Лекуват ли динените семки?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Лекуват ли динените семки?

Мнениеот donni » 26 Юли 2016, 16:56

Сега в разгара на дините един недостатък откривам в иначе този любим и полезен плод. Всеки ден ядем вкъщи диня и много се дразня, когато семките се пръснат навсякъде и после ми се лепят по краката :evil: . Колкото и да чистя, все се намира някоя. А още повече се дразня като майка ми не ми позволява да ги хвърлям, а ме кара да ги събирам. Като я питам за какво са й, ми отговаря, че са за лек. Не знаех, че динените семки могат да се използват за илачи. Щяла да си вари чай от тях, който бил помагал за здраво сърце и намаляване на кръвното. На мен ми изглежда малко невероятно, но нищо не ме учудва вече, за всичко що е от природата, може да се му намери приложение. Знам, че са богати на магнезий тези дребосъци. Използвали ли сте динените семки за лекарство и за какво заболяване? Ако се гълтат в голямо количество, може ли да има неприятни последици за стомаха или е по-добре да се смилат?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Лекуват ли динените семки?

Мнениеот irka » 26 Юли 2016, 17:38

Хич не съм се и замисляла, че имало полза от динените семки! Хвърлям ги и най-много да запазя за майка ми, която после ги сади в градината за домашни дини, ако някоя много ни е харесала като сорт.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Лекуват ли динените семки?

Мнениеот red_eyes » 27 Юли 2016, 09:07

Заедно с костилките на маслините и семките на динята съм чувала, че е полезно да се гълтат, защото били полезни за стомаха и добрата перисталтика на червата. Но дали е безопасно?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Лекуват ли динените семки?

Мнениеот analizatorka » 27 Юли 2016, 09:46

Аз съм си правила чай от динени семки за прочистване на бъбреците, че преди години имах нещо като криза. Не знам дали от тях подейства, но скоро не съм имала проблеми. Семките се смилат и 1 с.л. се залива с вряла вода. Престоява 15 минути и се прецежда. Пие се три пъти на ден по една чаша.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Лекуват ли динените семки?

Мнениеот Mon_ton » 27 Юли 2016, 10:57

Никога не съм ползвала динени семки за каквото и да е било, дори и на динята не ги ям, не съм чувала, че могат да имат някакви ефекти, особено лечебни. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Лекуват ли динените семки?

Мнениеот Malina » 27 Юли 2016, 13:38

red_eyes написа:Заедно с костилките на маслините и семките на динята съм чувала, че е полезно да се гълтат, защото били полезни за стомаха и добрата перисталтика на червата. Но дали е безопасно?

Да, няма проблем, няма нищо лошо в това да се поглъщат семките. Полезно е за стомаха наистина. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Лекуват ли динените семки?

Мнениеот annydance » 28 Юли 2016, 10:06

Щом са богати на магнезий, значи наистина оказват влияние на кръвното налягане и го регулират, а май помагат и за кръвната захар.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Лекуват ли динените семки?

Мнениеот Ваня Стойчева » 30 Авг 2016, 16:03

annydance написа:Щом са богати на магнезий, значи наистина оказват влияние на кръвното налягане и го регулират, а май помагат и за кръвната захар.
Е това е интересно,д инята повишава доста кръвната захар, а виж от друга страна, семките я понижават. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Лекуват ли динените семки?

Мнениеот Fancy » 30 Авг 2016, 16:30

Семката няма общо с плода, тя няма как да вдигне захарта :smile: . Аз си ги гълтам семките на динята още докато я ям. Дано действа на нещо :mrgreen: .
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Лекуват ли динените семки?

Мнениеот Дидето » 22 Юли 2019, 09:44

Вярно ли е, че семките играят ролята на метла за дебелото черво? Почистват го и спомагат за детоксикацията?
Дидето
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Юни 2018, 10:30

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта