Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Юли 2016, 11:03

Не мисля, че няма да се поема от здравна каса, а просто не се прави, защото не го считат за необходимост. Т.е. лекарите вярват, че са безгрешни и знаят всичко, а не може да знаеш всичко и да имаш нужда от изледвания.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот mangusta » 26 Юли 2016, 16:00

Карат лекарите по инерция - предписват си антибиотиците и не се замислят даже дали ще ти повлияе, дали ще ти е от полза. Ако няма ефект, друг и така, колко му е. Кой ще ти чака да излязат резултати от изследвания!?
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот Mon_ton » 26 Юли 2016, 16:39

Тъпото е, че дори и да не се поема от здравната каса е редно да ти се предложи, а т и вече ако искаш, можеш да се възползваш или не. Само че и това дори не ти се предлага, защото лекарите смятат, че знаят всичко и са наясно какво може да ти подейства най-добре и без необходимите изследвания.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот red_eyes » 27 Юли 2016, 09:22

Може би са редки случаите, при които предписаният антибиотик да не действа. Обикновено предписват едни и същи на всички, които действат за всичко, и затова смятат, че няма нужда от подобно изследване.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот Mon_ton » 27 Юли 2016, 11:28

red_eyes написа:Може би са редки случаите, при които предписаният антибиотик да не действа. Обикновено предписват едни и същи на всички, които действат за всичко, и затова смятат, че няма нужда от подобно изследване.

Не са чак толкова редки случаите, аи факта, че не се изписва конкретно най-правилния антибиотик прави така, че вирусите стават устойчиви и по-трудно лечими!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот Malina » 27 Юли 2016, 12:23

Интересно ще ми е, акое дин дойде и каже да на мен са ми направили. Дали при някакви по-сериозни заболявания, тогава правят? Може би не се хабят за бронхити и ангини.. :roll: Решили са, че срещу някои болести действат тея и тея лекарства и сега наред се дават..
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот annydance » 28 Юли 2016, 10:15

Така действат :lol: . Сега гриповете са като здравей-здрасти и докторите си знаят - този и този антибиотик. Ще има да чакаме някой да се похвали с направена антибиограма :lol: !
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Сеп 2016, 14:45

Синът ми много бързо стига до антибиотик, както днес е със сополи, утре е с бронхит. :roll: И това налага винаги пиенето на антибиотик, вече не мога да преброя колко пъти е стигал до антибиотици. Напоследък, вярно пие веднъж годишно, но все пак не мога да преброя до тук колко пъти се е налагало да пие антибиотик. Вие, когато давате антибиотици на детето си притеснявате ли се? А и вие самите, когато пиете такива лекарства, имате ли си едно на ум? Мислите ли, че може да се направи нещо, за да се ограничи приема на антибиотици? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот Mon_ton » 27 Сеп 2016, 15:53

Понякога просто се налага, колкото и да не ти се иска. За да ги ограничите, според мен си трябва подсилване на имунитета, а може би и смяна на личния лекар. :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот roksana » 28 Сеп 2016, 10:10

Само в краен случай давам на детето антибиотик, когато е неизбежно, и аз самата пия тогава. Да чукна на дърво, не ни се налага често. За засилване на имунитета съм, но по естествен път - чрез здравословна храна, спорт, а не с непрекъснато пиене на имуностимуланти и какво ли още не.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта