Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот Ваня Стойчева » 28 Сеп 2016, 12:46

Когато се налага, най-голямата глупост, която може да направиш е, да не даваш необходимите лекраства на детето си, а да чакаш да излекуваш пневмония с бабини рецепти. Не е нужно да го причинявате на децата си. А за да успее да се справи с болестите, трябва малко почивка, да може да се възстанови имунитета и после вече няма да боледува чак толкова :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот zheleva212 » 28 Сеп 2016, 14:08

roksana написа:Само в краен случай давам на детето антибиотик, когато е неизбежно, и аз самата пия тогава. Да чукна на дърво, не ни се налага често. За засилване на имунитета съм, но по естествен път - чрез здравословна храна, спорт, а не с непрекъснато пиене на имуностимуланти и какво ли още не.


Лесно е да се говори, когато детето ти не боледува толкова често и не се прибягва до много лекарства, но я питайте тези родители, чиито деца всеки месец боледуват и се чудят с какво да ги лекуват. И на тях им е писнало да тъпчат мъниците с всякакви антибиотици и се притесняват, но имат ли избор? Спасението тогава е да заложат повече на хомеопатия, имуностимуланти и определен режим на хранене, защото иначе направо си съсипват дечицата.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот Lili_pili » 28 Сеп 2016, 14:11

Колко да е спасение, след като съм работила в една болница на регистратурата и беше пълно с деца, които са там, заради лечение с хомеопатия, или гледани по бабини рецепти. Както казахте, най-добре е детето да има време да си изгради имунитета на ново след боледуване, а не да тръгва пак на градина където да се разболява на ново, но да му давате чай, вместо лекарство..
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот Локумът » 28 Сеп 2016, 15:24

Трябва им каляване на тея деца, не като захладнее малко и все да ги навличате, да не излизат, да се преобличат по 2385423 пъти, да им треперите все, оставете ги да изградят имунитет. А що се отнася до антибиотика, то е ясн, че не е препоръчително да се пият ежемесечно, а понякога с малките деца в яслена възраст се случва и по-често, но ако не може без тях н ерискувайте здравето на децата си.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот Fancy » 29 Сеп 2016, 08:42

Като видиш, че детето ти е зле и отива на зле, искаш, не искаш даваш му антибиотик, защото нямаш избор, трябва да оздравее. Не вярвам в такъв момент някой да се инати и да мъчи детето си.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот Pipilota » 29 Сеп 2016, 09:12

Fancy написа:Като видиш, че детето ти е зле и отива на зле, искаш, не искаш даваш му антибиотик, защото нямаш избор, трябва да оздравее. Не вярвам в такъв момент някой да се инати и да мъчи детето си.

Не вярваш, нмо има много такива, които вместо да излекуват детето си, му дават хомеопатия и с компреси чакат да мине. После се оплакват, че лекаря им нищо не разбира. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Лекарите и техните антибиотици.. една безкрайна тема....

Мнениеот kalinka-kuku » 29 Сеп 2016, 13:51

Здравейте! Имам да споделя с вас един доста наболял проблем напоследък, който не мисля, че засяга само мен. :!: Личният ми лекар постоянно ми изписва антибиотици и това е пореден лекар, не мислете, че не съм си търсила друг. С каквито и проблеми да отида ми изписва антибиотик, защото така или иначе щяло да се влоши състоянието ми. Хайде, аз съм голям човек, ще избера, ще преценя според собственото си усещане дали да го пия или не, но и с децата май практиката е още по-ужасна. :eek: Там без антибиотик май не се излиза от кабинета, а един родител, колкото и да познава детето си не може да знае как точно се чувства, за да прецени дали да даде антибиотика или не. :???: Постъпват ли правилно лекарите, като изписват антибиотици за всяко нещо, или това е едно излишно презастраховане от тяхна страна? Изобщо, мислите ли, че има друга причина, освен презастраховане, за да изписват постоянно антибиотици?! :???: :?:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Лекарите и техните антибиотици.. една безкрайна тема....

Мнениеот kauda » 29 Сеп 2016, 14:44

Е това е най-гадното, когато лекар не иска да спре да изписва антибиотици! Всички сме преминали през това и то продължава. Не си обяснявам и аз защо лекарите не желаят да проследят състоянието на пациентите.. Но мен това, което ме дразни най-много е, че много лекари са съгласни да НЕ изпишат антибиотик на познато на тях дете, да го оставят само да се пребори с болестта, но на по-далечно само при започване на сополки да изпишат. Наистина най-сериозен е проблемът при децата, защото родителите се притесняват (здравомислещите разбира се), да дават лекарства на собствена глава на децата си или да ги лекуват по усет, което е разбираемо. Може би наистина трябва да се въведе някаква политика за антибиотиците и тяхното изписване. Скоро няма да може да се лекуват децата, вече на по 5 години има силни антибиотици, които дори не им действат, за какво става въпрос просто...
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Лекарите и техните антибиотици.. една безкрайна тема....

Мнениеот Malina » 29 Сеп 2016, 15:09

Много мои приятелки и те минават през това със своите деца, имаме няколко приятелки,записани при един и същ лекар, едното семейство е приятелско с лекаря. Тяхното дете не е пило антибиотик, дори и при темпепратура и явно лошо състояние. На другите изписват антибиотици за добър ден.. май си е до предпочитания също така.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Лекарите и техните антибиотици.. една безкрайна тема....

Мнениеот Ginger » 30 Сеп 2016, 09:32

Има нещо такова, че ако едно семейство е с един и същ личен лекар от години, той е поел детето им от раждането, лекарят като че ли е по-внимателен с изписването на лекарства и антибиотици. Познава всичките им болежки и знае какво действа и какво не. И има по-голяма вероятност да се вслуша в съображенията на майката.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта