Децата могат ли да ходят на масаж?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Децата могат ли да ходят на масаж?

Мнениеот Anka » 07 Юли 2016, 13:45

Братчето ми нещо се е схванало напоследък, понеже се залови с нов спорт и има мускулна треска. Скача на батут. :grin: Напоследък обаче хем му доставя удоволствие, хем виждам, че има болки и има нужда от масаж. Ако беше голям човек, досега да съм го завела 100 пъти на масаж, но пък сега не знам дали малки децата могат да ходят на масажи? :roll: Какви са най-подходящи, опасно ли е и къде може да се намери човек, който да направи масаж на дете?
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Децата могат ли да ходят на масаж?

Мнениеот Malina » 07 Юли 2016, 14:46

Не съм чувала дете да ходи на масаж, но като се има предвид, че от бебенца им се правят масажи, то не го изключвам и това да е възможно и да се случва! :) Но трудно ще намериш специалист, може би наистина учил за това рехабилитатор или кинези терапевт, но те и тези, които са самоуки от някакви курсове масажисти.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Децата могат ли да ходят на масаж?

Мнениеот analizatorka » 07 Юли 2016, 14:50

Не мисля, че е опасно. Разбира се, с нужния натиск трябва. При децата повече краката ги болят и те имат нужда от размачкване. Аз на моя син редовно му правя масажи на краката.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Децата могат ли да ходят на масаж?

Мнениеот Mon_ton » 07 Юли 2016, 16:00

analizatorka написа:Не мисля, че е опасно. Разбира се, с нужния натиск трябва. При децата повече краката ги болят и те имат нужда от размачкване. Аз на моя син редовно му правя масажи на краката.

Защо го болят? Заради израстването, за което говорят, че много бързо става и блабла болели ги..?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Децата могат ли да ходят на масаж?

Мнениеот analizatorka » 07 Юли 2016, 17:13

Mon_ton написа:
analizatorka написа:Не мисля, че е опасно. Разбира се, с нужния натиск трябва. При децата повече краката ги болят и те имат нужда от размачкване. Аз на моя син редовно му правя масажи на краката.

Защо го болят? Заради израстването, за което говорят, че много бързо става и блабла болели ги..?


Това също, но най-вече когато много е тичал и се е преуморил. При мускулна треска също.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Децата могат ли да ходят на масаж?

Мнениеот puhcheto » 07 Юли 2016, 17:20

Не знам доколко е вярно това с болките на краката заради израстването, но май се случва при някои деца. А също така и ако има проблеми със сухожилията, по-къси са и боли. Синът на приятелка е с такъв проблем. Иначе масаж на дете може да се прави от родителя, чак на специалист да се води малко пресилено ми изглежда.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Децата могат ли да ходят на масаж?

Мнениеот mamina » 08 Юли 2016, 10:02

На децата наистина още от бебета трябва да им правим масаж, и на тях им харесва :smile: . Класическият за мен е най-подходящ за тях.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Децата могат ли да ходят на масаж?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Юли 2016, 14:12

puhcheto написа:Не знам доколко е вярно това с болките на краката заради израстването, но май се случва при някои деца. А също така и ако има проблеми със сухожилията, по-къси са и боли. Синът на приятелка е с такъв проблем. Иначе масаж на дете може да се прави от родителя, чак на специалист да се води малко пресилено ми изглежда.

защо да е пресилено, ти като ходиш н амасаж пресилено ли е?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта