Тренировка за жена с наднормено тегло?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот Dalia » 12 Ное 2018, 18:23

velvet_81 написа:Когато след две бременности се оказах с доста килограми за сваляне, отидох във фитнеса и обясних на инструктор причините, начина си на живот и какво искам да постигна. Ако излишните килограми са наистина много, трябва да се внимава за травми. Натоварването става плавно, задължително с изготвен хранителен режим. Освен тренировките с инструктор, започнах да ходя на пилатес и фитбол, защото там обикновено няма кардио. С времето, като свалих част от теглото, включих и по-интензивни тренировки.
Аз също все още боря десет килограма. За жалост, с храненето много се омотах и с тренировките само поддържам.


И аз реших да отида на фитнес след като ми се роди 2- рото дете. Да вярно тогава в града ни нямаше чак толкова много зали, но така наречения инструктур така подигравателно ме изгледа, че повече кракът ми не е стъпвал в такава зала. Сега има много програми с онлайн инструктори и човек с повече кг би се учвствал по-добре у дома, а не в залата. Друг е въпросът, че сред хорта мотивацията е по-различна, но всеки сам си решава.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот Karina_85 » 20 Юни 2019, 09:39

Започва се с нещо умерено, не твърде интензивно. Пилатес, фитбол...Постепенно като се свалят килограми, може вече и тренировките да са по-натоварващи. Иначе заминават ставите и се натоварва много сърцето.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Предишна

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron