Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Malina » 13 Дек 2016, 16:40

ramimni написа:Не ми се е налагало досега да опирам до спешния център, с който личният ми лекар има договор, дано и не ми се налага. Но това си е доста добро решение в инцидентни случаи, само трябва хората да се сетят и да отидат там, а не да звънят на джипито и после като не им вдигне да го псуват и да се сърдят и да го обвиняват.

Няма как да не се сетиш, след като трябва да знаеш, че това е начина.
Малката е недоносена и винаги имам нужда от лекар но не съм си позволявала да звъня в извънработно време. Не може да се оправдават хората, които се обаждат, когато им скимне, все пак лекарите също имат семейства, за които да се грижат и на които искат да обърнат малко внимание.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33


Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Ginger » 19 Дек 2016, 13:13

Моят не отговаря и в работно време, така че какво остава за извънработно :evil: ? Дори няма смисъл и да пробвам тогава.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Pipilota » 19 Дек 2016, 13:15

За първи път ми се наложи да се обадя на лекар в извънработно време, за щастие ми отговори, просто реших да пробвам, защото имах спешна нужда от преглед при гинеколожката ми. Но определено за по-малко нещо, не бих се обадила. Като цяло хубаво е да знаеш, че можеш да разчиташ на някой, но е лошо, когато се злоупотребява.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот страстоцвет » 19 Дек 2016, 13:53

Ако не му се звъни за глупости, може и да вдига, когато му дойде времето, но повечето май си оставят телефоните в кабинетите и ги проверяват чак, когато отидат на работа. Не би трябвало да е задължително да вдигат, след като не са специалисти, ако е примерно гинеколог е друго да вдига, защото всичко се случва. Но като има спешни кабинети, не би трябвало да има проблеми.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Rali_hr » 19 Дек 2016, 16:21

Личния лекар има сключени договори, ако е друг специалист, да го потърсиш ок, но личния лекар е предоставил спешен кабинет, в който можеш да отидеш.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот mamina » 28 Дек 2016, 11:05

Като е измислено и посочено към кого и къде да се обърне човек в извънработно време при здравословен проблем, трябва да се научим да го спазваме и да се съобразяваме. Никой не е длъжен да стои непрекъснато в кабинета си и да ни чака нас или други като нас.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Lollipop » 28 Дек 2016, 11:21

Да е някой специалист в дадена област, при която могат по всяко време да се случат сериозни промени - да вдига на пациентите си, добре. Но Личния лекар, който често преглежда само настинки да му се звънят за глупости е безсмислено, след като има къде да се отиде в действителност.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Guppy » 28 Дек 2016, 13:09

Като не е искал да бъде обезпокояван, защо се захваща човек а с такава хуманна професия? за мен е задължително просто лекаря да си отговаря на телефона, ако има нужда от него, трябва да с езнае, че може да се разчита.Моя лекар ми отговаря по всяко време на денонощието.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот black » 28 Дек 2016, 15:47

Опитвам се да си представя как би изглеждало - едно джипи да има- няма 1000-2000 пациенти, хайде 50-100 човека да минават, което ми се струва множко, но хайде така да ги пишем. По телефона ако му звънят по всяко време, само 20 човека ще са достатъчно да го побъркат. И аз да съм, и аз няма да отговарям, щом има кабинет в спешен център :mrgreen: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта