Кисело мляко във фурната - възможно ли е?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Кисело мляко във фурната - възможно ли е?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Юли 2016, 14:27

Една позната сподели, че прави кисело мляко във фурната, но само толкова, не пожела да си издаде рецептата. :-|
Каза, че става много бързо и много лесно, даже го опитах, но диалога приключи много бързо и не искаше да каже как го прави. Интересното е, че млякото си беше вкусно и гъсто, но не знам как се прави, само каза, че го прави в печката. Някоя от вас знае ли как се прави кисело мляко във фурната и дали наистина е възможно, или е било бъзик? :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кисело мляко във фурната - възможно ли е?

Мнениеот klara » 14 Юли 2016, 15:16

Какво значи това? Че му слага закваска и го слага на определена температура във фурната да се закваси ли?
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Кисело мляко във фурната - възможно ли е?

Мнениеот Lili_pili » 14 Юли 2016, 16:18

И на мен ми е интересно как може да се направи във фурната, звучи ми невъзможно и взаимно изключващо се! :) Надявам се някой, който знае как става да се появи в скоро време и да ни просветли! :roll:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Кисело мляко във фурната - възможно ли е?

Мнениеот qwerryyy » 15 Юли 2016, 11:18

Аз знам, че киселото мляко се прави, като се сложи на топло, след като се подкваси, сигурно идеята на фурната е за това, но няма ли да се пресече?! :shock:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Кисело мляко във фурната - възможно ли е?

Мнениеот annydance » 15 Юли 2016, 11:27

Аз не виждам смисъл да хабиш ток и да се слага във фурната, като може да се подкваси и отвън, сложено на топло място, увито в одеяло или вълнена дреха. Но и тогава трябва да се внимава, че ако се остави на пряко слънце, има опасност да се пресече и да стане много кисело. Аз направих тая грешка веднъж през лятото.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Кисело мляко във фурната - възможно ли е?

Мнениеот kalinka-kuku » 15 Юли 2016, 12:44

Аз го правя във фурната. :) Има два варианта, прави се млякото, като е много важно каймака да не се разопкъсва. ;) т.е. подквасва се както си знаем,. :) През това време се загрява фурната на 150 градуса и след като за грее се спира. Тогава вече се слагат бурканите в печката за следващите 6 часа без да се отваря фурната. :)
Друг вариант е да се загрее на 40-50 градуса и да се сложат бурканите вътре, докато работи. ;)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Кисело мляко във фурната - възможно ли е?

Мнениеот belleville » 15 Юли 2016, 14:54

По този начин - на фурна, става ли по-различно на вкус и консистенция от другия, обикновения начин на подквасване?
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Кисело мляко във фурната - възможно ли е?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Авг 2016, 12:54

belleville написа:По този начин - на фурна, става ли по-различно на вкус и консистенция от другия, обикновения начин на подквасване?

Не отстъпваше от другото мляко и на вид и на вкус.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кисело мляко във фурната - възможно ли е?

Мнениеот ramimni » 19 Авг 2016, 13:26

marsu написа:Аз го правя във фурната. :) Има два варианта, прави се млякото, като е много важно каймака да не се разопкъсва. ;) т.е. подквасва се както си знаем,. :) През това време се загрява фурната на 150 градуса и след като за грее се спира. Тогава вече се слагат бурканите в печката за следващите 6 часа без да се отваря фурната. :)
Друг вариант е да се загрее на 40-50 градуса и да се сложат бурканите вътре, докато работи. ;)


Топлината на загрятата фурна изчезва много по-рано и не се запазва за 6 часа. Не ми е ясно как ще се подкваси млякото така. А да държа бурканите на включена фурна, за да се подкваси млякото, за мен е глупаво. Едва ли ще има разлика във вкуса с обикновено подквасеното. Да, може да се подквасва така, но аз лично не виждам смисъл.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Кисело мляко във фурната - възможно ли е?

Мнениеот Ваня Стойчева » 28 Сеп 2016, 12:51

Все пак, когато се завият бурканите те са топли, а след това истиват, може би това е и с фурната. :) когато се охлажда после да не се отваря, да влиза студен въздух и да не става течение, нормално да се охлади след това фурната.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта