Да рискувам ли и да отпразнувам 40-годишнината си?

Да рискувам ли и да отпразнувам 40-годишнината си?

Мнениеот zagrijena » 21 Юли 2016, 13:54

След два месеца навършвам 40 години и още от сега съм много объркана и се чудя какво да правя. Като всички и аз съм чувала приказките, че 40-годишнина не се празнува и сега не знам как да постъпя. Нямам представа откъде идва това поверие ли да го нарека, суеверие ли и аз не знам. Много не вярвам в прокоби и подобни и ми се иска да си я отбележа, все пак кръгла годишнина е. Но колкото и да не вярвам, все ме гложди дали няма наистина да се случи нещо лошо на мен или близките ми. Винаги съм събирала роднини и приятели на рождените си дни и ако не я отпразнувам, все едно съм пропиляла една година, така се чувствам. Много ми е любопитно какво мислите по въпроса и как бихте постъпили, ако сте на мое място!?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Да рискувам ли и да отпразнувам 40-годишнината си?

Мнениеот franky » 21 Юли 2016, 14:14

Тази "забрана" аз я свързвам с мъртвите и вярването, че до 40 ден душите им са сред нас. Не знам дали това е причината да не се празнува 40-годишнината. Аз съм суеверна и не бих я отбелязала. Имам още доста годинки до 40-те, но определено не бих посмяла да ги отпразнувам. Не е и кой знае какъв проблем според мен. Някои хора изобщо не си празневат рождения ден.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Да рискувам ли и да отпразнувам 40-годишнината си?

Мнениеот Andrey » 21 Юли 2016, 16:40

Някои хора пък я празнуват и животът им продължава напред успешно и добре! Направи това, кеото чувстваш и толкова, дали нямада бъде толкова голям купон, като преди, а нещо по-скромно, защо да не?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Да рискувам ли и да отпразнувам 40-годишнината си?

Мнениеот Lyomi » 21 Юли 2016, 17:16

Определено това е страшно глупаво пазене според мен. Всички са го чували това нещо и го спазват, но нямат представа защо. Прилича ми на вярването за Снежния човек :smile: . Аз не вярвам в силата на числата, суеверия и тем подобни. Веднъж човек става на 20,30, 40, 50 и т.н. години.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Да рискувам ли и да отпразнувам 40-годишнината си?

Мнениеот black » 22 Юли 2016, 09:41

Числото 40 винаги е било натоварено с много символика - след 40 дена душите на мъртвите напускат земния свят, 40 години евреите са се скитали в пустинята, 40 дни е продължил потопа и т.н. Все неща, свързани с раждането и смъртта. Това е от векове и не може така лесно да се заличи от паметта на хората. Ние не вярваме в подобни неща, но е останало у нас усещането за нещо нередно и затова сме толкова предпазливи.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Да рискувам ли и да отпразнувам 40-годишнината си?

Мнениеот Mon_ton » 22 Юли 2016, 11:35

Направи това, което те кара теб да се чувстваш добре. Ако имаш някакви притеснения, страхове, не го прави, но ако имаш нуждата да отпразнуваш грандиозен рожден ден - направи го! Какво лошо има? :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Да рискувам ли и да отпразнувам 40-годишнината си?

Мнениеот zagrijena » 22 Юли 2016, 16:22

Приятелите и семейството ми ме убеждават да не го празнувам и да пропусна. На мен все ми е в главата една случка - бях с приятели преди години на рожден ден, рожденикът не го познавах, но ме замъкнаха и мен. Той беше направил много голям купон за навършването на 40 години откакто се е родил. Всичко мина супер, весело и така нататък. След време разбрах, че след седмица паднал и изпочупил целия. Едва се вдигна. Не знам дали има връзка с 40-годишнината му, но сега все се сещам за това покрай моята.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Да рискувам ли и да отпразнувам 40-годишнината си?

Мнениеот Lili_pili » 27 Юли 2016, 15:25

zagrijena написа:Приятелите и семейството ми ме убеждават да не го празнувам и да пропусна. На мен все ми е в главата една случка - бях с приятели преди години на рожден ден, рожденикът не го познавах, но ме замъкнаха и мен. Той беше направил много голям купон за навършването на 40 години откакто се е родил. Всичко мина супер, весело и така нататък. След време разбрах, че след седмица паднал и изпочупил целия. Едва се вдигна. Не знам дали има връзка с 40-годишнината му, но сега все се сещам за това покрай моята.

Това е най-големият абсурд, който съм чувала. Ами не го празнувай, какво толкова, ден като ден, голям въпрос.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Да рискувам ли и да отпразнувам 40-годишнината си?

Мнениеот black » 27 Юли 2016, 15:44

Работата е много зле, ако чувстваш и рождения си ден като обикновен ден. Дано не изпадам в такова състояние. А пък ако толкова сте суеверни и не искате да празнувате, направете този ден нещо необикновено, нещо, което не правите всеки ден и така го отбележете. Идете някъде далеч, скочете с бънджи, все има какво да измислите.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Да рискувам ли и да отпразнувам 40-годишнината си?

Мнениеот S_Milenska » 29 Юли 2016, 16:11

Е то пък кой знае какво толкова рожден ден, айде не драматизирай. :) мисля, че всеки човек като порасне малко по- малко почва да се въодушевява от рождения си ден. ;)
Но като имаш суеверия не празнуваш и толкова, никой не може да ти каже да рискуваш ли или не. Ако утре си счупиш ръкате ще кажеш защото празнувах рождения си ден беше.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта