Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Авг 2017, 10:44

Всеки стига до антибиотик, важното е обаче да не се дават постоянно, защото нашите родители са ни давали антибиотици при всяко разболяване и така са ни изгледали и все пак бяхме здрави,
тогава само оспамокс имаше и гентамицин. :mrgreen:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот qwerryyy » 01 Авг 2017, 11:27

Не ми е голямо притеснение, ако имам нужда пия. Не ми харесва, че се злоупотребява с тях и то главно го правят лекарите, като изпистват за всяко нещо антибиотици. Отгоре на всичкото, те са наясно, че не е правилно и за някои определени хора, които са им близки, решават лечението да бъде проведено по друг начин, без антибиотик...
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот Pipilota » 03 Авг 2017, 10:14

Когато се налага да използвам антибиотици го правя без да се притеснявам, не ми се случва толкова често нито на мен, нито на децата, малките пият антибиотик 1 път в годината да речем. ние по-рядко.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот mix_twix » 07 Сеп 2017, 11:55

Аз и затова не ги приемам често. Не ме кефи, че при всякакви вируси се изписват антибиотици и за най-малкото нещо. по принцип трябва да се изпистват рядко и когато има нужда, а в момента се изписват за всяко едно прикихване. Най-накрая ще имаме нужда от антибиотици, те няма да ни действат и това вареме не е далечно, ще почнем да мрем като мухи отново, защото вирусите прогресират и сами си ги правим по-устойчиви, а нови антибиотици не са намирани от години
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот Pipilota » 05 Дек 2017, 11:26

Гледам да не прекалявам, затова и често предприемаме самолечение с децата, защото досега, при който и лекар да сме ходили, винаги изписва антибиотици като невидял.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Притеснявате ли се от честата употреба на антибиотици?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Дек 2017, 12:41

Голям проблем е при децата, че пият много антибиотици, възрастните го нямат този проблем с постоянния прием, защото имунитета им е по-устойчив, но децата пият страшно много антибиотици.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот Bloody Mary » 13 Дек 2018, 16:21

Аз сама си настоявам за такава, ако опре ножа до кокала и ми предпишат АБ на сляпо. Поне ако ще пия, да знам че ще подейства. Но забелязвам, че масово лекарите не назначават антибиограма. Защо - не знам.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Правили ли са ви антибиограма преди изписването на антибиотик?

Мнениеот Кети cat » 19 Дек 2018, 15:03

Аз си мислех, че моят има такава кофти практика да не иска и антибиограми, явно обаче не е така.
Иначе, аз се научих и си исках И антибиограма. Не съм опитно зайче, да тестват 2-3 АБ върху мен, докато стане ясно кой помага в случая.
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Лекарите и техните антибиотици.. една безкрайна тема....

Мнениеот Ая123 » 02 Яну 2019, 13:36

Темата наистина е безкрайна. Аз смених няколко лични лекаря, точно поради тази причина. Имам чувството че и за главоболие могат да ми предпишат АБ. Никой не ме съветва да пусна поне антибиограма. Връчваха рецептата и айде.
Търговията с АБ е доходоносна, това е ясно. Предписват така модерните широкоспектърни АБ и да им е мирна главата. Сега случих на лекар, който се опитва да лекува първо с по-безобидни лекарства, преди да опитаме с АБ.
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52

Re: Лекарите и техните антибиотици.. една безкрайна тема....

Мнениеот Ванила » 03 Яну 2019, 12:11

Повечето хора вече са доста добре информирани. Имат едно наум и така успяват да "пресеят" лекари, които предписват АБ на поразия.
Едно време нашите родители не са имали много много избор. То е имало и 2-3 АБ, какво да се чудят.
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта