Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот Glow » 12 Мар 2019, 13:13

На мен са ми правили. Е, не е всеки път, но се случва. Никога не съм разбирала защо я пропускат лекарите. Все едно ще си я плащат от джоба. :roll:
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот ivan.stoqnov » 12 Мар 2019, 14:35

На мен лично не са ми правили, но на децата ми да тъй като големия направи алергия от антибиотик и сега преди да започнем да го пием всеки път правим.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Лекарите и техните антибиотици.. една безкрайна тема....

Мнениеот Миленита » 20 Мар 2019, 11:37

Вече съм свикнала да не се вслушвам в рецептата от първия ден. Изчаквам няколко дни и тогава. Презастраховат се, но и хората сякаш се научиха да не избързват.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Антибиотиците - за и против

Мнениеот Пламена И. » 11 Мар 2020, 10:54

И аз не обичам много антибиотиците и винаги подхождам със съмнение към тях. С лекарите винаги обсъждаме дали няма алтернативно лечение и само в краен случай ги ползвам. Е, понякога, няма начин... трябва да се пият, за да оздравееш. Въпросът е да е точният антибиотик, а не някой широкоспектърен, който се надяваме да подейства...
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Тест за алергия към антибиотик таблетки

Мнениеот miq_f » 23 Авг 2022, 19:08

Здравейте! Два пъти получих тежки алергични реакции, минути след прием - първо след една таблетка Зинат, а след няколко месеца още по-тежко след прием на таблетка Аксеф. Беше страшно, наложи се спешна намеса на Бърза помощ и прием в болница. (Впоследствие, до тоя момент получих допълнителни алергии към всевъзможни храни, но това не ме притеснява, ще се справя.) Ясно е, че съм алергична към Цефуроксим, но дали и към всички цефалоспорини? Дали ще проявя алергия и към други антибиотици пер ос? За инжекционните ок, прави се проба, но за таблетки, както е при мен? Вече изпитвам ужас, ако ми се наложи да се лекувам, а идва зима... Моля, какъв е начинът да направя тест преди приемането на новоназначен антибиотик? Четвърт таблетка под езика с наблюдение и отчитане през определени минути? Благодаря!
miq_f
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Окт 2014, 11:34

Re: Тест за алергия към антибиотик таблетки

Мнениеот varlam » 23 Авг 2022, 21:21

miq_f написа:Здравейте! Два пъти получих тежки алергични реакции, минути след прием - първо след една таблетка Зинат, а след няколко месеца още по-тежко след прием на таблетка Аксеф. Беше страшно, наложи се спешна намеса на Бърза помощ и прием в болница. (Впоследствие, до тоя момент получих допълнителни алергии към всевъзможни храни, но това не ме притеснява, ще се справя.) Ясно е, че съм алергична към Цефуроксим, но дали и към всички цефалоспорини? Дали ще проявя алергия и към други антибиотици пер ос? За инжекционните ок, прави се проба, но за таблетки, както е при мен? Вече изпитвам ужас, ако ми се наложи да се лекувам, а идва зима... Моля, какъв е начинът да направя тест преди приемането на новоназначен антибиотик? Четвърт таблетка под езика с наблюдение и отчитане през определени минути? Благодаря!

Консултирайте се с лекар, защото това не е шега работа. При мен тест правиха с одраскване върху кожата. То ако пиете четвърт таблетка и имате алергия, може да се окаже доста повече от нужното, за да ви е много, много зле!
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта