Как да се отърва от дълговете си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот lini_leni » 08 Авг 2016, 14:13

Ти явно си някакво изключение, защото аз не познавам човек, който да е без заем :shock: . На днешно време това ми се струва невъзможно. И именно заради това според мен човек трябва да има добра финансова образованост, за да не се стига до отнемане на имущество, задлъжняване и така нататък заради заеми и борчове. Но всеки взима и после се чуди как да се оправи.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот Локумът » 09 Дек 2016, 14:54

Хората нямат доверие в банковите служители, институции и т.н. и хора, които биха им помогнали да си оправят сметките. Има си хора, разбиращи от пари. Една консултация, дори и платена е по-добре да сложи в ред доходите, отколкото да бъдеш хаотично харчещ и да не можеш да се справиш и да затъваш. Само че ние българите си знаем и можем всичко и кой е тоооа че ще ми казва на мене...
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот qwerryyy » 09 Дек 2016, 15:56

как ще ходим на финансов съветник, то има ли такава професия у нас изобщо> :mrgreen:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот MGB » 09 Дек 2016, 16:01

Всичко има, само човек да се поразтърси :smile: . Дълговете ги покрива малко по малко от доходите, които получаваш, друг начин няма. Докато ги изплатиш, сигурно ще караш само на хляб и сол, но какво да се прави.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот rose_92 » 21 Дек 2016, 01:55

Аз все още :!: нямам дългове, но някой ден ако реша да имам мое жилище, няма как да стане иначе.. Майка ми и баща ми откакто се помня изплащат някакви заеми и честно казано от малка съм си казала, че не искам да съм като тях. Те наистина не могат да пестят и харчат всичко, което имат, че и заеми теглят, а тези пари не се вижда просто къде са похарчени. Не знам мен какво ме очаква след време, но ако имам избор и не е за нещо супер наложително, не бих искала да тегля заеми, които после да ми излязат през носа.
А иначе, Mauritius, замислял ли си се ако дълговете са ти толкова големи и не виждаш изход, да продадеш жилището си и да си вземеш по-малко? Предполагам, че изплащаш някакво по-голямо и скъпо жилище, за да си в това положение.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот Mauritius » 21 Дек 2016, 10:22

rose_92 написа:Аз все още :!: нямам дългове, но някой ден ако реша да имам мое жилище, няма как да стане иначе.. Майка ми и баща ми откакто се помня изплащат някакви заеми и честно казано от малка съм си казала, че не искам да съм като тях. Те наистина не могат да пестят и харчат всичко, което имат, че и заеми теглят, а тези пари не се вижда просто къде са похарчени. Не знам мен какво ме очаква след време, но ако имам избор и не е за нещо супер наложително, не бих искала да тегля заеми, които после да ми излязат през носа.
А иначе, Mauritius, замислял ли си се ако дълговете са ти толкова големи и не виждаш изход, да продадеш жилището си и да си вземеш по-малко? Предполагам, че изплащаш някакво по-голямо и скъпо жилище, за да си в това положение.


Мислил съм го и този вариант, но жилището ми не е толкова голямо, по-малко от него е гарсониерата. А не ми се завира в дупка, все пак мисля уж и в перспектива. Като след време не съм сам, няма пак да умувам и да правя еквилибристики да търся наново жилище. Направих си равносметка на харчовете, посвих някои пера, които ми бяха излишни и неналожителни и позакърпвам положението. Не излизам например толкова често, ходя два пъти в седмицата да ям при майка ми. Капка по капка се събира :smile: .
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот rose_92 » 21 Дек 2016, 16:33

Ако преди често си излизал я на дискотека, я на кръчма - е там отиват най-много пари и то без да се усетиш. После се чуди човек къде е отишла заплатата. Или пък ако пушиш/пиеш..
Всичко може да се оправи, стига да имаш воля да не харчиш пари за излишни неща. :wink: Аз например нямам вредни навици, кола не карам все още, не излизам много много по заведения - единственото, за което харча повече пари, са дрехи и някакви такива глупости, дето не са ми нужни чак толкова. :lol: Ама сега съм решила, че искам да пестя повече затова избягвам да влизам в магазините, за да не се изкушавам. :lol:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот Bambaa » 23 Дек 2016, 14:18

Често човек не се усеща къде отиват парите и като се огледа, заплатата заминала :smile: . Истината е, че си трябва добър разчет. Да си заделиш за ток, вода, телефони, вноски и останалото отива и за храна, и за нещо друго належащо.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот kauda » 28 Дек 2016, 15:16

Аз по стечение на обстоятелствата от както се помня изплащам нечии дългове и сега и продължавам. Имам една част от заплатта ми, която отива само за това и дори не я мисля, сякаш не съществува. Погрижила съм се всичко да се изплаща по електронен път, че да не се дразня и да не ги виждам тези пари. Това, което ми остава с него си плащам сметките и живея. Най-много пари харча за храна, защото немога да се лиша от нещо вкусно и качествено, което да ям, не бих яла боклуци. Ако ми остане нещо излишно, веднага превеждам към някой от кредитите ми, за да се погасяват по-бързо. Имам план, в който през следващите 2 години да се изплатят нещата, без това да ми коства много. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот balsam » 28 Дек 2016, 17:48

Изплащането на дългове не става без план, всичко трябва да е разчетено до последната стотинка иначе не става.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта