Как да си възвърна нормалния ритъм след почивката?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как да си възвърна нормалния ритъм след почивката?

Мнениеот YoLindi » 05 Юли 2016, 16:43

На всеки му е мааалко криво, когато трябва да се връща на работа след отпуска. Аз сега съм в тази ситуация - след две седмици купон и забавления, спане до късно и лягане в зори, пътешествия. Трябва да се настройвам за сериозната работа, която ме очаква. Но как да го направя? Какво ви помага на вас след почивката да преминете от свободния режим към ангажиментите? Как се настройвате на вълна осемчасово бачкане след иху-аху :lol: ? Ваканцията определено ме изважда от цялата рутина, която всеки ден е една и съща, зарязвам и спорт, и режим на хранене и после много трудно влизам в крак. Какво да правя, за да не се чувствам като пребита емоционално и физически?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Как да си възвърна нормалния ритъм след почивката?

Мнениеот lussy » 05 Юли 2016, 17:28

И аз доста се озорвам след почивката като трябва да се връщам на работа :lol: . Още съм настроена ваканционно, а трябва да се гмурвам в задълженията. Влязам си в същия режим на ставане и лягане, лека-полека си начертавам график какво трябва да правя като задачи и искам не искам пак си влизам в ритъма, колетото пак се завърта :grin: .
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Как да си възвърна нормалния ритъм след почивката?

Мнениеот lini_leni » 06 Юли 2016, 09:40

Най-голямата грешка, която може да се направи, е да се затрупате с работа. Веднъж така постъпих и дълбоко съжалявах. Върнах се от отпуска и беше се натрупала доста работа. И за да наваксам, стоях до късно в офиса, не вдигах глава направо. После не можех да си кажа името от умора. Работата няма да избяга, така че лека-полека, без пренавиване.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как да си възвърна нормалния ритъм след почивката?

Мнениеот balsam » 06 Юли 2016, 09:55

То и другата крайност не е добра. Да отлагаш работата, защото сега си се върнал от ваканция и още не си в кондиция, да си викаш, че утре това ще го свършиш и накрая нищо :lol: . Така пак се натрупва работа и се оплиташ.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как да си възвърна нормалния ритъм след почивката?

Мнениеот belleville » 06 Юли 2016, 10:34

lini_leni написа:Най-голямата грешка, която може да се направи, е да се затрупате с работа. Веднъж така постъпих и дълбоко съжалявах. Върнах се от отпуска и беше се натрупала доста работа. И за да наваксам, стоях до късно в офиса, не вдигах глава направо. После не можех да си кажа името от умора. Работата няма да избяга, така че лека-полека, без пренавиване.


Затова не е добре да се занимаваме с много неща наведнъж, без това човек е с намалена концентрация след почивката и като се разпилява на много страни, накрая нищо не е свършил :smile: .
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Как да си възвърна нормалния ритъм след почивката?

Мнениеот Jully » 06 Юли 2016, 11:39

Казват да не се връщаш от отпуска и да отиваш на работа в понеделник. :) Трябва да се върнеш в сряда, да имаш поетапно натоварване, иначе депресията на мърда ;)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да си възвърна нормалния ритъм след почивката?

Мнениеот penelopa » 06 Юли 2016, 13:05

Jully написа:Казват да не се връщаш от отпуска и да отиваш на работа в понеделник. :) Трябва да се върнеш в сряда, да имаш поетапно натоварване, иначе депресията на мърда ;)


И аз така практикувам. Поне един ден си оставям преди да отида на работа. Иначе до вчера си бил на плажа и си се плицикал във водата, а на следващия да седнеш зад бюрото идва малко като удар по главата :lol: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Как да си възвърна нормалния ритъм след почивката?

Мнениеот Slavena » 06 Юли 2016, 14:00

penelopa написа:
Jully написа:Казват да не се връщаш от отпуска и да отиваш на работа в понеделник. :) Трябва да се върнеш в сряда, да имаш поетапно натоварване, иначе депресията на мърда ;)


И аз така практикувам. Поне един ден си оставям преди да отида на работа. Иначе до вчера си бил на плажа и си се плицикал във водата, а на следващия да седнеш зад бюрото идва малко като удар по главата :lol: .

Аз пък правя точно обратното, точно се пландзикам до вчера и на другия ден съм на работа, така имам един ден повече плаж ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да си възвърна нормалния ритъм след почивката?

Мнениеот roksana » 06 Юли 2016, 14:29

Като се прибера от почивка, почвам да чистя, да пера мръсните дрехи, да оправям багажи и ето ми тренировката за следващия ден. Виж как бързо, бързо се настройвам :lol: .
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Как да си възвърна нормалния ритъм след почивката?

Мнениеот Локумът » 06 Юли 2016, 14:45

roksana написа:Като се прибера от почивка, почвам да чистя, да пера мръсните дрехи, да оправям багажи и ето ми тренировката за следващия ден. Виж как бързо, бързо се настройвам :lol: .

То винаги така става, голям хардкор за следващия ден. След почивка е най-изморително.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron