Влияе ли начина на хранене върху поведението на децата?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Влияе ли начина на хранене върху поведението на децата?

Мнениеот Kaya » 02 Авг 2016, 16:35

Забелязвам, че дъщеря ми напоследък много си е променила държанието. Тя е вече на 11 години но все пак влиза според мен още в графа деца. Няма промяна в начина ѝ на живот по никакъв начин, освен, че сега се налага да я гледа баба ѝ и си идва у дома през няколко дни. Сякаш е по-агресивна, не ме слуша какво ѝ говоря, никога не сме имали лоши отношения, нито ревнува, дори тя иска да стои при баба си, защото там има много приятелки, с които играят, ходят на басейни и какво ли не. Не мога да оправдая държанието ѝ с това, че е далеч от нас, а само с храната. Хапва си често кроасани, питки, мекици, вафли, шоколади и подобни неща. Мислите ли , че храненето може да повлияе на поведението на децата и какво бихте ни препоръчали?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Влияе ли начина на хранене върху поведението на децата?

Мнениеот Pipilota » 02 Авг 2016, 17:01

Определено си влияе, най-вечет ова, с което я храните. Много жени, които имат проблеми с децата си споделят дори, че една безглутенова диета се отразясва чудесно на деца, които имат проблеми с концентрацията, а какво остава, ако нон стоп яде такива неща, които са наблъскани с какво ли не. Опитай се да промениш храненето ѝ, дори и като е при баба ѝ обясни, че е важно да се гледа с какво се храни детето :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Влияе ли начина на хранене върху поведението на децата?

Мнениеот exotic » 03 Авг 2016, 09:01

Много ви е сложна ситуацията, защото дори и да наложиш някакво ограничение на този вид храни, с които в момента се храни дъщеря ти, не е при теб, за да я контролираш и да й даваш по-здравословна храна. Бабата дори и да има желание и да знае какво не трябва да дава, от съжаление може пак някой кроасан да се прокрадне в менюто :smile: . Отчети и възрастта на дъщеря ти, възможно е пубертета вече да й влияе, а не толкова храната.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Влияе ли начина на хранене върху поведението на децата?

Мнениеот Pipilota » 26 Авг 2016, 13:50

И това го има, че може и да влиза в пубертета, а и ако някой момък ѝ е завъртял главата - отиде тя! :lol: :lol: :lol: Я си я прибирай и да си я гледаш у вас на банани, да видим дали от маймунката ще стане човек пак? :roll: :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Влияе ли начина на хранене върху поведението на децата?

Мнениеот Kaya » 26 Авг 2016, 15:40

Наистина не се бях замислила, че може да е заради това, че навлиза вече в онази трудна възраст.. :roll: Но все пак съм склонна да вярвам, че много сладко и шоколади няма как да не влияят на поведението.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Влияе ли начина на хранене върху поведението на децата?

Мнениеот balsam » 02 Сеп 2016, 11:30

Захарта подлудява някои деца, стават хиперактивни. Може и твоето да е от този тип. Направи си експеримент - спри сладкото изцяло или само веднъж в седмицата, да не е пък толкова рязко, и виж какво ще стане.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Влияе ли начина на хранене върху поведението на децата?

Мнениеот Mon_ton » 20 Дек 2017, 11:49

На някои деца им влияе, на други не. Дъщеря ми остава спокойна без значение какво е яла.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Влияе ли начина на хранене върху поведението на децата?

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Мар 2018, 09:27

Има някои, които подивяват след като са яли шоколад, а други си остават еднакво диви, може би е до това в какво състояние искаме да си виждаме децата.А ако искат да си лежат и да не мърдат, може да ги тъпчем с тесто :lol:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Влияе ли начина на хранене върху поведението на децата?

Мнениеот Lollipop » 05 Юли 2018, 16:26

Аз никога не съм забелязвала такава закономерност, по-скоро я виждам, ако детето не е било извеждано на рзходка да играе, акоима много хора около него, това са моменти, в които се превъзбужда, разлигавя и става нетърпимо, а не защото е изяло 1 шоколадово яйце.
Имам приятелки, които твърдят, че проблемът споведението на техните деца е заради това, но гледайки, смятам, че не е точно така, а е защото децата стоят у дома повече, отколкото им трябва.
Те имат енергия ит рябва да излизат всеки ден да играят.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Влияе ли начина на хранене върху поведението на децата?

Мнениеот Буба Мара » 05 Юли 2018, 16:59

Според мен храната си оказва влияние, но подкрепям тезата и за навлизането в пубертета. И е факт, че тя иска да си стои при баба си и приятелките от колкото вкъщи :wink: Детето расте, отделя се от "цялото" така да се каже и изразява собствено мнение. Друг е въпросът колко е приемливо това мнение :) Съгласна съм с подлагането на диетата, но си имайте едно на ум да не й изтървете края на госпожицата :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron