Вярвате ли в гладолечението?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Вярвате ли в гладолечението?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Авг 2016, 10:46

Сигурна съм, че много от вас са чували за Гладолечение. Сякаш съм далеч още от смисъла на гладолечението и от това, което мога да постигна и онези 20 гладни дни. :roll: Но все пак съм любопитна, някой какъв ефект е постигал с по-кратки дни от 3-5 дена, дали има ефект върху здравето по-кратко гладолечение? :roll: Също така съм любопитна дали сте усетили някакви странични ефекти върху здравето си, промениха ли ви се навиците след това, колко често го правите и т.н. :) Всичко, което може да бъде полезно по темата. Много се двоумя дали да започна, но със сигурност 20 дни са непосилен период за мен, затова ще съм благодарна, ако някой запознат разкаже повече за въпросното гладолечение. Става въпрос за по-истинския вариант, който е тръгнал от Лидия Ковачева, а не от фабриката за пари на Емилова. :roll: Очаквам с нетърпение препоръки, че поне да направя едни 3-4 дни, от които също искам да попитам, би ли имало ефект? Като главната ми цел е сваляне на килограми, вярвайки, че това естествено ще се отрази и на здравето ми! :) :?:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вярвате ли в гладолечението?

Мнениеот qwerryyy » 03 Авг 2016, 14:21

Признавам си, че съм правила веднъж 7 дена, но веднага имах проблем и цикъла ми не дойде. Правила съм няколко пъти по 3 дни и не съм имала никакви проблеми. Не знам обаче за дълго лечение какво би било най-удачно. :roll:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Вярвате ли в гладолечението?

Мнениеот pravilno » 03 Авг 2016, 14:42

Прочиствала съм си организма с плодове и напитки, но никога не съм гладувала или съм се оставяла само на течности да карам. Мисля, че не би ми понесло и не искам да пробвам. Мисля, че не трябва да се прави самоцелно.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Вярвате ли в гладолечението?

Мнениеот Ваня Стойчева » 03 Авг 2016, 14:57

Като млада съм правила такъв курс на гладолечение за 20 дена. беше ми доста трудно, но имах подкрепата на лекар, който за съжаление вече не е между живите. Тогава, преди вече 30 години беше много трудно да намериш човек, който да препоръчва подобни неща. Имах проблеми със забременяването и все не ставаше.След 2 такива курса в рамките на 6 месеца успях да забременя и да родя последнователно две деца през няколко години. В началото спазвах и препоръката да правя веднъж седмично разтоварвнае, но това остана в миналото. ;)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вярвате ли в гладолечението?

Мнениеот MGB » 04 Авг 2016, 10:45

Човешкото тяло е способно на много неща и може да понесе всякакви натоварвания. Имам чувството, че гладолечението не се разбира от хората какво точно представлява и ако не си запознат и не си прочел литература за него или не попаднеш на добър специалист, който да ти покаже начина, се прилага погрешно и често води до проблеми.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Вярвате ли в гладолечението?

Мнениеот Rali_hr » 04 Авг 2016, 11:18

pravilno написа:Прочиствала съм си организма с плодове и напитки, но никога не съм гладувала или съм се оставяла само на течности да карам. Мисля, че не би ми понесло и не искам да пробвам. Мисля, че не трябва да се прави самоцелно.

Гладолечението се приема до голяма степен на изкарване на плодове и чай, а не само на вода и слънце. Така че ето ти самата казваш, че си го правила. Прави ми впечатление, че много хора не са наясно, че гладолечението, всъщност е каране на плодове и чайове, много рядко е напълно отричане от храната за дълъг период. Всички си представят как се печеш на слънце като йога и не приемаш нищо. Това е голяма крайност, която не мисля, че се прилага вече. Гладолечението се свързва с приема на 800 грама плодове дневно и чайове.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вярвате ли в гладолечението?

Мнениеот Mon_ton » 04 Авг 2016, 12:04

Имах една позната, която също имаше проблеми със забременяването, имаше спонтанен аборт. Благодарение на гладолечението, изкара няколко курса по 10-12 дена успя да забременее и вече има детенце на близо 2 годинки. :) Но дали наистина точно гладолечението еп омогнало или не никой не може да каже.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вярвате ли в гладолечението?

Мнениеот Pipilota » 04 Авг 2016, 14:08

Пчела, можеш да пробваш , разбира се 3-4 дни на плодове ще се почувстваш много добре. :) Не вярвам да ти навреди, а и дори и кратките дни ще ти дадат добър ефект върху здравето със сигурност.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вярвате ли в гладолечението?

Мнениеот Lollipop » 04 Авг 2016, 15:05

Аз също се интересувам дали бих успяла да се справя и да имам успех на себе си, любопитна съм дали ще се справя.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вярвате ли в гладолечението?

Мнениеот asdddwww » 04 Авг 2016, 15:34

Направо пробвайте и ако се почувствате по-добре ще има ефект. ДОри и ден на плодове ще ви накара да се чувствате по-добре и по-здрави, ако се прави редовно.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта