Как да предпазя колата си от слънцето?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот PasDeDeux » 13 Юли 2016, 14:54

qwerryyy написа:
ramimni написа:Баща ми има една 20-годишна кола и скоростният й лост завършва с пластмасова топка. Доскоро беше цяла, но вече не е - счупи се и продължават да падат парчета. Нали знаете как се рони прегоряла пластмаса? Така че слънцето си оказва влияние, но след години започват да личат нещата.

Е за 20 години какво може да се очаква.. :) Затова има такива готини покривала, друго спасение няма, няма как да предпазиш колата отвътре, без да я покриеш отвън


За кои покривала говориш? Да не е за подобни на някогашните, които покриваха цялата кола? Отдавна не съм виждала такива да се ползват, а според мен са за препоръчване за защита от слънцето.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот black » 08 Авг 2016, 16:46

PasDeDeux написа:
qwerryyy написа:
ramimni написа:Баща ми има една 20-годишна кола и скоростният й лост завършва с пластмасова топка. Доскоро беше цяла, но вече не е - счупи се и продължават да падат парчета. Нали знаете как се рони прегоряла пластмаса? Така че слънцето си оказва влияние, но след години започват да личат нещата.

Е за 20 години какво може да се очаква.. :) Затова има такива готини покривала, друго спасение няма, няма как да предпазиш колата отвътре, без да я покриеш отвън


За кои покривала говориш? Да не е за подобни на някогашните, които покриваха цялата кола? Отдавна не съм виждала такива да се ползват, а според мен са за препоръчване за защита от слънцето.


Тези май вече никой не ги ползва, изживяха си времето. Неудобна работа е да си го носиш и разпъваш навсякъде. Те се ползваха, ако колата не се ползва често. Сега гледам в интернет клипчета с някакви приспособления, сгъваеми пластмасови покривала, които направо като минигараж изглежда. Не знам дали на практика може да се ползват. В България едва ли има такива неща.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот Rali_hr » 09 Авг 2016, 12:53

Няма как да се предпази, ако не е по такъв начин покрито. :) Но поне отвътре с тея лъщящите са много готини за предното стъкло, спираш си на слънце, а вътре е в пъти по-хладно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот analizatorka » 09 Авг 2016, 13:21

Rali_hr написа:Няма как да се предпази, ако не е по такъв начин покрито. :) Но поне отвътре с тея лъщящите са много готини за предното стъкло, спираш си на слънце, а вътре е в пъти по-хладно.


Наистина ли държи това парче по-хладно? Аз мислех, че го слагат колкото да не се нагрява таблото на колата.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот Snejna » 09 Авг 2016, 16:17

analizatorka написа:
Rali_hr написа:Няма как да се предпази, ако не е по такъв начин покрито. :) Но поне отвътре с тея лъщящите са много готини за предното стъкло, спираш си на слънце, а вътре е в пъти по-хладно.


Наистина ли държи това парче по-хладно? Аз мислех, че го слагат колкото да не се нагрява таблото на колата.

Държи да, опрделено има разлика с него и без него. То че е топло - топло е. Но не е така напечено и има разлика. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот irka » 10 Авг 2016, 11:29

Нали гледахте репортажа за майката, която си оставила детето в напечената кола? Направиха опит и след половин час вътре температулата беше близо 60 градуса. Как няма да се скапе всичко в тая кола?
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Авг 2016, 11:48

irka написа:Нали гледахте репортажа за майката, която си оставила детето в напечената кола? Направиха опит и след половин час вътре температулата беше близо 60 градуса. Как няма да се скапе всичко в тая кола?

То и без репортажа е ясно, че е мега жега по колите и е простотия да оставиш някой вътре, дори и куче.
Отностно онова лъскавото, което се слага над таблото аз също имам наблюдения, че върши работа. :) мое бивше гадже имаше и когато го е ползвал ефекта беше много добър. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот Локумът » 08 Мар 2017, 13:08

И аз ползвам това, която се слага върху таблото, има голяма разлика и в температурата вътре, вярно, че е играчка да се слага но разликата е поне с 10 градуса по-малко. За боята използвам разлики пасти, с които полирам колата.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот Ваня Стойчева » 25 Юли 2017, 11:39

Слагам от тези на таблото, да не ми пари, защото иначе скоростния лост и волана нямат пипане. За боята мъжът ми взема някакви пасти, които слагат в автомивката. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот Локумът » 25 Май 2018, 09:09

Ваня Стойчева написа:Слагам от тези на таблото, да не ми пари, защото иначе скоростния лост и волана нямат пипане. За боята мъжът ми взема някакви пасти, които слагат в автомивката. :)

Абсолютно, голяма работа е, макар че изглежда тъпо, обаче като влезеш после не стига, че е по-хладно в самата кола, ами и волана не е горещ. Определено, ако колата ще стои дълго време някъде да се напича, това е добра опция.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта