Бихте ли ми препоръчали добро място в планините с басейн и чист въздух за лятна почивка на семейство?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Бихте ли ми препоръчали добро място в планините с басейн и чист въздух за лятна почивка на семейство?

Мнениеот Sophia.G » 06 Юли 2016, 13:51

Виждам, че тук има събрани доста познавачи на България и искам да ви запитам за следната ситуация.
Дъщеря ми е със силна алергия и лекарите препоръчаха да избегнем морето тази година и да се ориентираме към добър планински курорт, който да има:
- чист въздух
- спа процедури и басейн, които да са чисти /омръзнало ни е от конюнктивити и гъбички.../
- добра храна
- възможност за по-дълъг престой
- да има занимания някакви наоколо /това настоява мъжът ми/
- да е тихо и спокойно, за да може да си почина
- да има деца, с които да си играе малката /тя настоява/
- да не е на безлюдно място
- да е на добра цена.

Моля ви за съвети, има ли въобще такова място, на което да може едно такова семейство /като нашето/ да си почине хубаво за една седмица. Да и да има интернет!!!! :+1:
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Бихте ли ми препоръчали добро място в планините с басейн и чист въздух за лятна почивка на семейство?

Мнениеот D-r Terziev » 06 Юли 2016, 13:59

Доста сериозен списък с очаквания! Бих заложил на Триград или Гела, които лично са ми любими места за почивка в Родопите. Не знам откъде сте, но ако Родопите са ви далеч, защо не опитате в Трявна. Въздухът там за деца с алергия/астма е страхотен, а условията са много добри във всички хотели.
D-r Terziev
 
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Авг 2014, 10:44

Re: Бихте ли ми препоръчали добро място в планините с басейн и чист въздух за лятна почивка на семейство?

Мнениеот borkova » 06 Юли 2016, 14:10

Сандански. Кратко и ясно. Там е най-подходящото място за белодробни проблеми и мисля, че всичките ви изисквания ще бъдат покрити.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Бихте ли ми препоръчали добро място в планините с басейн и чист въздух за лятна почивка на семейство?

Мнениеот Локумът » 06 Юли 2016, 14:38

Мога да ти кажа местата, на които ние сме ходили.
http://allinclusive-pochivki.eu/index.p ... 3zlN0uLTIU
http://www.vilashipkovo.com/ http://www.hera-chiflik.net/
И трите места са хубави, избирай си според бюджета, ако сте с кола, може да отседнете в тоя последния и да отидете с колата до басейна. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Бихте ли ми препоръчали добро място в планините с басейн и чист въздух за лятна почивка на семейство?

Мнениеот kalinka-kuku » 06 Юли 2016, 15:24

ХУбави предложения, аз също се интересувам къде мога да отида на почивка, на хотелче с басейн на нормални цени, ако имате предложения с радост бих приела! :)
Sophia.G, дано детенцето да се оправи и да му подейства добре планинския въздух!
Това е, че не се сещам за места с басейни, иначе има много хубави хотели където и да се сетиш. :roll:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Бихте ли ми препоръчали добро място в планините с басейн и чист въздух за лятна почивка на семейство?

Мнениеот qwerryyy » 06 Юли 2016, 16:22

Моят съвет е Велингард! МНого голям избор, специализирани в минералните бани, в рехабилитациите. Изборът е голям, а и там е най-красивата природа, която съм виждала, самият град е планински рай, дори няма нужда да с екачваш някъде на високо!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Бихте ли ми препоръчали добро място в планините с басейн и чист въздух за лятна почивка на семейство?

Мнениеот donni » 07 Юли 2016, 10:36

В Родопите и Централен Балкан има много такива местенца. Ходила съм край Габрово в един комплекс, "Люляците" май се казваше, но е доста усамотено, може да не ви хареса.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Бихте ли ми препоръчали добро място в планините с басейн и чист въздух за лятна почивка на семейство?

Мнениеот Andrey » 07 Юли 2016, 11:23

И аз ти препоръчвам Велинград, много добро място за почивка, но ако не си от София си е доста далеч. Като цяло избирай да ти е близо, за да можеш да си позволиш по-луксозна почивка, аз това гледам, да ми е наблизо, пък от там подбирам вече. :) Иначе тук най-близко ми е Троянския балкан, там всички селца са подходящи и много отпускащи.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Бихте ли ми препоръчали добро място в планините с басейн и чист въздух за лятна почивка на семейство?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Юли 2016, 16:27

моите предпочитания са за Банско, има голямо разнообразие от хотели, които отговарят на всякакви изисквания, но е скъпо!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Бихте ли ми препоръчали добро място в планините с басейн и чист въздух за лятна почивка на семейство?

Мнениеот Bambaa » 11 Юли 2016, 16:56

През лятото не свалят ли цените в планинските курорти? Мисля, че все може да се намери изгодно и хубаво място.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Следваща

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта