Непоносимост към глутен.. и сега какво?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Непоносимост към глутен.. и сега какво?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Юли 2016, 12:22

Както се и съмнявах, имам непоносимост към глутен и сега уж това се потвърди, макар че правих по-скоро символичен тест - биорезонансна диагностика. Според теста имам непоносимост към глутен и казеин. За млечните храни лесно, изключваш ги и толкова, но глутена повече ме притеснява. като цяло не съм наясно кои точно храни влизат в пшеничните, какво мога и какво не мога да ям. А и рецепти за безглутенов хляб, който също така не бива да е царевичен доста трудно ми се вижда, че може да се намери.. :roll:
някой от вас запознат ли епо-подробно с глутеновата непоносимост и изобщо има ли живот след това? :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Непоносимост към глутен.. и сега какво?

Мнениеот Snejna » 28 Юли 2016, 15:05

Е, как се нареди така?! Сега ще ти е доста трудно, докато преминеш и премахнеш глутена, особено, ако си свикнала да си хапваш различни такива глутенови неща.
Най-напред се научи да си правиш хляб без глутен и от там нататък, работата с подобно тесто ще ти помогне да се справиш и да се чувстваш добре и по-нататък. :) Надявам се да имаш успеш и все пак да можеш понякога да си хапваш по нещо забранено. :wink:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Непоносимост към глутен.. и сега какво?

Мнениеот pavleta » 28 Юли 2016, 15:33

Ако беше само глутена, изхвърляш от менюто си всичко, което е направено от пшеница, ръж, ечемик и овес, но и млечнитке продукти да изоставиш много ти се свива менюто. Можеш да ядеш продукти от царевично брашно, елда, пилешко, телешко, риба и зеленчуци. Но мисля, че не трябва да близваш боб, леща, ядки, ако обичаш бира и нея забрави. Кой знае колко години си изкарала, без да знаеш за тази глутенова непоносимост. Не може да си нямала някакви симптоми.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Непоносимост към глутен.. и сега какво?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Юли 2016, 15:42

Всъщност бирата няма да я откажа. :lol: :lol: :lol: :lol: Но я пия толкова рядко, че не мисля, че ще ме убие. :)Не ме притесняват толкова млечните продукти, защотоаз и без друго доста съм ги ограничила и ги хапвам много, много рядко. не съм в положение, в което да съм много зле, та не мисля на 1000% да ги изключвам, мисля от време на време да си хапвам пица в любимата ми пицаерия 1-2 пъти годишно, или да си хапна някоя салата със сирене, но рядко, разбира се.
Като цяло не съм имала някакви симптоми, но когато ям бял хляб, картофи също, нещо тестено, после се чувствам много подута, имам киселини, гадно ми е и като цяло некомфортно. Не усещам ситост, а тежест. :roll: Това, което ме гложди е, че и черният хляб трябва да спра, което просто означава без хляб. Не би ми липсвало да не ям гризинки, солети, бисквити, и без друго ям рядко. :/ Обаче единственото ми удоволствие покрай салатата - да си намажа филия с авокадо ми я отнеха. :eek: :roulette: Общо взето с кое е глутен и кое не ми е трудно да се разбера.. :shocked:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Непоносимост към глутен.. и сега какво?

Мнениеот ivoblinc » 28 Юли 2016, 16:24

rabotnata pchela написа:Всъщност бирата няма да я откажа. :lol: :lol: :lol: :lol: Но я пия толкова рядко, че не мисля, че ще ме убие. :)Не ме притесняват толкова млечните продукти, защотоаз и без друго доста съм ги ограничила и ги хапвам много, много рядко. не съм в положение, в което да съм много зле, та не мисля на 1000% да ги изключвам, мисля от време на време да си хапвам пица в любимата ми пицаерия 1-2 пъти годишно, или да си хапна някоя салата със сирене, но рядко, разбира се.
Като цяло не съм имала някакви симптоми, но когато ям бял хляб, картофи също, нещо тестено, после се чувствам много подута, имам киселини, гадно ми е и като цяло некомфортно. Не усещам ситост, а тежест. :roll: Това, което ме гложди е, че и черният хляб трябва да спра, което просто означава без хляб. Не би ми липсвало да не ям гризинки, солети, бисквити, и без друго ям рядко. :/ Обаче единственото ми удоволствие покрай салатата - да си намажа филия с авокадо ми я отнеха. :eek: :roulette: Общо взето с кое е глутен и кое не ми е трудно да се разбера.. :shocked:


Авокадото ще продължиш да ядеш с царевичен хляб, стига да намериш такъв, но пък можеш да си правиш ти :smile: . Явно не си толкова зле, щом усещаш само тежест и киселини в стомаха. Симптоми за глутенова непоносимост са главоболие, диария, чести промени в настроението, трудно концентриране, афти и херпеси. Избягваш всякакви тестени и зърнени храни общо взето и четеш много внимателно етикетите на храните. Поне на повечето предупреждават дали има следи от глутен.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Непоносимост към глутен.. и сега какво?

Мнениеот dinkog » 28 Юли 2016, 16:36

Явно ще живееш и не е толкова зле положението, но то с времето може и да се влоши, особено такава придобита с годините глутенова непоносимост се развива тихичко почти без симптоми. :) Пробвай да промениш храненето си, а за хляба, има готови смески за хляб без глутен, който само слагаш вода и печеш. :) Както и много рецепти, които малко по малко ще изпробваш и ще научиш как се правят.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Непоносимост към глутен.. и сега какво?

Мнениеот Pipilota » 29 Юли 2016, 10:51

Може да си намериш много вариации на хляб без глутен. :)Всъщност, прави си хляб от лимец, или си купувай такъв, вярно , че е по-скъп но в същността си е по-полезен. Не влиза в графата на безглутеновите храни, защото самият той има глутеново съдържание, което е пренебрежимо малко и се препоръчва за хора с глутенова непоносимост. Ако имате добра пекарна във вашия град, може да си вземеш или сама да си направиш. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Непоносимост към глутен.. и сега какво?

Мнениеот silver933 » 29 Юли 2016, 15:31

Не знам какво можеш да направиш, трябва да не ядеш глутен, в началото определено ще ти е трудно, а и няма как по друг начин. Започни по-ударно и изключи хляба, или потърси идеалната рецепта за теб. Тва е, че не емного трудно, но трябва да забравиш за баници, спагети, макарони, гризини и всякакви неща с глутен. Успех! P.s. има живот и след глутена! :twisted:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Непоносимост към глутен.. и сега какво?

Мнениеот Локумът » 03 Авг 2016, 10:18

Единият ми син не може да яде глутен и се принудихме всички да го ограничим максимално. Смени си хляба или най-добре го изключи, но не забравяй, че тялото ти все пак има нужда от въглехидрати. Не е толкова трудно, глутена е само в хляба и макароните, разни солети и подобни. :) просто ги спираш и толкова. Ще живееш. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Непоносимост към глутен.. и сега какво?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Авг 2016, 11:06

това е, че ми е доста трудно да се почувствам сита, ако съм яла само салата, или се изморявам после бързичко, въпреки че определено си усещам свежест. Малко по малко явно ще стават нещата :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron