Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот Snejna » 08 Юли 2016, 17:31

Детето трябва да се храни бавно и да има усещането за ситост, ако го няма тогава е проблем, защото не знае кога да спре. Трябва да минат 20 минути, за да изпрати сигнал стомаха до мозъка, че е заситен, затова е важно да се хапва бавно. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот balsam » 11 Юли 2016, 09:27

Не мисля, че са толкова малко тези 4-5 лъжици. Покрай тях като има хляб, месо, салата или някакъв десерт например и се събира доста количество. Иначе за междинните хапвания и аз съм съгласна. Покрай приятелчетата на децата ими се прияждат всякакви неща, които ние не бихме купили за вкъщи. И те естествено им налитат.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот Snejna » 20 Юли 2016, 11:09

balsam написа:Не мисля, че са толкова малко тези 4-5 лъжици. Покрай тях като има хляб, месо, салата или някакъв десерт например и се събира доста количество. Иначе за междинните хапвания и аз съм съгласна. Покрай приятелчетата на децата ими се прияждат всякакви неща, които ние не бихме купили за вкъщи. И те естествено им налитат.

То поста си взучи като порция от 4-5 лъжици, а не като 5 лъжици ориз, 2 филии хляб, 1 бутче, и 1 домат, нали? Поста е написан "давам му 4-5 лъжици ориз" което е извратено. :lol: :lol: :lol: Отгоре на всичкото, човек, който си храни детето с месо, ориз и хляб в една чиния, то ми се струва като човек, който не заслужава изобщо вниманието на хората, спрямо храненето на детето си, при положение за точно този вид храни колко се е изговорило.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот kauda » 20 Юли 2016, 15:51

Аз не мисля, че дете трябва да се ограничава да яде в определени количества, все пак всяко само трябва да се научи да определея порциите, които са му необходими, за да се нахрани. :) не бива да се оставя гладно, но не бива и да се прехранва.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот donni » 26 Юли 2016, 17:26

Snejna написа:
balsam написа:Не мисля, че са толкова малко тези 4-5 лъжици. Покрай тях като има хляб, месо, салата или някакъв десерт например и се събира доста количество. Иначе за междинните хапвания и аз съм съгласна. Покрай приятелчетата на децата ими се прияждат всякакви неща, които ние не бихме купили за вкъщи. И те естествено им налитат.

То поста си взучи като порция от 4-5 лъжици, а не като 5 лъжици ориз, 2 филии хляб, 1 бутче, и 1 домат, нали? Поста е написан "давам му 4-5 лъжици ориз" което е извратено. :lol: :lol: :lol: Отгоре на всичкото, човек, който си храни детето с месо, ориз и хляб в една чиния, то ми се струва като човек, който не заслужава изобщо вниманието на хората, спрямо храненето на детето си, при положение за точно този вид храни колко се е изговорило.


Много се е изговорило за този вид хранене, но го прилагайте на вас, а не на децата. Коя майка не дава на 2-3-годишното си дете хляб, месо и картофки на манджа заедно? Аз не познавам такава.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот qwerryyy » 28 Юли 2016, 16:29

donni написа:
Snejna написа:
balsam написа:Не мисля, че са толкова малко тези 4-5 лъжици. Покрай тях като има хляб, месо, салата или някакъв десерт например и се събира доста количество. Иначе за междинните хапвания и аз съм съгласна. Покрай приятелчетата на децата ими се прияждат всякакви неща, които ние не бихме купили за вкъщи. И те естествено им налитат.

То поста си взучи като порция от 4-5 лъжици, а не като 5 лъжици ориз, 2 филии хляб, 1 бутче, и 1 домат, нали? Поста е написан "давам му 4-5 лъжици ориз" което е извратено. :lol: :lol: :lol: Отгоре на всичкото, човек, който си храни детето с месо, ориз и хляб в една чиния, то ми се струва като човек, който не заслужава изобщо вниманието на хората, спрямо храненето на детето си, при положение за точно този вид храни колко се е изговорило.


Много се е изговорило за този вид хранене, но го прилагайте на вас, а не на децата. Коя майка не дава на 2-3-годишното си дете хляб, месо и картофки на манджа заедно? Аз не познавам такава.

Как да няма такива, има и то много, ти само се замисли, че в градината да не мислиш, че деацта ти ядат разделно? :lol: :lol: :lol:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот Lollipop » 29 Юли 2016, 11:59

Най-добре е детето да си хапва толкова, колкото иска и от колкото има нужда, не знам защо е необходимо да му броите залъчетата. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот Kaya » 29 Юли 2016, 15:08

Особено ако няма нужда от диета и аз го намирам за излишно да бъде храненено с точни размери или нещо такова, малко по малко, колкото желае, нека да си хапва.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот S_Milenska » 29 Юли 2016, 16:12

Няма нужда да се ограничава здраво и право дете, колко да яде, само защото някой си бил казал нещо. Всяко дете е различно, както и всеки човек. Ако детето не е дебело или недохранено, няма нужда нарочно и насила да се ограничава храненето му, само и само защото някой казва нещо.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот Pipilota » 01 Авг 2016, 14:38

Шансът детето да е от онези, които не усещат ситост е минимален, затова е добре всяко дете да се оставя да се храни нормално, без да му се броят лъжичките. ;) Оставете децата да си изграждат навиците за хранене сами.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта