Как да предпазя колата си от слънцето?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот Frac » 25 Май 2018, 17:13

Има едни покривала за автмобили-обгръща цялата кола - сребристи на цвят. Изглеждат малко странни, но може и да вършат работа срещу слънцето. Аз лично нямам, но съм виждала по сайтове и на 2 места в града.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот Локумът » 28 Май 2018, 11:48

Frac написа:Има едни покривала за автмобили-обгръща цялата кола - сребристи на цвят. Изглеждат малко странни, но може и да вършат работа срещу слънцето. Аз лично нямам, но съм виждала по сайтове и на 2 места в града.

Тея дето покриват цялата кола, мен лично не ме кефят, обаче бих ползвал, ако нямам намерение да мърдам колата дълго време. Обаче, когато паркирам за часове имам две от тея и съм супер доволен, вътре, освен, че не пари таблото и волана, ами и има осезаема разлика в температурата. Слагам както на предния, така и на задния прозорец.
81Z-KaWRE2L._SL1500_.jpg
81Z-KaWRE2L._SL1500_.jpg (20.33 KiB) Прегледано 239 пъти
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот Frac » 28 Май 2018, 17:24

Локумът написа:
Frac написа:Има едни покривала за автмобили-обгръща цялата кола - сребристи на цвят. Изглеждат малко странни, но може и да вършат работа срещу слънцето. Аз лично нямам, но съм виждала по сайтове и на 2 места в града.

Тея дето покриват цялата кола, мен лично не ме кефят, обаче бих ползвал, ако нямам намерение да мърдам колата дълго време. Обаче, когато паркирам за часове имам две от тея и съм супер доволен, вътре, освен, че не пари таблото и волана, ами и има осезаема разлика в температурата. Слагам както на предния, така и на задния прозорец.
81Z-KaWRE2L._SL1500_.jpg

Такива и аз имам, но нали ставаше въпрос за боята на колата, а аз само за това се сетих. Другият вариант е - нов автомобил :mrgreen:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот fawla » 22 Авг 2018, 10:35

Ползвали ли сте пастите, които продават, за колите, уж предпазват боята. Някои автомивки също предлагат подобна услуга, да полират колата и да се намали риска.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот ivan.stoqnov » 27 Авг 2018, 18:05

Да ви кажа туй с тия пасти малко бошлаф работа ми се струва, но ако има специалисти тука във форума ще се радвам да чуя и аз тяхното мнение. Може и да предпазват, ама туй пусто слънце толкова силно , че не знам една паста как ли ще го спре като SHF 50 ли действат?
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Окт 2018, 19:26

ivan.stoqnov написа:Да ви кажа туй с тия пасти малко бошлаф работа ми се струва, но ако има специалисти тука във форума ще се радвам да чуя и аз тяхното мнение. Може и да предпазват, ама туй пусто слънце толкова силно , че не знам една паста как ли ще го спре като SHF 50 ли действат?

Да ти кажа аз от опит, ходя на автомивка и там винаги ги карам да ми полират колата, не знам каква паста точно използват. Само че боята ми е като нова, все така бляскава, все така поддържана, докато имам много познати с по-нови коли от моите, вече боята им е загубила блясъка си, така че не съжалявам, че инвестирам в поддръжка на боята. Вярно, че слънцето е коварно, но по-добре с малка защита, отколкото без.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Предишна

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron