Препоръчайте ми нещо за косопад след бременност?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Препоръчайте ми нещо за косопад след бременност?

Мнениеот Kaya » 26 Юли 2016, 11:07

Родих преди няколко месеца и косата ми все повече капе. Скоро имам чувството, че ще имам петна по скалпа. Дайте някакви идеи с какво да се справя с косопада и какво трябва да направя, от къде да започна? :roll:
Не съм имала досега подобни проблеми и не съм наясно от къде трябва да започна с цялата процедура. :) Който е минал по този път да съветва, че коса не ми остана.. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Препоръчайте ми нещо за косопад след бременност?

Мнениеот Jully » 26 Юли 2016, 11:30

Ако искаш нещо като продукт, може да пробваш с тривитаминол от вет. аптеката, той си е ефикасен за косата.
А иначе аз съм ползвала чесън и зехтин. Правиш си разтвор на око, 2 скилитки чесън, малко зехтин и с това стриваш направо с чесъна по скалпа. После отмиваш. Лошото е, че мирише с дни след това. :mrgreen:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Препоръчайте ми нещо за косопад след бременност?

Мнениеот ramimni » 26 Юли 2016, 12:10

Jully написа:Ако искаш нещо като продукт, може да пробваш с тривитаминол от вет. аптеката, той си е ефикасен за косата.
А иначе аз съм ползвала чесън и зехтин. Правиш си разтвор на око, 2 скилитки чесън, малко зехтин и с това стриваш направо с чесъна по скалпа. После отмиваш. Лошото е, че мирише с дни след това. :mrgreen:


Тривитаминола ли имат предвид като казват конски витамини? Много ги хвалят тези витамини именно като добро средство за засилване на косата. Но не знам какво съдържат и аз лично не смея да пробвам. С тях растяла като луда.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Препоръчайте ми нещо за косопад след бременност?

Мнениеот analizatorka » 27 Юли 2016, 09:41

След бременност е нормално повече да пада косата, но се възстановява след 3-4 месеца. Можеш да й помогнеш, като я мажеш с тинктура от коприва. Но ако не се възстановява и продължава да пада, май имаш нужда от консултация със специалист и специални лекарства.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Препоръчайте ми нещо за косопад след бременност?

Мнениеот Mon_ton » 27 Юли 2016, 11:05

analizatorka написа:След бременност е нормално повече да пада косата, но се възстановява след 3-4 месеца. Можеш да й помогнеш, като я мажеш с тинктура от коприва. Но ако не се възстановява и продължава да пада, май имаш нужда от консултация със специалист и специални лекарства.

Как се прави тинктура от коприва?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Препоръчайте ми нещо за косопад след бременност?

Мнениеот Malina » 27 Юли 2016, 12:29

Сега съм бременна е 5 месец и вече имам косопад, не много, но ми пада косата тук там, започнах да си правя маска с яйце и забелязвам разликата, косата ми стана много по-здрава и жизнена.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Препоръчайте ми нещо за косопад след бременност?

Мнениеот Fancy » 27 Юли 2016, 13:29

Mon_ton написа:
analizatorka написа:След бременност е нормално повече да пада косата, но се възстановява след 3-4 месеца. Можеш да й помогнеш, като я мажеш с тинктура от коприва. Но ако не се възстановява и продължава да пада, май имаш нужда от консултация със специалист и специални лекарства.

Как се прави тинктура от коприва?


В ракия около 500 мл се накисват корени от коприва и престоява така две седмици. После се маже скалпа и косата. Може и да се пие, но е за други болежки. Аз мисля, че и обикновена отвара от коприва също би помогнало за косата, а не тинктура със спиртен алкохол.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Препоръчайте ми нещо за косопад след бременност?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Юли 2016, 14:25

И аз мисля, че ако се прави дори само чай от коприва и се мие ще има ефект, тя е много полезна, но после да не се отмива. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Препоръчайте ми нещо за косопад след бременност?

Мнениеот Локумът » 27 Юли 2016, 16:20

Онея конски витамини са голяма работа, жената още и още се маже с тях. Вече я чувствам като кобила, доста коса има, въпреки проблемите с щитовидната.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Препоръчайте ми нещо за косопад след бременност?

Мнениеот julianne » 27 Юли 2016, 17:22

Локумът написа:Онея конски витамини са голяма работа, жената още и още се маже с тях. Вече я чувствам като кобила, доста коса има, въпреки проблемите с щитовидната.


Кажи й да спира вече :lol: ! Щом са подействали, за какво продължава?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron