Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот klara » 13 Юли 2016, 12:16

Много сте крайни! Тези неща се чувстват и желаят. Като не изпитваш за момента нужда да имаш дете например или сериозна връзка, защо да го правиш насила и против себе си? За всичко си има време.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот Krum » 13 Юли 2016, 12:50

Никога не съм обърнал внимание, някой да ми е направил забележка или да ме гледа по-различно, след като не съм обвързан.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот pravilno » 13 Юли 2016, 14:15

Krum написа:Никога не съм обърнал внимание, някой да ми е направил забележка или да ме гледа по-различно, след като не съм обвързан.


Май поизлъга :lol: . Майка ти не ти ли натяква, че още не си се задомил? То само тя ти стига!
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Юли 2016, 15:10

Е след някои определени години почват подмятанията, но 30 са далеч от тези години. :) много родители са отговорни дори за това, че децата им са самотни и нямат половинка.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот Innocent to Badass » 17 Юли 2016, 16:35

Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни? - Определено не.

Всеки има свой собствен път и периоди в живота си. Всеки може да те посъветва, да ти каже какво мисли, но реално много хора забравят, че най-доброто за тях не е непременно най-доброто и за другите хора. В момента Вие се чувствате така, в такъв период сте и не би било нормално да търсите партньор само защото някакви хора Ви казват, че трябва вече да имате. Следвайте своето усещане. Такива крайни коментари показват несигурността на самите хора, които ги подмятат и техните собствени комплекси.

И аз съм забелязала тази тенденция за такова отношение към жените над 25 или дори над 20 години. Като се замислите то е породено от това, че някога жената наистина не е имала друга работа, освен тази да бъде домакиня и майка, и жените, които са оставали неомъжени и/или без деца са били отхвърляни или най-малкото съжалявани от обществото. Нормално е все още обществата да се отчистват от това. Само допреди 20-30 години това е била най-обичайната роля на жената, да не говорим, че и в момента има места, на които се смята, че това е единственото, което се полага на една жена да прави.

Не приемайте това отношение толкова лично, все пак това не е единствената неприятна обществена тенденция. Във всяко време и във всяко общество има подобни проблеми и това е нормално, поради различията и непрестанните промени на нещата, особено в днешно време когато всеки има думата и всеки си мисли, че знае всичко.

Все пак понякога човек си мисли, че иска или не иска нещо, а в последствие разбира, че е заблудил себе си. Просто гледайте себе си, само Вие сте човекът, който решава какво Вие сте и трябва да правите, така че да не Ви притеснява много ако някоя любопитна колежка Ви говори все едно сте дърта мома или някоя баба разочаровано Ви гледа за това, че още нямате съпруг и две деца. Успех! :)
Аватар
Innocent to Badass
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Юли 2016, 16:59

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот BeenieGal » 18 Юли 2016, 09:24

Innocent to Badass написа:Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни? - Определено не.

Всеки има свой собствен път и периоди в живота си. Всеки може да те посъветва, да ти каже какво мисли, но реално много хора забравят, че най-доброто за тях не е непременно най-доброто и за другите хора. В момента Вие се чувствате така, в такъв период сте и не би било нормално да търсите партньор само защото някакви хора Ви казват, че трябва вече да имате. Следвайте своето усещане. Такива крайни коментари показват несигурността на самите хора, които ги подмятат и техните собствени комплекси.

И аз съм забелязала тази тенденция за такова отношение към жените над 25 или дори над 20 години. Като се замислите то е породено от това, че някога жената наистина не е имала друга работа, освен тази да бъде домакиня и майка, и жените, които са оставали неомъжени и/или без деца са били отхвърляни или най-малкото съжалявани от обществото. Нормално е все още обществата да се отчистват от това. Само допреди 20-30 години това е била най-обичайната роля на жената, да не говорим, че и в момента има места, на които се смята, че това е единственото, което се полага на една жена да прави.

Не приемайте това отношение толкова лично, все пак това не е единствената неприятна обществена тенденция. Във всяко време и във всяко общество има подобни проблеми и това е нормално, поради различията и непрестанните промени на нещата, особено в днешно време когато всеки има думата и всеки си мисли, че знае всичко.

Все пак понякога човек си мисли, че иска или не иска нещо, а в последствие разбира, че е заблудил себе си. Просто гледайте себе си, само Вие сте човекът, който решава какво Вие сте и трябва да правите, така че да не Ви притеснява много ако някоя любопитна колежка Ви говори все едно сте дърта мома или някоя баба разочаровано Ви гледа за това, че още нямате съпруг и две деца. Успех! :)

Благодаря за думите Ви! Мнението ви доста съвпада с моето и аз гледам да не обръщам внимание на подобно отношение, което идва от наслоени представи и традиции. Естествено има моменти, когато започваш да се дразниш и да се уморяваш от омагьосания кръг, в който те вкарват по принуда да се защитаваш, да доказваш нещо си. Но така е,в живота трябва да се отстояваш за всяко нещо.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот Kaya » 18 Юли 2016, 13:11

Мисля, че си още много далеч от времето, в което ще бъдеш стара мома. Прави ми впечатление напоследък, че възрастните малко са раздвоени между времето, което е било преди и това, което е сега. Изискват от нас образование, да знаем да можем много, от друга страна, да могат да похвалят пред приятелките, че сме по чужбина и отгоре на всичкото, щастливо женени с поне 2 деца, в идеална възраст, като от реклама на Кока Кола. Но с времето това се изменя и не всеки почва да подмята, а и още едно поколение да мине вече никой няма да дава зор за ражданията. Нормално е по-възрастните да гледат света през своята призма.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот Anka » 18 Юли 2016, 14:07

Толкова повече предимства има да си необвързан. :) На първо място свободата, по-добре се грижиш за себе си и за здравето си, по-голяма възможност имаш за преживявания. Няма нищо лошо в семейния живот, но когато е пожелан и осмислен. ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот MGB » 18 Юли 2016, 15:47

Колкото и грозно да звучи, несемейните са предпочитани от работодателите, защото могат да се посветят много на работата, няма болнични заради детето или подобни. Но както се казваше в едно мнение по-горе, животът на човек минава през различни периоди и и те са си с положителните и отрицателните страни.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Трябва ли да се смятат необвързаните за нещастни?

Мнениеот gabinka_80 » 18 Юли 2016, 16:27

MGB написа:Колкото и грозно да звучи, несемейните са предпочитани от работодателите, защото могат да се посветят много на работата, няма болнични заради детето или подобни. Но както се казваше в едно мнение по-горе, животът на човек минава през различни периоди и и те са си с положителните и отрицателните страни.

Тов а много грозно, защтоо децата са най-хубавото което може да се случи на един човек и накрая да трябва да избира между това и кариерата е много грозно, но си права, че работодателите много се вълнуват дали имаме или нямаме деца, особено в България е така.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта