Помощ! Хранителни молци!

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Помощ! Хранителни молци!

Мнениеот Rali_hr » 13 Юли 2016, 10:46

В шкафа с продуктите ни са плъзнали молци, които са ужасни! Летят навсякъде, из целия апартамент летят малките пеперудки! Не знаех, че се появяват от лаври, но явно имат гнездо, защото намерих веднъж едно червейче в/у пакета с брашно, което изхвърлих, разбираемо! Обаче сега вече са се излюпили и си летят! Не са много, ако кажа, че едва ли не у нас е "черно" от молци, но има и то доста! Никога не съм се сблъсквала с такова нещо и сега не знам как да се отърва от тях?! Трябва ли да изхвърля всичко, дори и неразопакованите пакети?! :shock: Какво друго мога да направя, че да се отърва от хранителните молци! :?: :?: :?: :?:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Помощ! Хранителни молци!

Мнениеот borkova » 13 Юли 2016, 11:27

Доста пъти ми се е случвало да си патя от подобни гадинки. Спасението е да разчистиш всичко и да се отървеш от нападнатите продукти. Дори и в опакованите храни като ориз, боб и подобни могат да проядат опаковката и вътре си ядат. Стои едно подобно на паяжинка и можеш да видиш и пашкулчето, откъдето е излязла пеперудката. Така се въдят.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Помощ! Хранителни молци!

Мнениеот Rali_hr » 13 Юли 2016, 11:36

Ужас, това с паяжинките не знаех, че е от тях! :shock: Добре де, искаш да кажеш, че трябва да изхвърля неотворените пакети?!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Помощ! Хранителни молци!

Мнениеот klara » 13 Юли 2016, 12:03

Всичко на боклука отива за съжаление. На мен даже в чай от липа, кантарион или бъз, набран и изсушен, ми са се въдили и трябваше да го изхвърля. Ама той беше забутан из шкафовете и явно съм го забравила и стоял, стоял и как няма да се появят такива молци :mrgreen: ?
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Помощ! Хранителни молци!

Мнениеот Krum » 13 Юли 2016, 12:16

Аз пък си мисля, че на неотворените пакети няма какво да им стане, вече ако са разпечатани да, ама ако имаш затворени спагети какво ще ти изядат толкова. Чисто здравословно и медицински, те не са опасни за здравето, а са неприятни.
Аз иначе мога да кажа, че съм пръскал с райд, но рядко имам много за хвърляне. Чувал съм, че има лепенки с феромони, но има риск, да привлекат не само твоите молци, ами и на комшиите... :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Помощ! Хранителни молци!

Мнениеот pravilno » 13 Юли 2016, 14:19

Срещу хранителните молци не съм пръскала никога. Разчистя, поизтрепя от летящите и те сами после си изчезват :smile: .
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Помощ! Хранителни молци!

Мнениеот Andrey » 13 Юли 2016, 14:56

Майка ми преди няколко години се беше напълнила, сложи и от лепенките, те явно из целия апартамент и отвън като плъзнаха, напълни се стаята идея нямате колко много имаше! Принуди се всичко да извади и да наръска навсякъде с райд и подобни гадости после много време, докато почисти от труповете и т.н.
Ако с още в зародиш, хвърляй всичко и напръскай! Знам, че оцетът ги гони, можеш да пробваш с него да натъркаш.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Помощ! Хранителни молци!

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Юли 2016, 15:59

Изхвърли всичко и почисти основно със сода и оцет, след това не слагай нищо в шкафовете, докато не се увериш, че наистина не са изчезнали.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Помощ! Хранителни молци!

Мнениеот Цветелина.Йосифова » 14 Юли 2016, 22:41

Не задържайте зърнени храни продължително в шкафовете си.В дума си не може да обгазявате.
10 молеца няма да ви навредят!
Цветелина.Йосифова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Юли 2016, 14:16

Re: Помощ! Хранителни молци!

Мнениеот lussy » 15 Юли 2016, 08:53

Не навреждат, вярно, но са много неприятни! Летят из цялата къща, като ги удариш, оставят петно и се размазват по стените. Като се съберат и с тези, които ядат вълнените материи, става чудо!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта