На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Re: На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Мнениеот dejavu » 11 Юли 2016, 10:48

Lollipop написа:
penny написа:Не дай боже да е някакъв спешен случай, отивате в Спешна помощ и там ще ви окажат помощ. Мисля, че там не се заплаща вече и няма значение дали имаш здравната книжка у себе си.

Не се заплаща да, освен ако не те приемат, тогава вече си е болнично лечение, което е друго нещо. По спешност не искат здравна книжка, логично, но за прегледите които са такива рутинни да ги наречем, при специалисти, тя е задължителна, може би се вписва прегледа


И при зъболекар да ти се наложи да отидеш, когато си на почивка, също се вписва в книжката какво е направил на пациента.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Мнениеот Pipilota » 11 Юли 2016, 15:10

Не просто за мен е немарливост, да не си носиш здравната книжка с теб, когато си на почивка.. А ако имаш заболявания и да тръгнеш без необходимите ти книжки за лекарства и документи за боелстта не знам как да го нарека..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Мнениеот fawla » 11 Юли 2016, 16:44

Pipilota написа:Не просто за мен е немарливост, да не си носиш здравната книжка с теб, когато си на почивка.. А ако имаш заболявания и да тръгнеш без необходимите ти книжки за лекарства и документи за боелстта не знам как да го нарека..

Напълно подкрепям, а и най-вече за възрастни хора, или хора с проблеми и хронични болести, айде на по 20-30 години може и да не пътуваме като пенсионери, но при другите е наложително.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Мнениеот irka » 12 Юли 2016, 15:40

Абе трудна работа пенсионер да отиде на почивка за по-дълго, освен ако не го мъкне семейството да се занимава с малкото :lol: . Но и да не сме пенсионери, трябва да ги предвиждаме тези неща и да сме подготвени. Никой не иска да запомни ваканцията си с неприятности, но се случва.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Предишна

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта