Какви лекарства взимате с вас на море?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот бони » 22 Авг 2018, 10:26

Нямам деца и никога не ходя с лекарства на море , като бях малка и ходих на лагери майками също ме пеащаше без лекарства само два чифта бански и един шампоан и четка за зъби :bouncymulticolor: :grin: :grin: . Но едни капки вомитусхил и един ентерол прахчета никому няма да навредят или натежът .
бони
 
Мнения: 16
Регистриран на: 17 Авг 2018, 19:12

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот fawla » 22 Авг 2018, 10:32

Аз си вземам някои елементари неща - лепенки, кремче за изгаряне, парацетамол, за повръщане нещо и за диария :) все пак отивам на нашенското черноморие. Досега, да чукна на дърво, не ми се е налагало да ги ползвам, но не тежат, в едно малко пликче се събира всичко и си знам, че мога да реагирам при нужда.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот kauda » 22 Авг 2018, 16:39

За морето деган и смекна, пробиотици почвам седмица преди почивката, продължавам и на морето. :) нямам доверие на българското черноморие, за съжаление.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот Frac » 22 Авг 2018, 16:56

Взимам всичко, което имам, дори си купувам предварително някои неща. Гледам да има препарат за сваляне на тем-ра, за корем, за гърло, капки за нос-очи, уши, сироп за кашлица, лепенки, задължително-прахчета против разтройство и повръщане, пробиотик, дори АБ, абе... както се казва цялата къща. По принцип е добре човек да има под ръка нещо, а на място се търси доктор и аптека, ако се наложи. Поне аз така правя.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Сеп 2018, 10:39

Frac написа:Взимам всичко, което имам, дори си купувам предварително някои неща. Гледам да има препарат за сваляне на тем-ра, за корем, за гърло, капки за нос-очи, уши, сироп за кашлица, лепенки, задължително-прахчета против разтройство и повръщане, пробиотик, дори АБ, абе... както се казва цялата къща. По принцип е добре човек да има под ръка нещо, а на място се търси доктор и аптека, ако се наложи. Поне аз така правя.

Точно, както казват японците "по-добре човек да е подготвен за нищо, отколкото неподготвен за нещо" :wink: Оосбено, ако се пътува с малки деца!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот Rali_hr » 26 Сеп 2018, 13:00

С деца на море трябва човек да е подготвен, голям да е ще се оправи, но децата понякога нямат търпение да стоят и да чакат подобрнението.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот ivan.stoqnov » 26 Сеп 2018, 18:23

Като тръгмен на морето с нас тръгват и лекарствата за 1 аптека, пък може и там толкова да няма. Най-вече пиоритетни са тия за разстройство и повръшане, че много повръщат тия нашите деца, не знам как са вашите. Малкия по-малко, ама големия малко да го заболи я корем, я нещо друго и веднага повръща. Иначе за температура, капки за очи - задължително, че 1 година си бяха напълнили очите и двамата с пясък, а уж големи, за кашлица, таблетки за смучене, капки за уши, казвам ви в аптеката толкова лекарства сигурно няма, колкото нашия куфар. :roll:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот Lollipop » 26 Сеп 2018, 19:52

Тая година търсихме и ние капки за уши, добре, че имаше отипакс в аптеката на морето, та успяхме да решим проблема. Ама като писна малкото от уши, та вече и тях включвам в списъка.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот Frac » 08 Окт 2018, 15:30

Честно казано това с лекарствата важи не само за морето. Обикновено гледам да съм запасена на път, където и да е-море, планина, друг град, държава. Не се знае къде какво ще има, я работят аптеки, я не...
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот Буба Мара » 08 Окт 2018, 17:10

Аз не взимам лекарства. Там където отсядаме - спешното е буквално под прозореца, наблизо има и аптека. Следващата почивка много се чудя дали да не сменя мястото и за тогава може и да се замисля. Вероятно нещо за понижаване на температурата и нещо против евентуални чревни вируси. :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта