Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Антибиотиците - за и против

Мнениеот pasta » 11 Дек 2012, 15:59

По принцип съм против антибиотиците,но когато става въпрос за здравето на детето ми рядко експериментирам.Щом лекарката каже че няма да се оправим без АБ -слушам,предпочитам по-малкото зло пред последиците от неизлекувана инфекция.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Антибиотиците - за и против

Мнениеот Cuddy » 14 Дек 2012, 13:24

За антибиотиците съм по показания, защото има случаи пневмония да се лекува с хомеопатия и накрая детето/пациентът пак да стигне до хоспитализация.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Антибиотиците - за и против

Мнениеот desita@ » 03 Яну 2013, 19:12

Против съм,но има случаи в които приема е наложителен.Често след неуспешно лекуване с хомеопатия съм стигала до пневмонии.При възпаление на ушите също рядко се избягва приема на АБ.
desita@
 
Мнения: 84
Регистриран на: 19 Дек 2012, 16:17

Re: Антибиотиците - за и против

Мнениеот geriva » 24 Фев 2013, 13:00

За-когато са изписани от лекар. Антибиотик приемам само в краен случай и то след "пазарене" , дали все пак не мога да мина без него. Винаги вземам и пробиотик, който приемам поне месец след приключване на лечението.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Антибиотиците - за и против

Мнениеот winterrose » 24 Фев 2013, 20:24

Принципно съм против, но има случаи, в които няма как да се разминем без тях, за съжаление. Познавам хора, които при най-малкото разположение отиват в аптеката и си купуват АБ, без дори да се консултират с лекар. Доколкото съм запозната, в другите страни не може да си купиш без рецепта такива лекарства, а тук всеки може да си купи каквото му хрумне. Имам позната, която учи фармация в Германия и от нея знам, че там докторите при настинки изписват хомеопатични лекарства и билкови чайчета. Личната ми лекарка се опитва да ми пробута АБ всеки път, когато се разкашлям и разсополивя.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот fawla » 19 Юли 2016, 14:02

Отново съм болна и отново ми назначиха антибиотик, и то такъв, към който съм сигурна, че не ми действа, защото съм го пила много пъти без подобрение. Омръзна ми да се наливам с неефикасни антибиотици, които не ми действат, само защото лекаря ми не ми предлага, а и не съм чула да има практика, да прави антибиограма. Не знам колко скъпо е въпросното изследване, но изобщо съм любопитна, случвало ли се е на някой да му направят въпросното изследване, или това е само мит, за който сме чували?!
Независимо дали е възрастен или дете, антибиограма правили ли са ?! :mad:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот Monika_Spasova » 19 Юли 2016, 14:31

Никога не са ми правили подобно изследване, макар че постоянно се говори, че е проблем в България това безразборно изписване на антибиотици. само се приказва, а нищо накрая, никога не съм чувала изписването на антибиотик да е след изследване!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот mangusta » 19 Юли 2016, 15:13

И аз не съм си правила, но и почти не ми се налага да пия антибиотици. Даже на детето не съм правила. Къде се правят по принцип и дали може във всеки областен град или само в София и другите по-големи градове?
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот Monika_Spasova » 19 Юли 2016, 15:39

mangusta написа:И аз не съм си правила, но и почти не ми се налага да пия антибиотици. Даже на детето не съм правила. Къде се правят по принцип и дали може във всеки областен град или само в София и другите по-големи градове?

Това е обикновено кръвно изследване, което може да се нарпави във всяка лаборатория, стига лекаря да я назначи.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот balsam » 19 Юли 2016, 16:53

Май не се поема от здравната каса иначе лекарите щяха да се изпреварват да я правят. Дори и да желае да си я заплати пациента, лекарят не предлага подобно нещо, поне на мен никога не са ми предлагали. А бих си направила. Но явно и ние като пациенти не знаем за подобна възможност.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта