Плащат ти наема, ако работиш далеч от дома?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Плащат ти наема, ако работиш далеч от дома?

Мнениеот roksana » 06 Юли 2016, 15:28

Какво мислите за новата мярка за борба с безработицата на правителството? Ако безработен се съгласи да започне работа в друго населено място, което е на повече от 50 км от там, където живее, наемът, таксата за детска градина и интернетът му ще се поемат от държавата. Условието е да е регистриран в Бюрото по труда. Помощта важи за една година. Вие бихте ли се преместили далеч от дома, за да живеете и работите на друго място? Мислите ли, че това предложение ще изкуши безработните и ще бъде ефективно в борбата с безработицата? Трудно ли е да напуснеш дома си и какво може да ти попречи да предприемеш една такава стъпка? А кои са предимствата?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Плащат ти наема, ако работиш далеч от дома?

Мнениеот D-r Terziev » 06 Юли 2016, 15:39

roksana написа:Какво мислите за новата мярка за борба с безработицата на правителството? Ако безработен се съгласи да започне работа в друго населено място, което е на повече от 50 км от там, където живее, наемът, таксата за детска градина и интернетът му ще се поемат от държавата. Условието е да е регистриран в Бюрото по труда. Помощта важи за една година. Вие бихте ли се преместили далеч от дома, за да живеете и работите на друго място? Мислите ли, че това предложение ще изкуши безработните и ще бъде ефективно в борбата с безработицата? Трудно ли е да напуснеш дома си и какво може да ти попречи да предприемеш една такава стъпка? А кои са предимствата?


Това е пълна глупост, колкото напълниха Странджа-Сакар през 80те, Република на Младостта, пълни глупости. :chickencatch:
Цялата ни работа на територията България е такава.
D-r Terziev
 
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Авг 2014, 10:44

Re: Плащат ти наема, ако работиш далеч от дома?

Мнениеот MGB » 06 Юли 2016, 15:43

Не че искам да съм негативна, но това предложение как ще помогне на малките населени места? Тези субсидии и работни места са за големите градове, които ще се пръскат по шевовете, а в малките градчета, където нито има работа, нито детски градини почти вече какво ще правят? Все едно местиш един проблем другаде.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Плащат ти наема, ако работиш далеч от дома?

Мнениеот qwerryyy » 06 Юли 2016, 16:15

Пробелмът е, че с една работна заплата трудно можеш да си позволиш да живееш на квартира, да имаш нормален стандарт на живот. По света предпочитат да нямат собствено жилище, за да бъдат по-мобилни, да имат повече възможности за работа и за развитие. Ние избираме работата си според мястото, на което живеем.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Плащат ти наема, ако работиш далеч от дома?

Мнениеот donni » 07 Юли 2016, 10:45

На мен ми харесва идеята. За една година може да ти помогнат да си стъпиш на краката и после да си поемаш нещата. Сега светът е толкова мобилен и глобализиран, че всеки може да отиде където си поиска и да работи където поиска.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Плащат ти наема, ако работиш далеч от дома?

Мнениеот Andrey » 07 Юли 2016, 11:21

donni написа:На мен ми харесва идеята. За една година може да ти помогнат да си стъпиш на краката и после да си поемаш нещата. Сега светът е толкова мобилен и глобализиран, че всеки може да отиде където си поиска и да работи където поиска.

Да, тя идеята е за харесване, но не е честна и не е правилна да се реализира. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Плащат ти наема, ако работиш далеч от дома?

Мнениеот Krum » 07 Юли 2016, 12:36

Човекът трябва да е много, много ценен кадър, че му платя наем или изобщо някой да го извика от друго място. Макар че ако работното ти място е някое забутано, то ясно, че трябва да осигуриш на тея хора място, където да живеят.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Плащат ти наема, ако работиш далеч от дома?

Мнениеот mangusta » 07 Юли 2016, 13:57

Младите хора и сега се ориентират към други населени места и се местят да живеят там. Няма какво да ги задържи на място, където не могат да си намерят работа и така се обезлюдават малките градчета и села. По-лесно е като са сами и нямат още семейство. Могат да сменят работата, местожителството. Когато имаш деца е по-трудно. Тогава всеки много се замисля дали да тръгне да се мести.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Плащат ти наема, ако работиш далеч от дома?

Мнениеот penelopa » 14 Юли 2016, 13:38

И когато има деца се решава човек да се премести. Като знае, че на другото място детето му ще има по-големи шансове за развитие и учене. Аз бих била склонна да се преместя, ако виждам потенциал в това нещо. Макар и да ми е трудно в началото.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Плащат ти наема, ако работиш далеч от дома?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Юли 2016, 15:04

С деца винаги е било по-трудно, защото отговаряш и за други, но ако това ти дава по-голяма сигурност, защо да не, винаги можеш да се върнеш назад при нужда. Това е, че ние много се страхуваме и бягаме от наемите и си мислим, че е излишен разход, по-скоро бихме стоели гладни и без пари, вместо да плащаме наем и да имаме ниски доходи.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта