На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот rositsa.georgieva » 08 Май 2017, 11:03

Не е важно колко години има опит като учител,може да ума 40 години опит и да е лош с децата.Може 18 годишна госпожа която няма грам опит също да е лоша,но има и другата страна на монетата.Аз бих пробвала младата без опит,която ще се учи допърва.Мие наблюдение че децата много обичат младите госпожи,че давали по малко домашни и бил по близо до техните желания.Пробвайте при млада,ако не винарска може да се преместите при Стара.Много е важно учителя какъв ще ти е до 4 клас.Какъв старт ще ти даде.
rositsa.georgieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Май 2017, 10:58

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот Анна.Георгиева » 08 Май 2017, 13:32

Изберете опита, повярвайте ми ще сте по- спокойна!!!Успех
Анна.Георгиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Май 2017, 13:30

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Май 2017, 09:58

Анна.Георгиева написа:Изберете опита, повярвайте ми ще сте по- спокойна!!!Успех

А какво се случва с младите учители в този случай? По вашата логика, те изобщо не трябва да съществуват, но кой ще замени тези с опита, когато остареят и тези как са придобили опит? Не съм съгласна, че задължително ще са по-спокойни или по-доволни. Има от човек до човек разлика, и от учител до учител. Възрастните често изискват много, по-нетърпеливи са, изнервени и не приемат децата такива, каквито са, а искат да си ги модифицират.Докато младите учители са по-склони да разбират и приемат различията на децата и да се опитат да ги нагодят към класа, без да губят индивидуалността си.
А за ученето, смятам, че децата успешно ще се научат и на чете и на писане с млад учител.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот Lisica » 09 Май 2017, 12:58

И за мен няма значение, важното е да се учат децата. :grin: А какъв ще е учителя на възраст няма толкова голямо значение, отколкото това, дали ще се учи с желание.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот Jully » 05 Юни 2017, 13:03

В крайна сметка избрах възрастанта госпожа, която има солиедн опит зад гърба си. Доволна съм от постигнатите резултати, но нещото, което ми прави впечатление добро е, че другия клас с младата госпожа бяха едни от най-успешните и най-виски резултати на някои от училищните състезания.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот svetlozara » 05 Юни 2017, 15:24

Младите учители също са хора, които трябва да получат своя шанс, за щастие се намират добри хора, които да им го дадат. Младите не са толкова лоши, колкото искате да ги изкарате. Да липсва опит, но това не означава, че са неспособни, а напротив, учат се и се учат с вашите деца, изграждат с тях добра и силна връзка за цял живот.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Юни 2017, 16:00

Нашата госпожа беше за първа година, много съм доволна. Обръща внимание на децата, грижи се за тях, разбират се, имат много близко държание и спокойствие. Снимат се заендо, правят един куп различни неща. Активна е във фейсбук както сме и повечето майки. А децата много я харесват, учат с желание.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот Jully » 05 Юли 2017, 09:29

rabotnata pchela написа:Нашата госпожа беше за първа година, много съм доволна. Обръща внимание на децата, грижи се за тях, разбират се, имат много близко държание и спокойствие. Снимат се заендо, правят един куп различни неща. Активна е във фейсбук както сме и повечето майки. А децата много я харесват, учат с желание.

Може би това е нещото, което трябва да променят възрастните учители. Нямам предвид публикациите във фейсбук, но трябва да намерят начин да са по-близки с децата. Те днес са технологични, модерни, различни и трябва подход. Младия учител е по-близък с модерните неща и съответно и с децата.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот gabinka_80 » 05 Юли 2017, 11:41

Бих избрала с малко опит сравнително млада. Чак да бъде дъщеря ми от първия й випукс ми се струва рано, но ако е следващ вече е напълно оправдано и правилно. Дългогодишния опит не винаги е за добро, но липсата на такъв също не е за предпочитане.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: На млада или възрастна госпожа да се доверя?

Мнениеот Malina » 05 Юли 2017, 12:43

Всички сме били млади и всички сме прохождали в професията си. Нямате идея колко е неприятно да ви определят като "младите за нищо не стават" и да те гледат с недоверие. Ясно е, че няма как да имаме придобит опит на една учителка, преподавала 20 години, но той се трупа. Желанието за работа е по-важно от опита. Когато имаш желание да се докажеш, да покажеш възможностите си то резултатите са по-добри.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron