Коя марка купешко кисело мляко е най-подходящо за подквасване?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Коя марка купешко кисело мляко е най-подходящо за подквасване?

Мнениеот sofi_black » 27 Юли 2016, 10:56

Намерих си едно магазинче, което предлага прясно мляко направо от производител. Купих да го пробвам и ми хареса, отдавна не бях пила толкова хубаво прясно мляко и с такъв каймак. Вече като намерих качествено мляко, реших да започна да си квася кисело. Само че не знам кое от всичките марки, които ги има на пазара, може да свърши тази работа, за да се получи гъсто, вкусно кисело мляко. Кои марки сте пробвали за подквасване и сте доволни от резултата? А има ли разлика във вкуса на домашното кисело мляко, дали става по-кисело или по-сладко, ако се ползва различна марка купешко за подквасване?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Коя марка купешко кисело мляко е най-подходящо за подквасване?

Мнениеот zagrijena » 27 Юли 2016, 11:30

Аз когато имам домашно прясно мляко и реша да подквасвам, купувам от това на Бор чвор, големия процент масленост, и съм доволна. Става гъсто. Но аз слагам по 1-2 с.л., някои слагат по-малко закваска.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Коя марка купешко кисело мляко е най-подходящо за подквасване?

Мнениеот Mon_ton » 27 Юли 2016, 11:51

На баба, също и елена е хубаво за подквасване. като цяло ако си намериш обаче някой да ти даде едни хубав буркан, можеш дас и подквасиш сама и да си направиш закваска.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Коя марка купешко кисело мляко е най-подходящо за подквасване?

Мнениеот Fancy » 27 Юли 2016, 12:19

Процентът масленост на киселото мляко и количеството закваска, която се слага, не са без значение. Те може би са по-важни от самата марка мляко. Няма да стане хубаво кисело мляко, ако сложите една чаена лъжица или ползвате с 1,5-2 % масленост.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Коя марка купешко кисело мляко е най-подходящо за подквасване?

Мнениеот zheleva212 » 28 Юли 2016, 08:48

Fancy написа:Процентът масленост на киселото мляко и количеството закваска, която се слага, не са без значение. Те може би са по-важни от самата марка мляко. Няма да стане хубаво кисело мляко, ако сложите една чаена лъжица или ползвате с 1,5-2 % масленост.

Съгласна съм, аз ползвам минимум 3,6% масленост, предимно на Верея, и слагам по една гърбена лъжица. Получава се гъсто и хубаво кисело мляко. Омита се за нула време :smile: .
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Коя марка купешко кисело мляко е най-подходящо за подквасване?

Мнениеот silver933 » 29 Юли 2016, 15:45

Заквасвали сме с биволско мляко купено от Шипка, много готино става. Пробвайте, ако имате път, млякот си става супер гъсто :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Коя марка купешко кисело мляко е най-подходящо за подквасване?

Мнениеот annydance » 22 Дек 2016, 14:52

Аз от Верея не съм доволна, не става толкова гъсто, колкото искам. Подквасвам с На баба, 4,5%. Става гъсто и хубаво на вкус. Дали ще е по-кисело мисля, че зависи от топлината, на която го подквасваме. Ако е на много топло, така става.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Коя марка купешко кисело мляко е най-подходящо за подквасване?

Мнениеот valensiq » 22 Дек 2016, 16:46

И аз верея харесвам, но и вкуса ми харесва, защото не е много силен. Но с баба става добре защото пък е по-пълномаслено.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Коя марка купешко кисело мляко е най-подходящо за подквасване?

Мнениеот black » 22 Дек 2016, 17:46

всички стават, само да са висок процент масленост. Ако са по-малък става едно рядко и се влачи по лъжицата.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Коя марка купешко кисело мляко е най-подходящо за подквасване?

Мнениеот zagrijena » 11 Яну 2017, 14:13

Пробвала съм и с Боженци 2% и става добре, само повечко трябва да сложи. Но аз и с по-голям процент пак слагам доста :grin: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта