Какво да ям, когато задържам вода?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Какво да ям, когато задържам вода?

Мнениеот Kremiliya » 12 Юли 2016, 14:46

Имам големи проблеми с килограмите, а и в жегата постоянно съм отекла и надута и всичко ми стяга, особено като се разхождам повече и краката ми се подуват ужасно, а и не само те, под очите също съм доста подпухнала. Ясно е, че задържам вода, но само продуктите не ми действат, затова смятам, че е време да включа и някои правилни храни в менюто си, които да ми помогнат с проблема.
Вие какво сте яли при такива проблеми, забелязвали ли сте, като ядете някоя храна, че отока спада и се чувствате по-добре? :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какво да ям, когато задържам вода?

Мнениеот qwerryyy » 12 Юли 2016, 15:33

трябва да ядеш повече неща, съдържащи вода, така естествено се задейства изчистването на водата. разбирай да си хапваш диня, краставици.. :) Също и повече ориз, той спомага за извеждането на излишната вода от тялото.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Какво да ям, когато задържам вода?

Мнениеот red_eyes » 13 Юли 2016, 09:32

Салати с домат и краставица ще ти дойдат доста добре :smile: . Наблягай на тях. Сега поне е пълно с тях.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Какво да ям, когато задържам вода?

Мнениеот roksana » 13 Юли 2016, 10:16

Аз не мога да проумея логиката защо да се яде храна, която вкарва още повече вода в тялото, когато имаш проблем със задържането й. Как помага това, не мога да разбера механизма.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какво да ям, когато задържам вода?

Мнениеот Rali_hr » 13 Юли 2016, 10:52

roksana написа:Аз не мога да проумея логиката защо да се яде храна, която вкарва още повече вода в тялото, когато имаш проблем със задържането й. Как помага това, не мога да разбера механизма.

Защото кара бъбреците да работят и това спомага да се извежда водата, т.е. да се пишка. :) А така излиза водата от тялото.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво да ям, когато задържам вода?

Мнениеот borkova » 13 Юли 2016, 11:23

Яж храни, богати на калий. Той пречи на задържането на вода. Бананите, доматите, авокадото съдържат много калий.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Какво да ям, когато задържам вода?

Мнениеот qwerryyy » 23 Авг 2016, 11:25

Забелязала ли си, когато ядеш солени неща, после да ходиш по-трудно до тоалетната или по-рядко? По себе си усещам, как, ако днес ям соленки или друго солено нещо, после не ми се ходи до тоалетната толкова. Ако си хапвам плодове, ям нещата без сол и пия нормално вода, както всеки ден, то в тези дни по-често посещавам нулите. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Какво да ям, когато задържам вода?

Мнениеот pravilno » 23 Авг 2016, 11:44

Със сигурност трябва да се избягват солените храни- колбаси, меса и подобни, колкото и да са вкусни.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Какво да ям, когато задържам вода?

Мнениеот balsam » 09 Сеп 2016, 13:41

Многото пиене на кафе помага ли за задържането на вода? Аз пия по много и имам чувството, че ми оказва влияние.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Какво да ям, когато задържам вода?

Мнениеот gabinka_80 » 29 Апр 2017, 10:35

balsam написа:Многото пиене на кафе помага ли за задържането на вода? Аз пия по много и имам чувството, че ми оказва влияние.

Има ефект, защото е деуретик, но не е никакъв добър заместител на водата, точно с вода се поправя задържането на вода и намалянето на солените храни - снаксове, солени ядки, закуски с повече сол. Ако хапвате манджа с нормално количество сол и някакви крекери да речем... заради второто може да се подуете.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта