Тренировка за жена с наднормено тегло?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот Kremiliya » 05 Юли 2016, 09:16

Както всички знаете, отдавна имам проблеми с килограмите и те не са никак малко. Много ми е трудно да се движа вече, чувствам се много натежала, което е и така. От години се боря с излишните килограми, но вече имам и нужда от упражнения. Знам, че не са много видове подходящи за това се чудя какво мога да започна, което да не натоварва ставите,... Някоя от вас прави ли някакви упражнения, подходящи за по-пълни?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот penny » 05 Юли 2016, 09:47

След бременността бях качила много килограми и трябваше да ги сваля, защото не се чувствах добре. Започнах с леки упражнения от място - заставах права и извивах горната част на тялото си на ляво и на дясно, краката, свити в коляното, ги повдигах нагоре и подобни. Опитай с такива упражнения първо.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот Kremiliya » 05 Юли 2016, 10:58

penny написа:След бременността бях качила много килограми и трябваше да ги сваля, защото не се чувствах добре. Започнах с леки упражнения от място - заставах права и извивах горната част на тялото си на ляво и на дясно, краката, свити в коляното, ги повдигах нагоре и подобни. Опитай с такива упражнения първо.

да може би си права, но сякаш това е по-скоро като гимнастиката от детската градина, дали ще ми помогне малко поне за редуцирането на килограмите?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот Pipilota » 05 Юли 2016, 11:51

Ками, пробвай да правиш упражнения, точно каквито са ти казали, за начало :) После се занимавай с йога, има толкова лесни упражнения, които направо ти разпъват и напрягат всички мускули! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот iwoni » 05 Юли 2016, 12:24

Kremiliya написа:
penny написа:След бременността бях качила много килограми и трябваше да ги сваля, защото не се чувствах добре. Започнах с леки упражнения от място - заставах права и извивах горната част на тялото си на ляво и на дясно, краката, свити в коляното, ги повдигах нагоре и подобни. Опитай с такива упражнения първо.

да може би си права, но сякаш това е по-скоро като гимнастиката от детската градина, дали ще ми помогне малко поне за редуцирането на килограмите?


Може така да изглеждат, но действат за разгряване на мускулите. А можеш да ги правиш и като загрявка преди някакво по-голямо натоварване. Много травми се получават, ако тялото не е раздвижено предварително.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот Pipilota » 05 Юли 2016, 12:35

iwoni написа:
Kremiliya написа:
penny написа:След бременността бях качила много килограми и трябваше да ги сваля, защото не се чувствах добре. Започнах с леки упражнения от място - заставах права и извивах горната част на тялото си на ляво и на дясно, краката, свити в коляното, ги повдигах нагоре и подобни. Опитай с такива упражнения първо.

да може би си права, но сякаш това е по-скоро като гимнастиката от детската градина, дали ще ми помогне малко поне за редуцирането на килограмите?


Може така да изглеждат, но действат за разгряване на мускулите. А можеш да ги правиш и като загрявка преди някакво по-голямо натоварване. Много травми се получават, ако тялото не е раздвижено предварително.

Едно е загрявка, друго са упражненията. :) но си права, че в началото и загряваката може да те умори като упражнение. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот klara » 05 Юли 2016, 13:42

Някоя и друга обиколка на стадион или площадка също ще е от помощ. Това важи не само за пълните хора.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот Kaya » 05 Юли 2016, 13:46

Ставането и сядането на стол много помагат за дупето и корема, с изправени напред ръце и движение нагоре надолу се получава.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот Jully » 06 Юли 2016, 10:47

И когато бях по-пълна когато родих синът ми правих подобни упражнения. Т.е. следвах този канал на ютуб и си избирах според възможностите ми.
https://www.youtube.com/channel/UCIJwWY ... PjxbONYXSg
Единственото досадно е, че въпросната жена звучи малко... Като Джанис от Приятели, но упражненията ѝ са добри. :mrgreen:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Тренировка за жена с наднормено тегло?

Мнениеот belleville » 06 Юли 2016, 11:27

Jully написа:И когато бях по-пълна когато родих синът ми правих подобни упражнения. Т.е. следвах този канал на ютуб и си избирах според възможностите ми.
https://www.youtube.com/channel/UCIJwWY ... PjxbONYXSg
Единственото досадно е, че въпросната жена звучи малко... Като Джанис от Приятели, но упражненията ѝ са добри. :mrgreen:


Някои упражнения, които са показани, не изглеждат трудни, имам предвид, че не е нужно да си йога, за да ги правиш :lol: . Харесаха ми и мога да ги пробвам. Може да се включи в упражненията и тази голямата топка, забравих как се нарича :???: :smile: .
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта