Отслабване с хомеопатични средства

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Отслабване с хомеопатични средства

Мнениеот galucki » 21 Юли 2016, 10:43

Здравейте,
Бих желала да обсъдим възможността да се свали тегло с хомеопатия. Аз лично от периода на менопауза качих над 20кг и опитвайки какво ли не , реших да се спра на този начин. Ако някой има опит моля да сподели. Ще се радвам ако отношение вземе и специалист.

Осъзнавам недостатъците си по отношение на храненето но немога да се справя,трябва ми помощ. Да имам неконтролируеми изблици на желание да ям каквото и да е, похапва ми се колбаси и месо, все противопоказни такива храни. Пиивам си и бира, вечер немога да устоя на това си желание. След хранене все търся нещо сладичко. Да ще кажете Ееее тази какво иска, трябва дисциплина.
Ще ви отговоря предварително,за да не се пълни темата с такива съвети. - Не четете моля тази тема ,подминете я! Нека се включат хора минали по този път, които знаят как да "отлепят от дъното" и най - вече помогнали си с хомеопатия.
galucki
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Юли 2016, 10:18

Re: Отслабване с хомеопатични средства

Мнениеот Kaya » 21 Юли 2016, 11:01

Здравей, galucki
за съжаление, магически хапчета няма, нито такава хомеопатия, но можеш да пробваш някой народни средства, които да ограничат приема на храна. :) Вземи си пектин, той е страхотен, защото те кара да се чувстваш по-сита, както и хуск, той особено пък много помага и ако имаш проблеми с ходенето до тоалетната. За съжаление, колкото и да не искаш и ти да го кажеш, а и ние да го кажем, няма начин да стане без дисциплина и без истинско осъзнато желание, какво точно искаш. :) Успех!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Отслабване с хомеопатични средства

Мнениеот klara » 21 Юли 2016, 11:06

Най-добре се консултирайте с хомеопат и лекар, който ще ви даде качествени и полезни насоки. Попитайте за Antimonium crudum 9 СН и Anacardium orientale 9 СН, дали биха ви свършили работа. Но промяната, която искате, няма как да стане без промяна на начина на живот, и хомеопатията не е вълшебна пръчка.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Отслабване с хомеопатични средства

Мнениеот galucki » 21 Юли 2016, 11:15

Да може би не бях ясна. Имам желание нещо да ме стимулира за да постигна резултати. Смисъл, пробжала съм диети ,лунни, 90 дни, и други но никакъж ефект нищо . Когато няма резултати се губи и кураж. За това искам с хомеопатиа, ако има малки резултати така схте си създам и режим и постепенно ще ми стане нацхин на живот, но ми триабва помощ, помощ и то с резултати за да започна.
Гледах за хомеопатични средства в нета, но се предлагат много и различни и понеже изборът е голям и триабва да се подбира по симптоми затова писах погоре :wink: Благодаря ви все пак, ще ми се да стане полезна дискусия и не само за мен. :smile:
galucki
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Юли 2016, 10:18

Re: Отслабване с хомеопатични средства

Мнениеот Kaya » 21 Юли 2016, 12:27

Anacardium orientale 9 СН се слави като средство, което потиска апетита, а Calcarea Carbonica 9ch може да ползваш за подсилване на метаболизма. Цефамадар също е хомеопатия, препоръчваща се при проблеми с килограмите. Много е важно обаче да нямаш проблеми с щитовидната жлеза, т.е. някакаво заболяване, пречещо на свалянето на килограмите. ПРавила ли си си хормонални изследвания? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Отслабване с хомеопатични средства

Мнениеот silver933 » 21 Юли 2016, 12:31

А в какво се състои диетата, която си предприела, редом с хомеопатията? :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Отслабване с хомеопатични средства

Мнениеот galucki » 21 Юли 2016, 12:44

Не съм правила изследвания,да ще предвидя.
А диета в смисъл на термина неискам да правя, искам да си изградя хранене разумно и адекватно без "насилие" върху организма. Просто мисля че всяка диета те ограничава насилствено, идеята ми е чрез хомеопатия да се подтиснат "дяволските " ми желания :grin: и да става всичко плавно без стрес.

Гледах ж интернет тези материали http://homeopath.bg/%D1%85%D0%BE%D0%BC% ... %BD%D0%B5/

и http://www.homeopatiazateb.com/homeopatia-i-otslabvane
и там препоръчаните продукти са различни, спрях се на този коктейл
• Calcаrea carbоnica, Sulfur и Nux vomica
Тези три медикамента, свързани с наднорменото тегло, съответстват на типа „лакомници със заседнал начин на живот“. Гастрономически ексцесии, кафе, медикаменти, алкохол, липса на физически упражнения и апетит за сладки храни са причините, които ги карат лесно да увеличават теглото си. Повишаването на теглото им обикновено е на периоди и съвпада с обострянето на алергичните, кожните заболявания или проблеми, свързани с нервната и храносмилателната системи.

но като потърсих да закупя се оказа че имат доста разножидности и незнаех как да подбера, затова се допитвам тук. :smile:
galucki
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Юли 2016, 10:18

Re: Отслабване с хомеопатични средства

Мнениеот silver933 » 21 Юли 2016, 13:07

Провери пак, всички хомеопатии са на Boiron. :) За разреждането почти няма значение, така или иначе дозата, която приемаш е една и съща ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Отслабване с хомеопатични средства

Мнениеот galucki » 21 Юли 2016, 13:46

Да но вижте колко разновидности, как да избера?
СУЛФУР ЙОДАТУМ 15 СН , СУЛФУР 9 СН, СУЛФУР 15 СН, СУЛФУР 30 СН, СУЛФУР ЙОДАТУМ 9 СН, СУЛФУР ЙОДАТУМ 15 СН, СУЛФУР ЙОДАТУМ 30, СУЛФУРИКУМ АЦИДУМ 5 СН, SUKFUR IODATUM 30 CH, SULFUR 5 CH
НУКС ВОМИКА 5 СН, НУКС ВОМИКА 9 СН, НУКС ВОМИКА 15 СН, НУКС ВОМИКА 30 СН
galucki
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Юли 2016, 10:18

Re: Отслабване с хомеопатични средства

Мнениеот S_Milenska » 21 Юли 2016, 13:58

Почти е невъзможно някой да дойде и да ти каже какви разфасовки да си вземеш, защото има значение, всяко разреждане се използва за различно нещо и според определения човек, най-добре е след разговор с хомеопат да бъде назначено. Но универсално може да избереш средния вариант.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта