Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот viking » 08 Дек 2016, 09:56

Не мога да разбера какъв е принципа при тези направления. Уж в началото на месеца е най-добре да си вземеш, а като отидеш личният ти вичи лепнал на вратата си, че няма направления. Е, кога ги свърши за два дена?!
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот Kremiliya » 08 Дек 2016, 11:40

viking написа:Не мога да разбера какъв е принципа при тези направления. Уж в началото на месеца е най-добре да си вземеш, а като отидеш личният ти вичи лепнал на вратата си, че няма направления. Е, кога ги свърши за два дена?!

Според мен тоя надпис си стои целогодишно и той си преценя дали да ати даде, или не! Но моят лекар дава винаги направление, никога не ми е отказал да ми даде, нито на мен, нито за дъщеря ми, на мъжа ми, на майка ми също е при него, на всеки дава. Не знам дали не го глобяват, но той държи да дава направление.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот Malina » 08 Дек 2016, 17:32

Когато става въпрос за малки деца е много грозно, че не го правят, но как ще задължиш някой лекар да ти пусне такива изследвнаия. И според мен го приемат като обида, че не сме съгласни с тяхните лечения и методи на излекуването. Един вид кой с ти ,ч е ще ми казваш...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот M.Tasheva » 09 Дек 2016, 10:34

Какво те интересува как ще го приеме, настояваш и това е. Длъжен е да ти съдейства. Не сме достатъчно настоятелни и не си гоним целите.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот nefertiti » 09 Дек 2016, 11:40

Може би има значение инфекцията, която ще се лекува и антибиотика, които се изписва. Случвало ми се е да ми правят антибиограма, както и да не го правят.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот Грохот » 09 Дек 2016, 17:08

Те сегашните грипове не ги смятат за сериозно заболяване и ти дават да пиеш съответния антибиотик. А колко много случаи има на сериозни поражения от тия грипове и на неправилно изписан антибиотик...
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот Lili_pili » 14 Дек 2016, 11:05

Грохот написа:Те сегашните грипове не ги смятат за сериозно заболяване и ти дават да пиеш съответния антибиотик. А колко много случаи има на сериозни поражения от тия грипове и на неправилно изписан антибиотик...
По принцип май не би трябвалои да се пие антибиотик, когато си с грип, а чак акоима усложнения, само че тука ни подхващат от рано с антибиотиците и после се чудим, защо догидна грипът е още по-агресивен.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Лекарите и техните антибиотици.. една безкрайна тема....

Мнениеот kalinka-kuku » 29 Дек 2016, 13:04

След няколко години вирусите ще са толкова устойчиви, че ще умираме от болести, които в момента смятаме за не чак толкова опасни и това всичко ще е само защото ние самите сме си го докарали! За всяко нещо се изписва антибиотик, за всяко! А вирусите стават все по-устойчиви, а нови антибиотици не са откривани от години, само се подобряват вече съществуващите. Не ни очаква светло бъдеще и за това ще са виновни нашшите лекари!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Лекарите и техните антибиотици.. една безкрайна тема....

Мнениеот Локумът » 29 Дек 2016, 13:28

Хубавото е, че младите родители почнаха да отказват антибиотик, освен ако не е крайноналожително, така че има някаква надежда, че нещата могат и да се нормализират.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот Lili_pili » 08 Мар 2017, 13:09

МНого хубавото не е на хубаво, всяко нещо си има дозите, дори и витамините и пробиотиците, затова си трябва внимание, когато се приемат.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта