Какво да ползвам, за да не ме хапят комарите и бълхите?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какво да ползвам, за да не ме хапят комарите и бълхите?

Мнениеот irka » 19 Юли 2016, 14:05

Живея на място, което е близо до вода и смятайте колко комари има! От общината уж пръскаха, за да изчезнат и да не ни тормозят, но май няма голям ефект. Понеже имаме нещо като беседка и вечер сядаме да си приказваме с комшииките, а децата играят, гледам, че по някое време всички почваме да се чешем. С тези болести, които се появяват заради едно гризване от комар или някакво друго насекомо, май трябва да взимаме мерки. Какво можем да използваме, за да гони комарите и всякакви хапещи гадинки и да не им позволява да припарват до нас? Не искам после аз или детето ми да сме пъпка до пъпка и ако има препарат, с който можем да се мажем, за да не ни хапят, веднага ще се насоча към него. Какво можем да сложим в беседката, за да предпазим от ухапване и тези, които не са се мазали предварително? Има ли комбинирани, да кажем за комари и бълхи?
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Какво да ползвам, за да не ме хапят комарите и бълхите?

Мнениеот fawla » 19 Юли 2016, 14:07

Може да си напръскате около блока, за да нямате комари, след като е проблем на целия блок, или да си сложите подходящи лампи, които ги прогонват. Друго са вече репеленти, които може да използва всеки от вас. Аз много харесвам стика на Аутан, защото много лесно се нанася и не е нужно да пипаш с ръце самия препарат.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какво да ползвам, за да не ме хапят комарите и бълхите?

Мнениеот Monika_Spasova » 19 Юли 2016, 15:13

Аз харесвам кремовеетна Бочко и хубавото е, че са подходящи от съвсем малка възраст, което е удобство,когато срещнеш неподготвено детенце. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво да ползвам, за да не ме хапят комарите и бълхите?

Мнениеот mangusta » 19 Юли 2016, 15:15

На село, когато си ходим, нашите купуват едни като зелени спиралки, които се палят и тлеят като ароматна пръчица. Слагаме ги покрай нас и не ни хапят комарите.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Какво да ползвам, за да не ме хапят комарите и бълхите?

Мнениеот red_eyes » 19 Юли 2016, 17:29

mangusta написа:На село, когато си ходим, нашите купуват едни като зелени спиралки, които се палят и тлеят като ароматна пръчица. Слагаме ги покрай нас и не ни хапят комарите.


О, да! Тези са страхотни и ще ви вършат работа на беседката! Като се подсигурите и с намазване с репелент и готово. Ние ползваме на Чико за децата. Покрай тях и ние се понапръскаме :lol: .
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Какво да ползвам, за да не ме хапят комарите и бълхите?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Юли 2016, 10:32

Изборът е огромен и дори не се намира само в аптекиет, ами навсякъде - т.е. може да потърсиш и във всеки един хранителен магазин има много голям избор от различни репеленти против комари, бълхи, кърлежи и т.н.
Но след като там играят вашите деца и е вашето междублоково пространство, не ви пречи да купите 2 ампули по 1-2 лева и да напръскате, за да сте спокойни за собствените си деца.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво да ползвам, за да не ме хапят комарите и бълхите?

Мнениеот mangusta » 26 Юли 2016, 16:08

И като се напръска, ще бъде като оазис без комари :smile: . Представям си около другите блокове обикалят и хапят гадинките, а само около вашия ще е без тях! Има и едни лампи против насекоми, слагате на беседката и сте готови. Аз лично им нямам много доверие, не мисля, че са особено ефективни.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Какво да ползвам, за да не ме хапят комарите и бълхите?

Мнениеот zagrijena » 27 Юли 2016, 12:09

О, напротив! Лампите вършат чудесна работа, само звукът, който се получава, е неприятен и стряскащ, но по-добре това,отколкото целия да си в пъпки :lol: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Какво да ползвам, за да не ме хапят комарите и бълхите?

Мнениеот Mon_ton » 01 Авг 2016, 15:48

mangusta написа:И като се напръска, ще бъде като оазис без комари :smile: . Представям си около другите блокове обикалят и хапят гадинките, а само около вашия ще е без тях! Има и едни лампи против насекоми, слагате на беседката и сте готови. Аз лично им нямам много доверие, не мисля, че са особено ефективни.

Ами като се напръска се получава точно това, което си казала, макар и с ирония, но явно нямаш опит. Как мислиш, че хората по селата се спасяват от комарите и защо общините си хабят парите за да пръскат градовете, след като е неефикасно, можеш ли да кажеш?!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво да ползвам, за да не ме хапят комарите и бълхите?

Мнениеот Lolita83 » 04 Апр 2017, 10:50

Аз взимам за нашето семейство от силиконовите гривни против комари. Притеснява ме факта, че тези аутани и тн съдържат химикали, които много лесно преминават през кожата. Затова гривните са супер -цитронелата действа и не мирише зле.
Верно, че химикалите са навсякъде около нас-храна, въздух, вода, но пък какво е в обсега ми на въздействие гледам да променя. Бих закупила и естествен спрей за тяло за мазане против комари, но все не намирам- някой има ли препоръки?
Lolita83
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Апр 2017, 10:25

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта