На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Мнениеот analizatorka » 05 Юли 2016, 11:48

В момента съм на почивка и ми се налага да посетя лекар, защото съм диабетичка. По разбираеми причини не мога да отида при ендокринолога, при който съм диспансеризирана, и сега се притеснявам дали ще ме приемат, какви документи трябва да имам у себе си и дали ще ме карат да заплащам. Честно казано, скоро съм с тази диагноза и не знам какво по принцип трябва да направи човек, когато е във ваканция в друго населено място и му се наложи да потърси медицинска помощ. Какви документи трябва да има у себе си, само пациентската такса ли се заплаща? Към какъв лекар мога да се обърна за помощ?
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Мнениеот Pipilota » 05 Юли 2016, 11:52

Трябва да си носиш здравна книжка, но след като си на почивка, интересно ми е от къде ще си набавиш документите? :lol: :lol: :lol: затова на почивка се ходи със здравната книжка!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Мнениеот Nightmare » 05 Юли 2016, 12:12

Здравната книжка е задължителна, но май никой не се сеща да я взима като отива на почивка :smile: . Иначе аз мисля, че може да отидете при всеки общопрактикуващ лекар на мястото, където сте на почивка, и той е длъжен да ви приеме и да ви окаже медицинска помощ. Ако иска да му заплатите прегледа, поне изисквайте касов бон.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Мнениеот Pipilota » 05 Юли 2016, 12:37

Nightmare написа:Здравната книжка е задължителна, но май никой не се сеща да я взима като отива на почивка :smile: . Иначе аз мисля, че може да отидете при всеки общопрактикуващ лекар на мястото, където сте на почивка, и той е длъжен да ви приеме и да ви окаже медицинска помощ. Ако иска да му заплатите прегледа, поне изисквайте касов бон.

тя точно за това е здравната книжка, за да моежш да я представиш като документ и от там да проверят дали си здравно осигурен! Задължително се носи. Иначе може да отидеш при всеки общопрактикуващ лекар без здравна книжка и той е в правото си да ти вземе 30 лева за преглед.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Мнениеот dessiblond » 05 Юли 2016, 12:49

Ако дата на взимане на инсулина или лекарствата за диабета от аптеката ви съвпада с времето, когато сте на почивка, трябва да имате копие от протокола и във всяка аптека в страната могат да ви ги дадат. За това няма да имате проблеми.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Мнениеот Kaya » 05 Юли 2016, 13:05

Лошото е, че май вече си на почивка, а тепърва да питаш за документи... Но се надявам поне здравна книжка да си носиш.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Мнениеот klara » 05 Юли 2016, 13:39

dessiblond написа:Ако дата на взимане на инсулина или лекарствата за диабета от аптеката ви съвпада с времето, когато сте на почивка, трябва да имате копие от протокола и във всяка аптека в страната могат да ви ги дадат. За това няма да имате проблеми.


Освен копието трябва и рецептурната книжка с рецептите.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Мнениеот penny » 08 Юли 2016, 15:42

Не дай боже да е някакъв спешен случай, отивате в Спешна помощ и там ще ви окажат помощ. Мисля, че там не се заплаща вече и няма значение дали имаш здравната книжка у себе си.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Мнениеот Pipilota » 08 Юли 2016, 16:53

penny написа:Не дай боже да е някакъв спешен случай, отивате в Спешна помощ и там ще ви окажат помощ. Мисля, че там не се заплаща вече и няма значение дали имаш здравната книжка у себе си.

Едно е спешна помощ, друго е да си на преглед при личен лекар.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: На почивка съм и ми се налага да потърся медицинска помощ

Мнениеот Lollipop » 08 Юли 2016, 17:04

penny написа:Не дай боже да е някакъв спешен случай, отивате в Спешна помощ и там ще ви окажат помощ. Мисля, че там не се заплаща вече и няма значение дали имаш здравната книжка у себе си.

Не се заплаща да, освен ако не те приемат, тогава вече си е болнично лечение, което е друго нещо. По спешност не искат здравна книжка, логично, но за прегледите които са такива рутинни да ги наречем, при специалисти, тя е задължителна, може би се вписва прегледа
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron