Често ли ви се случва да ползвате медикаменти?

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Re: Често ли ви се случва да ползвате медикаменти?

Мнениеот valiart » 26 Дек 2011, 22:26

Наблягам на витамините и такива укрепващи имунната система.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Често ли ви се случва да ползвате медикаменти?

Мнениеот pasta » 07 Яну 2012, 16:59

Не, изобщо не обичам да пия хапчета.Наблягам на хранителни добавки и витамини.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Често ли ви се случва да ползвате медикаменти?

Мнениеот Memento » 14 Яну 2012, 20:43

За леки болежки и настинки не ползвам никакви медикаменти, но когато се налага да няма как иначе :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Често ли ви се случва да ползвате медикаменти?

Мнениеот delinda » 18 Яну 2012, 11:53

Аз откровено признавам, че използвам медикаменти. Мисля, че живеем в един развиващ се свят и трябва да се отнасяме адекватно към нашето здраве. С две думи, когато ме боли глава пия аналгин, когато усетя, че се разболявам също взимам мерки. Не отричам антибиотиците и когато се наложи ги употребявам. В това няма нищо лошо стига да не се прекалява разбира се. Според мен употребата на медикаменти, в случай на неразположение или цялостно влошено здравословно състояние е въпрос на здравна култура. Не може да пиеш чай и се заливаш с оцет и да чакаш да ти спадне температурата. Хора, живеем в 21 век!!! ;)
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Често ли ви се случва да ползвате медикаменти?

Мнениеот Hristo » 20 Яну 2012, 15:51

Здравейте !
Аз лично избягвам да използвам медикаменти , но ако ми се наложи предпочитам да ги пия в по-голяма доза и по-навреме. Зимата предпочитам да пия мулти-витамини за да избегна гриповете и употребата на антибиотици.
Пия ги всяка зима и съм доста доволен от тях.
Изображение
Hristo
 
Мнения: 48
Регистриран на: 10 Яну 2012, 20:06

Re: Често ли ви се случва да ползвате медикаменти?

Мнениеот Силвия Бояджиева » 20 Яну 2012, 18:08

Аз също използвам медикаменти, когато ме заболи нещо даже пия по 2 хапчета защото едно не ми помага, отделно има други които са ми изписани заради мигренозни пристъпи тях приемах месец!И винаги когато ми се наложи пия хапчета! Антибиотик като малка съм приемала много, но от 4клас когато ми извадиха сливиците се брои на пръсти приема ми на антибиотик!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Често ли ви се случва да ползвате медикаменти?

Мнениеот Memento » 20 Яну 2012, 21:05

Сигурно сте чували за профилактично пиене всеки ден на аспирин срещу бъдеща опасност от сърдечен удар. Някой прилага ли това на практика?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Често ли ви се случва да ползвате медикаменти?

Мнениеот Силвия Бояджиева » 20 Яну 2012, 21:07

Memento написа:Сигурно сте чували за профилактично пиене всеки ден на аспирин срещу бъдеща опасност от сърдечен удар. Някой прилага ли това на практика?


Това е хубаво познавам хора които го приемат, но аз лично не мога да пия аспирин, защото ми дразни стомаха, понеже имам хроничен гастрит!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Често ли ви се случва да ползвате медикаменти?

Мнениеот ovagimyan » 07 Фев 2012, 12:21

Използвайки твърде често, по-точно казано повече от 3 пъти седмично, медикамент, успокояващ болката, Вие можете да си предизвикате хронично рикошетно главоболие. Предпочитаните бързодействащи болкоуспокояващи могат да успокоят болката Ви само в продължение на няколко часа. Това може да Ви подведе, а и често се случва на практика, да използвате отново и отново този медикамент, за да постигнете желаното трайно облекчаване на болката. Свръхмерният прием на медикамента обикновено води до адаптация и привикване на организма към него. Когато ефектът от действието на медикамента се изчерпи, Вашето главоболие се появява отново. “...съвсем естествено, желаейки да се предпазя от главоболието вземам аналгетик още преди да ме е заболяла главата.” – това казват много от страдащите от главоболие. Истината е, че имайки предвид рикошетното главоболие, средствата за превенция на главоболието са точно определени и трябва да се приемат за определен период от време по определена схема и дозировка.
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Често ли ви се случва да ползвате медикаменти?

Мнениеот Kaya » 25 Ное 2014, 14:31

Много рядко прибягвам до лекарствата и съм много доволна от този факт, не мисля, че са добро решение при всяка лека болка, все пак когато сме истински болни трябва да имаме лекарства, които да ни помагат и облекчават. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта