при нея, че го направи плавно, смисъл не се впусна в някакви мн тежки тренировки и да откаже да яде 100 неща, ами постепенно увеличи спорта и намали някои храни. Не е станала фиданка, но изглежда страхотно. Все още е пухкава, но с по-добро самочувствие и сега е някак по-свежа. Успех ви желая.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот Kaya » 22 Окт 2018, 12:49

Ходенето е най-доброто за начало, от там нататък вече могат да се правят повече експерименти и да се увеличава спорта и да се включват повече дейности.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот velvet_81 » 24 Окт 2018, 09:21

Когато след две бременности се оказах с доста килограми за сваляне, отидох във фитнеса и обясних на инструктор причините, начина си на живот и какво искам да постигна. Ако излишните килограми са наистина много, трябва да се внимава за травми. Натоварването става плавно, задължително с изготвен хранителен режим. Освен тренировките с инструктор, започнах да ходя на пилатес и фитбол, защото там обикновено няма кардио. С времето, като свалих част от теглото, включих и по-интензивни тренировки.
Аз също все още боря десет килограма. За жалост, с храненето много се омотах и с тренировките само поддържам.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

ПредишнаСледваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта