Как да предпазя колата си от слънцето?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот Ginger » 11 Юли 2016, 11:24

Като дойде лятото и направо ми се стъжва живота ви казвам! От година-две съм шофьор и живея в голям град, нямам гараж и от тук нататък можете да се досетите какво следва. Направо се пукам като оставям колата си на слънце. На работата няма дървета в близост и не мога да я оставя на сянка. Пред вкъщи почти никога не успявам да се вредя да паркирам на сянка и колата ми се пече ли пече. Като вляза в нея температулата е над 100 градуса и мирише на пластмаса и всякакви бензинови изпарения. Казват, че са много вредни и отровни, затова и не трябвало да седиш вътре и да включваш климатика преди да си проветрил. Но кой ли го прави! Как да предпазя колата си от слънцето, когато нямам възможност да я паркирам на сянка? Какви трикове ще ми предложат опитните шофьори?
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот ivoblinc » 11 Юли 2016, 12:25

Единственото, за което се сещам е, да си купиш от тези сребристите светлоотразителни покривала, които се поставят на предното стъкло, на таблото. Така слънцето ще се отразява и няма да нагрява чак толкова. А пък и няма да ти скапва пластмасовите части в колата.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот black » 11 Юли 2016, 13:17

И на мен ми е жал за колицата, когато я оставя да се пече на слънцето. Всичко се скапва така - и боя, и отвътре ако имаш кожен салон, пластмасата. За отвън има едни специални пасти, които предпазват боята. Питай в някой сервиз каква точно да вземеш и можеш и сам да си я пастираш. Два пъти в годината е достатъчно. Ако имаш кожен салон, също има специални мазила, с които да го поддържаш.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот MGB » 11 Юли 2016, 13:54

black написа:И на мен ми е жал за колицата, когато я оставя да се пече на слънцето. Всичко се скапва така - и боя, и отвътре ако имаш кожен салон, пластмасата. За отвън има едни специални пасти, които предпазват боята. Питай в някой сервиз каква точно да вземеш и можеш и сам да си я пастираш. Два пъти в годината е достатъчно. Ако имаш кожен салон, също има специални мазила, с които да го поддържаш.


Като се пастира после един месец-месец и нещо трябва да се мие по-щадящо и внимателно. Само с вода и не на автомивка, за да се предпази пресния филм от пастата. После караш както си знаеш с миенето :smile: .
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот Pipilota » 11 Юли 2016, 14:58

Ние не и пазим чак толкова и боята и не знам си какво си. :) Имаме и ние такав паста, мъжът ми е маниак, ползва, ама колко е ефикасна не знам. Взели сме от тези отразяващите, които слагаме на предния и задния прозорец. Вътре после е в пъти по-хладно и изобщо не е такъв ад в колата, както, като се е напичала цял ден.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот roksana » 11 Юли 2016, 15:10

Аз пък това за климатика не го знаех. Значи първо трябва да проветриш колата и тогава да сядаш в нея и да включиш климатика, така ли? Наистина като съм влизала в напечена кола имам чувството, че ще се задуша от странната миризма на химия.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот Lollipop » 11 Юли 2016, 15:39

Аз като се кача в кола не усещам миризми на химия или на нещо, ами на спарено и евентулано, ако има по-силен ароматизатор от него да усетя нещо, иначе не. Гледам ако не мога да спра на сянка при първа възможност да преместя колата. Оставям малко отворени прозорците да влиза въздух и винаги проветрявам преди да се кача, не защото ще умра, а защото ми е кофти и задушно и неприятно.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Юли 2016, 16:26

Аз също не правя нищо особено, не съм забелязала да се разрушава или променя боята, нито от вътре има някакви изменения.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот ramimni » 12 Юли 2016, 13:42

Баща ми има една 20-годишна кола и скоростният й лост завършва с пластмасова топка. Доскоро беше цяла, но вече не е - счупи се и продължават да падат парчета. Нали знаете как се рони прегоряла пластмаса? Така че слънцето си оказва влияние, но след години започват да личат нещата.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как да предпазя колата си от слънцето?

Мнениеот qwerryyy » 12 Юли 2016, 15:41

ramimni написа:Баща ми има една 20-годишна кола и скоростният й лост завършва с пластмасова топка. Доскоро беше цяла, но вече не е - счупи се и продължават да падат парчета. Нали знаете как се рони прегоряла пластмаса? Така че слънцето си оказва влияние, но след години започват да личат нещата.

Е за 20 години какво може да се очаква.. :) Затова има такива готини покривала, друго спасение няма, няма как да предпазиш колата отвътре, без да я покриеш отвън
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron