Смартфон и вирус - какво направихте?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Смартфон и вирус - какво направихте?

Мнениеот silver933 » 22 Юли 2016, 12:14

Вчера разглеждах някакъв сайт и изведнъж телефона ми почна да вибрира и ми излезна съобщение, че е намерен злонамерен софтуер, че имам 13 вируса. Даде ми препратка и аз цъкнах, а от там ми даде вече още 2, които бяха свързани с изтеглянето на определено приложение. Разбира се, това не го направих, а си изтеглих сигурна антивирусна от Google Play магазина. :scratchheadblue:
След това пуснах програмата, едната намери уж някакъв unknows Service, който трябваше да изтрия, но така и не намерих из файловете на телефона. При последвала проверка - въпросния файл не беше открит.
Поинтересувах се за някакви последствия, за които трябва да се оглеждам - за бързо падане на батерията, трупане на сметка, или някакви проблеми с разговорите. Не съм усетил нищо необичайно или притеснително.
Дали факта, че НЕ изтеглих препоръчаната от тях програма успя да ми спаси телефона, или въпреки всичко съм заразен и какво трябва да направя?! :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Смартфон и вирус - какво направихте?

Мнениеот PasDeDeux » 22 Юли 2016, 12:20

На мен веднъж по същия начин ми изкочиха такива съобщения, докато си ровех из фейсбука. Препращаше ме към някаква антивирусна, но аз нищо не направих. Нито изтеглих "препоръчаната" ми, само затварях прозорчетата, а не изтеглих и друга антивирусна. Сега месеци след това няма никаква промяна в телефона, всичко е наред и се държи по същия начин, както преди тези "вируси".
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Смартфон и вирус - какво направихте?

Мнениеот gabinka_80 » 22 Юли 2016, 13:30

И на мен ми се е случвало, но аз инсталирах програмата, и тогава ми се прецака телефона. :) така че след като нямаш проблеми, значи не се е случило нищо, занапред бъди по-внимателен!
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Смартфон и вирус - какво направихте?

Мнениеот pavleta » 22 Юли 2016, 13:41

Според мен е някаква зарибявка и начин да накарат хората да инсталират продукта, а не защото наистина има вируси. Стряскат хората само и който не е наясно с технологиите, се връзва.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Смартфон и вирус - какво направихте?

Мнениеот pravilno » 25 Юли 2016, 13:16

Не се връзвайте, това е някаква реклама, която пробутва антивирусни програми. Само беля ще си вземете на главата.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Смартфон и вирус - какво направихте?

Мнениеот Локумът » 25 Юли 2016, 16:02

Такива програми най-често са тея, които тевръзват и ти вкарват вирус, някои приложения също, за тва е важно да си четете ревютата и да не инсталирате нищо съмнително. :!:
Ако телефонът ви има връзка с картата ви, то сте направо вързани. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Смартфон и вирус - какво направихте?

Мнениеот qwerryyy » 25 Юли 2016, 16:31

Лелелеее много е гадно, с тея смартфони! :) Задължително трябва да имаш антивирусна.
На пряител толкова му се бъгна от вирус телефона, че накрая се наложи да го рестартира до фабричните настройки и пак не тръгна ;(
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Смартфон и вирус - какво направихте?

Мнениеот dejavu » 25 Юли 2016, 16:37

Аз на телефона само си проверявам пощата и преглеждам набързо фейсбук. Като не отварям разни сайтове, може ли да ми се лепне някой вирус? Досега не ми се е случвало.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Смартфон и вирус - какво направихте?

Мнениеот Lollipop » 26 Юли 2016, 09:39

dejavu написа:Аз на телефона само си проверявам пощата и преглеждам набързо фейсбук. Като не отварям разни сайтове, може ли да ми се лепне някой вирус? Досега не ми се е случвало.
Разбира се, че може. :) Ако натиснеш на нещо на фейсбука спокойно може д асе заразиш. :) А от пощата също става, като изтеглиш някой файл, който не трябва. Също като при компютър е, само че формата е различна,всичко може.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Смартфон и вирус - какво направихте?

Мнениеот Kaya » 26 Юли 2016, 10:42

След като веднъж те хване вирус, телефона после никога не работи, както преди. Усеща се много , много лесно. Забива, батерията пада, трупаш сметка на телефона. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron