Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот Yunona » 01 Авг 2016, 15:20

donni написа:Много се е изговорило за този вид хранене, но го прилагайте на вас, а не на децата. Коя майка не дава на 2-3-годишното си дете хляб, месо и картофки на манджа заедно? Аз не познавам такава.


Що за препоръка е да го прилагаш на себе си, но не на детето?? Лошо ли е детето да се храни здравословно, или непременно трябва да бъде тъпкано с излишни въглехидрати? И да, има много майки, които не хранят така децата си, нищо, че във Вашето обкръжение няма такива. Никога не съм давала на децата си месо, картофи и хляб на едно ядене. В градината също не ядяха така, дори лелите ми се оплакваха, че не искат да си ядат "филийката". Аз обяснявах, че няма нужда да си ядат, след като имат супичка, второ и трето. Гледаха ме странно :) Преди 20-ина години бях доста екзотична майка, но сега има много като мен. Здравословните хранителни навици се изграждат от детинство. После е много по-трудно.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот Pipilota » 01 Авг 2016, 15:24

Разбира се, че се изгражда от деца, но не виждам защо трябва да се мери количество, след като примера е и ориз да има и хлебче покрай тея 3-4 лъжички ориз и мръвка. Значи като цяло примерът е сбъркан или е неестествен. За мен най-нормалното е детето да яде колкото поиска като количество, а какво вече зависи от изборът на родителите, дали ще е картофи с месо и хляб, дали ще е салата с месо, дали ще са зеленчуци без нищо.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Авг 2016, 16:44

И моят син не яде хляб, не знам в градината яде ли. Ако кажа, че не му давам месо с картофи ще излъжа, но детето ми е здраво, право, енергично и много динамично. Мисля, че не толкова тази комбинация може да е в грешка и да навреди, колкото застояването, което сами ние причиняваме на децата си. Защото виждам как около нас много деца вече имат мазно коремче, как им се ограничава движението. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот Guppy » 24 Яну 2017, 12:41

Според мен 2-3 лъжички ориз е супер малко за едно хранене.
Аз слагам по 1 черпак супа на децата, която ядат с филийка две хляб,или например ядат 1 пилешко бутче с 5-6 лъжици ориз, сипвам и изяждат почти всичко.
Според мен няма точно количество, и при малкитеи при големите, ако детето се чувства добре, значи яде правилно.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот BeenieGal » 25 Яну 2017, 15:48

Би трябвало детето само да си показва кога се е наяло. Като си напълни стомахчето, отказва повече да яде. Има си някакви стандарти по колко грама трябва да яде дете на тази възраст. Но съмнявам се майките да мерят всяко нещо и тогава да го дават.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот krasi_more » 02 Май 2017, 10:08

За щастие, децата сами преценят кога да спрат да ядат и не се тъпчат като възрастните. :roll: Ако обаче, това се заложи като навик в тях - да не прекаляват с храната. Синът ми е хитър, винаги спира да яде по-рано, за да може после да се докопа до нещо непозволено, преди ядене. :mrgreen:
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот kalinka-kuku » 23 Авг 2017, 11:21

Децата, за разлика от възрастните знаят кога да спрат, затова може да ги оставите да си хапват спокойно. Ако храната е пълноценнта няма причини да се притеснявате, че нещо може да напълнее. Но ако се е нахранило и след 10 минути отиди и си отвори един чипс, зрънчо солети или нещо такова и продължи да яде, това би било проблем. Но ако си е хапнало и е спряло да яде, няма защо да мислиш точно колко е имало в чинията му.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Авг 2017, 09:33

marsu написа:Децата, за разлика от възрастните знаят кога да спрат, затова може да ги оставите да си хапват спокойно. Ако храната е пълноценнта няма причини да се притеснявате, че нещо може да напълнее. Но ако се е нахранило и след 10 минути отиди и си отвори един чипс, зрънчо солети или нещо такова и продължи да яде, това би било проблем. Но ако си е хапнало и е спряло да яде, няма защо да мислиш точно колко е имало в чинията му.

:+1: Детето си знае кога да спре, не трявба да се пренебрегват инстинктите му. Вече ако има проблем и той е видим, че ем ного дебело или е много слабо може да почне да се мисли върху коригирането на храната.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот Катето » 27 Окт 2017, 10:34

Нека да си яде колкото си иска детето. Малко и редовно хапване, без да се насилва или без да му се взима чинията, ако не е дебело пък няма защо да се притеснявате. Има деца, които видимо са си пълнички, те трябва да бъдат ограничавани и то не с количества, а с храната - без пакетирани стоки, а с повече зеленчуци в менюто.
Катето
 
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Юли 2017, 13:01

Re: Какво количество храна трябва да изяждат децата до 4-годишна възраст?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Окт 2017, 12:19

Родителите имат представа, че това, което е в чинията трябва да се изяде. Слагате му една хубава порция и го оставяте да яде колкото си иска - ама дали ще е цялата чиния или на половина - колкото толкова. Когато каже, че се е нахранило, казвате добрне и толкова не го карате да си дояде повече. Но да се сипват малки порцийки и то да остава гладно не ми се струва ок.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта