Подозирате ли, че детето ви може би е тормозено в детската градина?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Подозирате ли, че детето ви може би е тормозено в детската градина?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Юли 2016, 13:25

МНого е трудно да докажеш нещо, което не виждаш, което не си сигурен, и се поставя така, че едно дете на 2-3-5-7 години застава срещу думата на зрял човек. Никой не би му повярвал. Родителите от друга страна все се страхуват, че едно негативно мнение, забележка или нещо подобно ще провокира още по-голяма агресия във възпитателките, за да отмъщават на приказливото дете.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Подозирате ли, че детето ви може би е тормозено в детската градина?

Мнениеот kauda » 08 Юли 2016, 15:25

Много е грозно и противно това! Грозното е, че родителите не могат да защитят децата си, често от страх, деца им да не пострадат още повече, точно, защото не могат да докажат думите на детето си! Моят съвет е да потърсите среща с госпожите и директора! А ако проблемите продължат и не вземат мерки, се обърнете към инспектората. След като детето не е било удряно, не знае какво е , толкова коренно му се променя държанието, трябва да се потърси кой е отговорен за това.
Днешния случай, предполагам всички го чухте за записа от детската градина, където обиждаха децата като "толуп", "малоумен", "толкова си дебела, че не можеш да се пребиеш бе.." и какво ли не още! майката как да докаже правотата си, въпреки записа! Директорката пищи, че не било морално да се прави запис, а нима е морално това държание към невинни деца?! Не мисля! :evil:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Подозирате ли, че детето ви може би е тормозено в детската градина?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Юли 2016, 15:58

Аз също съм имала съмнения, не чак за тормоз, но за по-хард държание, сега лятото имат заместващи учителки и някои са по-груби. Той сам казва, че с едната имат проблеми, защото е по-лоша, но не дава да се говори с нея, за да не се създаде проблем. Съмнявам се, че самата госпожа ги настройва, да не споделят с родителите си. :idea:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Подозирате ли, че детето ви може би е тормозено в детската градина?

Мнениеот Pipilota » 08 Юли 2016, 16:31

За съжаление не само съм подозирала, но и ни се е случвало с големият ми син преди много, много години, още в яслата. Беше и той много изнервен, ходеше на ясла с рев и истинска истерия. Това не се промени много дълго време, у дома беше агресивен, удряше, хвърляше, хапеше. А у нас сме доста спокойни хора и винаги говорим с децата и рядко им повишаваме тон. Забелязах, че точно при едната госпожа стои по-свит отстрани и не играе и ревеше още по-истерично, когато го оставяхме. Веднъж отидох на обяд изненадващо, даже прескочих оградата, за да вляза по-тихо и ги наблюдавах отстрани ,докато играеха навън. Малкият имаше сопол, а тя му се скара избърса го и го блъсна адски силно! Веднага се развиках и извиках директорката. Получи се малко грозно, защото сякаш съм шпионирала, но бързо се реши проблемът, благодарение на адекватните действия на директорката. Учителката беше уволнена, съвсем заслужено, а детето спря да плаче в градината.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Подозирате ли, че детето ви може би е тормозено в детската градина?

Мнениеот Lollipop » 08 Юли 2016, 17:17

Pipilota написа:За съжаление не само съм подозирала, но и ни се е случвало с големият ми син преди много, много години, още в яслата. Беше и той много изнервен, ходеше на ясла с рев и истинска истерия. Това не се промени много дълго време, у дома беше агресивен, удряше, хвърляше, хапеше. А у нас сме доста спокойни хора и винаги говорим с децата и рядко им повишаваме тон. Забелязах, че точно при едната госпожа стои по-свит отстрани и не играе и ревеше още по-истерично, когато го оставяхме. Веднъж отидох на обяд изненадващо, даже прескочих оградата, за да вляза по-тихо и ги наблюдавах отстрани ,докато играеха навън. Малкият имаше сопол, а тя му се скара избърса го и го блъсна адски силно! Веднага се развиках и извиках директорката. Получи се малко грозно, защото сякаш съм шпионирала, но бързо се реши проблемът, благодарение на адекватните действия на директорката. Учителката беше уволнена, съвсем заслужено, а детето спря да плаче в градината.

Ужас!!! После най ме е яд, като се оплакват, че им нямаме доверие, ами как да им имаме доверие?! Нека да го заслужат! НЕ може децата да са стресирани и да пищят и те да обвиняват нас! Особено по яслите се държат толкова отвратително, че няма на къде повече! :evil: :evil: :evil:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Подозирате ли, че детето ви може би е тормозено в детската градина?

Мнениеот Snejna » 08 Юли 2016, 17:32

тцтцт наситина в яслите е кошмар! По училищата вече слагат камери, но трябваше да започнат с яслите, там децата са най-беззащитни, а знаете, че най-трудно се гледат малките деца, учителките са много изнервени и ужасяващи!
Пипи,много съжалявам за това, което ви се е случило! Надявам се малкия да няма проблеми в следствие на това, което е преживял като мъничък! Но съм потресена от това, което гледах днес като репортаж и това, което ти разказваш...
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Подозирате ли, че детето ви може би е тормозено в детската градина?

Мнениеот exotic » 11 Юли 2016, 09:15

И аз гледах репортажа и съм изумена! Възрастни жени да се държат по този начин! Не можеш по този начин да си изкарваш недоволството от малката заплата, от скапания си живот и да си го изкарваш на малки деца.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Подозирате ли, че детето ви може би е тормозено в детската градина?

Мнениеот Kremiliya » 12 Юли 2016, 13:46

exotic написа:И аз гледах репортажа и съм изумена! Възрастни жени да се държат по този начин! Не можеш по този начин да си изкарваш недоволството от малката заплата, от скапания си живот и да си го изкарваш на малки деца.

Явно може, и това го виждаме ежедневно. Всякак изроди се грижат за нашите деца, а и накрая се оплакват, че родиетлите били прекалявали едва ли не. А гледахте ли за тормоза в Шумен от преди няколко дни също, където някаква възпитателка бие детенце с увреждане! Най-наглото е, че не стига, че посягат на деца без родители, тях поне няма кой да ги защити, ами вече посягат и на деца, които всяка вечер се прибират вкъщи при семействата си! :evil: Трябва им психопрофил на подобни жени, които пребиват децата ни всеки божи ден! :(
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Подозирате ли, че детето ви може би е тормозено в детската градина?

Мнениеот ramimni » 12 Юли 2016, 14:44

Значи изобщо не се притесняват, че могат да ги видят синините и никой като не сигнализира, могат така да си правят каквото искат. Пак трябва да се стига до телевизията, за да се проведе разследване, да има наказани и уволнени, иначе никой не си мърда пръста.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Подозирате ли, че детето ви може би е тормозено в детската градина?

Мнениеот Andrey » 13 Юли 2016, 14:59

ramimni написа:Значи изобщо не се притесняват, че могат да ги видят синините и никой като не сигнализира, могат така да си правят каквото искат. Пак трябва да се стига до телевизията, за да се проведе разследване, да има наказани и уволнени, иначе никой не си мърда пръста.

Тва е, че и до телевизиите се стига и пак не вярват и пак мислят, че всичко е лъжа и имат наглостта да си измислят! Никой не си приема вината.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта